Disneyland Paryż – opinie, bilety, atrakcje

Planując pobyt w Paryżu byłam przekonana, że Disneyland powali nas na kolana i pierwsze co zrobię po powrocie to napiszę post o tym jakie to fantastyczne miejsce. Tymczasem minął miesiąc, a mi ciężko się zabrać do tego tematu 😉   Ale po kolei. 

Disneyland bilety

Bilety można zakupić z wyprzedzeniem przez internet na stronie www.disneylandparis.com , które są w standardowej cenie. Tańsze bilety można „upolować” na stronie http://www.fnac.com/

Jeśli nie zdecydujecie się na zakup przez internet, pozostają kasy przed wejściem. Wcześniej trzeba  zdecydować ile dni planujecie spędzić na zabawie i które parki chcecie odwiedzić.
Bramy otwierane są o godz. 9:30, ale atrakcje dostępne są od 10:00; wcześniej mogą z nich korzystać wyłącznie goście hotelowi.

Disneyland Park i Walt Disney Studio

Paryski Disneyland podzielony jest na dwa parki tematyczne – Walt Disney Studio i Disneyland Park. Doszukałam się informacji, że dla kilkulatków zdecydowanie bardziej atrakcyjny jest Disneyland Park, stąd wybór padł tylko na ten park. Polecam przed wyjazdem przejrzeć interaktywne mapy umieszczone na oficjalnej stronie Disneylandu – przy każdej atrakcji znajdziecie jej opis i zdjęcia, co zapewne ułatwi podjęcie decyzji. W opisie znajdziecie informacje m.in. o wymogach odnośnie minimalnego wzrostu.

Disneyland atrakcje

Tuż za kasami biletowymi i bramkami zaczyna się Main Street – główna ulica pełna sklepów i barów. Na jej końcu znajduje się Zamek Śpiącej Królewny.

Disneyland
Disneyland Paryż
Disneyland atrakcje
Disneyland zamek
Disneyland Park podzielony jest na 4 strefy tematyczne: Frontierland, Adventureland, Fantasyland, Discoveryland. Najwięcej czasu spędziliśmy w tej ostatniej krainie. Rozpoczęliśmy od łodzi podwodnej i statku z Gwiezdnych Wojen.
Disneyland Park
Disneyland Park atrakcje

Następnie Globtroterek, jako fan Toy Story, miał okazje osobiście pokonać Zurga. A wszystko to w Buzz Lightyear Laser Blast.

Disneyland Paryż atrakcje
disneyland Toy Story
Toy Story Paryż
disneyland Paryż
Park DisneyLand Paryż

Nie mogliśmy pozwolić by rakiety wystartowały bez nas, toteż przyszła kolej na karuzelę.

disneyland atrakcje dla dzieci

Największym hitem tej krainy okazały się samochody w Autopii, przez co straciliśmy trochę czasu stojąc kilkukrotnie w kolejkach do tej samej atrakcji 😉

disneyland kolejka
disneyland samochody

Gdy przyszedł czas na obiad nie mogliśmy wybrać innej restauracji niż Pizza Planet 🙂 Czuliśmy się przez chwilę jak główni bohaterowie Toy Story.

disneyland Pizza Planet

Kolejną krainą do której zawitaliśmy był Frontierland. Po przekroczeniu bramy przenieśliśmy się na Dziki Zachód.

Frontierland
Frontierland Paryż
DisneyLand rejs
disneyland opinie
park rozrywki z dzieckiem

Po przepłynięciu statkiem i szaleńczej jeździe na kolejce wsiedliśmy w pociąg, by dotrzeć na czas na paradę. Pociągi kursują dookoła Disneylandu i zatrzymują się na stacjach w każdej krainie.

Disneyland z dzieckiem
Disneyland Paris

Disneyland – parada bajkowych postaci

Punktualnie o 17:00 rozpoczęła się parada. Barwne show z bajkowymi postaciami było ukoronowaniem pobytu w Disneylandzie.

disneyland parada
postacie z bajek
disneyland bohaterowie bajek
Disneyland parada
disneyland główna parada
disneyland w paryżu
disneyland Król Lew
disneyland Księga Dżungli
disneyland bajki
disneyland bohaterowie z bajek

Po paradzie przyszedł czas na Fantasyland. To kraina, w której znajduje się najwięcej atrakcji dla kilkulatków. Na początek pobłądziliśmy trochę po labiryncie Alicji z Krainy Czarów.

Fantasyland
Disneyland Fantasyland
disneyland zabawa

Potem zafundowaliśmy sobie szaleńczą jazdę w filiżankach. Na koniec pofruwaliśmy razem z Dumbo.

disneyland filiżanki
disneyland wesołe miasteczko

Disneyland – opinia dziecka

Oczy jak spodki, pisk radości przy każdej atrakcji i szybkie przebieranie nóżkami podczas przemieszczania się po całkiem sporym terenie. Jednym zdaniem – Globtroterek był zachwycony pobytem w Disneylandzie. Przez następne tygodnie, codziennie po przebudzeniu, pytał kiedy znowu pojedziemy do Francji. Jeśli zastanawiacie się czy warto wybrać się z kilkulatkiem to potwierdzam, że warto. Nie skorzysta ze wszystkich atrakcji, ale na jeden dzień przeniesie się w krainę bajek. I będzie miał ogromną frajdę. Część rodziców przekłada pobyt tutaj do momentu, aż dziecko trochę dorośnie. Jednak warto mieć na uwadze, że zupełnie inaczej bawić się tu będzie przedszkolak, a inaczej gimnazjalista.
 
Disneyland opinie

Disneyland – opinia mamy

Z przykrością stwierdzam, że paryski Disneyland trochę mnie rozczarował. Nie był to mój pierwszy park rozrywki i być może miałam zbyt duże oczekiwania.
Po pierwsze Disneyland ma ponad 20 lat – ząb czasu naruszył już cukierkowe budynki i większość atrakcji. Podczas jednodniowego pobytu dwukrotnie awarii uległy wszystkie karuzele jednocześnie. Wiele osób stających w kolejkach odeszło z kwitkiem. Z ciekawością obserwowałam awarię kolejki górskiej – po półgodzinnym oczekiwaniu na ciąg dalszy jazdy zrezygnowani amatorzy wrażeń zmuszeni byli wysiąść i przedzierać się przez krzaki do wyjścia.
Po drugie – część atrakcji dostępna była w ograniczonych godzinach – otwierano je od południa lub zamykano około 18, co było irytujące.
Po trzecie znaczna ilość atrakcji jest statycznych – jak muzeum na świeżym powietrzu. Słodkie, cukierkowe, bajeczne, ale jednak muzeum. Liczba atrakcji typowych dla parków rozrywki nie powala. Na terenie całego parku są np. tylko cztery karuzele.
Kolejki do atrakcji są długaśne, ale na ten temat żalić się nie będę. Kolejki w parkach rozrywki były, są i będą. Z tym trzeba się pogodzić i cierpliwie swoje odstać.
disneyland Paryż

Post Author: Ola

1 thought on “Disneyland Paryż – opinie, bilety, atrakcje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *