zabawa mikołajkowa

Zabawa mikołajkowa – Gdzie jest Mikołaj?

Nie jest tajemnicą, że najbardziej zapracowaną osobą 6 grudnia jest Mikołaj 🙂 Okazuje się, że to także fan selfie 😀 Namierzono Mikołaja w różnych miejscach jak pstrykał sobie zdjęcie z reniferem. Z tej okazji zapraszamy do zabawy! Usiądźcie przed ekranem całą rodzinką, odpalcie nasz profil na Facebooku i przyjrzyjcie się fotografiom umieszczonym w tym poście:  […]

kopalnia soli w wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce – trasy, ceny biletów, ciekawostki

Kiedy wspominamy wycieczki szkolne z lat młodości, pierwsza przychodzi nam na myśl Kopalnia Soli w Wieliczce. To bowiem tu w latach 70, 80 czy 90-tych ściągały tłumy młodzieży, a kopalnia była jedną z najpopularniejszych miejscówek na szkolne wypady. Do dziś pamiętamy jazdę windą górniczą, lizanie ścian i zakup pamiątek w sklepie pod ziemią. 

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji na turystycznej mapie Polski, więc postanowiliśmy tu powrócić, pokazać ją Michałowi i spojrzeć na nią „dorosłym” okiem. No dobra, może tak nie do końca dorosłym, bo nie mogliśmy się oprzeć, by ścian nie polizać 😀

Czytaj więcej o Kopalnia Soli w Wieliczce – trasy, ceny biletów, ciekawostki
Piazza delle Erbe w Weronie

Piazza delle Erbe w Weronie

Werona słynie przede wszystkim z szekspirowskiej pary kochanków. Podobno rodziny Capuletich i Montecchich naprawdę kiedyś mieszkały w Weronie i dotąd turyści odwiedzają masowo ich domy, szczególnie Dom Julii ze słynnym balkonem, lecz historia miłości Romea i Julii jest fikcją literacką, o czym warto pamiętać zwiedzając miasto. A poza domami nieszczęsnych zakochanych, w Weronie trzeba koniecznie zobaczyć piękną, antyczno – średniowieczną  starówkę.

Czytaj więcej o Piazza delle Erbe w Weronie
castelvecchio werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Castelvecchio to zamek średniowieczny w Weronie nad brzegiem Adygi. Pierwsza osada dzisiejszej Werony została wybudowana w zakolu rzeki, a z  czasem rozrosła się do rozmiarów dużego miasta. Castelvecchio od sześciu wieków majestatycznie  góruje nad Weroną i wprost zachęca do zajrzenia w jego mury i odwiedzenia muzeum, w którym mieści się duży kawałek historii miasta. 

Czytaj więcej o Zamek Castelvecchio w Weronie
amfiteatr w tarragonie

Amfiteatr w Tarragonie

Tarragona to przepiękne, pamiętające jeszcze czasy starożytnej historii miasto położone we wschodniej Hiszpanii. Jednym z najważniejszych zabytków jest przede wszystkim Amfiteatr w Tarragonie z II wieku n.e. Budowla ta co roku przyciąga do siebie turystów, którzy złaknieni wrażeń podążają do jej bram, by poczuć się choć przez chwilę jak gladiator na starożytnej arenie. I wiecie co? Rzeczywiście coś w tym jest 🙂

Czytaj więcej o Amfiteatr w Tarragonie
zadar co zobaczyć

Organy morskie w Zadarze

Zadar to miasto, które ponoć posiada najpiękniejsze zachody słońca nad Adriatykiem. Miasto promuje się nawet sloganem The Most Beautiful Sunset in the World.  Niektórzy nazywają go „małym, chorwackim Rzymem” – nic dziwnego, bo miasto to przepełnione jest duchem historii, a jednocześnie nowoczesności i to w przepięknym stylu! I to właśnie tu znajdują się niesamowite organy morskie!

Czytaj więcej o Organy morskie w Zadarze
amfiteatr w puli

Amfiteatr w Puli

Pula w Chorwacji położona jest na siedmiu wzgórzach tuż przy Morzu Adriatyckim. Jest wspaniałym miejscem na rodzinny spacer. Znajdziecie tu wiele zabytków i urokliwych miejsc. Jedna budowla zdecydowanie przyciąga największą uwagę turystów – jest to Amfiteatr, który jest jednym z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów starożytnego Rzymu!

Czytaj więcej o Amfiteatr w Puli
dzwonnica św marka wenecja

Dzwonnica św. Marka w Wenecji

Dzwonnica św. Marka to jeden z symboli miasta i najwyższych budynków w Wenecji. Ta licząca sobie ponad 90 metrów wieża cieszy się dużym zainteresowaniem turystów chcących spojrzeć na to przepiękne miasto z góry. Z jej tarasu rozpościera się widok na Plac św. Marka, kopuły Bazyliki św. Marka, Pałac Dożów, jak i urokliwą, błękitną Lagunę Wenecką wraz z resztą miasta. Co ciekawe, jej początki sięgają już IX wieku!

Czytaj więcej o Dzwonnica św. Marka w Wenecji
centrum nauki eksperyment gdynia

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą. Z każdej jesteśmy bowiem w stanie wyciągnąć coś interesującego i nieznanego. Czemu by jednak sobie tego nie ułatwić i nie wyskoczyć na weekend do miejsca, które eksperymenty i naukę ma w nazwie? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zapewnia fenomenalną rozrywkę zarówno dorosłym jak i dzieciom. Warto zapisać sobie ten punkt na wypadek, gdyby pogoda w Trójmieście nie dopisała (o co akurat nietrudno). Zadaszony obiekt, w którym dzieci mogą poznawać świat poprzez gry i zabawy, może stanowić wspaniałą alternatywę dla pieszych wędrówek i wylegiwania się na plaży.

Czytaj więcej o Centrum Nauki Experyment w Gdyni
gdynia skwer kościuszki

Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni

Każdy turysta, który dotrze do Gdyni na pewno trafi na Skwer Kościuszki, reprezentacyjną ulicę miasta, przy której znajdują się największe atrakcje. Tutaj też najlepiej czuje się nadmorski klimat tego miejsca, dlatego podpowiadamy czego nie można przegapić na Skwerze Kościuszki, gdy człowiek za bardzo zapatrzy się na fale 😉

Czytaj więcej o Skwer Kościuszki i Molo Południowe w Gdyni
chełmno co warto zobaczyć

Chełmno na weekend – miasto zakochanych, murali i średniowiecznych zabytków

Dziś zabieramy Was na spacer po Chełmnie – mieście zakochanych, murali i cudnych zakątków. Warto odkryć miasto, w którym Walentynki trwają cały rok, a średniowieczne zabytki, uroczy rynek i charakterystyczny układ urbanistyczny miasta zachęca do spacerów. Podpowiadamy jak zaplanować pobyt w Chełmnie i co warto zobaczyć.

Czytaj więcej o Chełmno na weekend – miasto zakochanych, murali i średniowiecznych zabytków
wielka zbrojownia w gdańsku

Wielka Zbrojownia w Gdańsku

Wielka Zbrojownia w Gdańsku, zwana potocznie arsenałem to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Kto by pomyślał, że budowla służąca kiedyś jako prosty magazyn wojskowy może być jednocześnie tak pięknym, architektonicznym dziełem. Zobaczcie, dlaczego nie można przegapić Wielkiej Zbrojowni w czasie spaceru po gdańskiej starówce.

Czytaj więcej o Wielka Zbrojownia w Gdańsku
wenecja z dzieckiem

Rodzinny przepis na pizzę – pomysł na zwiedzanie Wenecji

Wenecja należy do jednych z naszych ulubionych miast. Wracamy tu tak często jak się da. Czytelnicy naszego bloga wiedzą o tym doskonale 😉 Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby w czasie zwiedzania nie mieć do wykonania Tajnej Misji. Zobaczcie co tym razem przytrafiło się nam w Wenecji.

Czytaj więcej o Rodzinny przepis na pizzę – pomysł na zwiedzanie Wenecji
ostrów tumski z dzieckiem

Zaklęcie latarnika czyli wrocławski Ostrów Tumski z dzieckiem

Nasz rodzinny Wrocław pełen jest pięknych zabytków, oryginalnych budowli, uroczych zakątków i oczywiście krasnali. Dziś pokażemy Wam jak zwiedzaliśmy jedno z najbardziej niesamowitych wrocławskich miejsc – Ostrów Tumski naszym sprawdzonym sposobem na zwiedzanie bez marudzenia. Ruszamy!

Czytaj więcej o Zaklęcie latarnika czyli wrocławski Ostrów Tumski z dzieckiem