zegar astronomiczny w pradze

Zegar astronomiczny w Pradze

Zegar astronomiczny Orloj to najpopularniejszy i najliczniej fotografowany obiekt na Rynku w Pradze. Znajduje się na wieży Ratusza, a łatwo go odnaleźć, gdyż zwykle przed zegarem zbiera się spory tłum turystów i gapiów. O tym co niezwykłego jest w tym zegarze i dlaczego warto go zobaczyć dowiecie się z tego artykułu.

Czytaj więcej o Zegar astronomiczny w Pradze
Jezioro Hamr

Jezioro Hamr w czeskich Karkonoszach

Kolejny wolny i ciepły weekend, a Wy nie wiecie co zrobić? Jedno jest pewnie, wyjechać z miasta…Tylko pytanie gdzie? Może nad jezioro? Ale większość jezior w okolicy już zaliczona, a w bardzo daleką podróż nie chcecie jechać? To proponujemy Wam spędzić trochę wolnego czas u naszych południowych sąsiadów Czechów. Zobaczcie nasze ulubione czeskie jezioro Hamr w Karkonoszach 🙂

Czytaj więcej o Jezioro Hamr w czeskich Karkonoszach

Praga atrakcje. Co warto zobaczyć?

Praga co warto zobaczyć?

Stolica naszych południowych sąsiadów przyciąga tłumy turystów. Najważniejsze zabytki miasta oddalone są od siebie o odległości, które śmiało pokonacie pieszo, spacerując po praskich, brukowanych uliczkach. Jak dorzucicie do tego knedliczki, krecika i piękne widoki, to macie gotowy przepis na fajnie spędzony czas. Praga świetnie nadaje się na rodzinne zwiedzanie.

Czytaj więcej o Praga atrakcje. Co warto zobaczyć?

skalne miasto adrspach czechy

Skalne Miasto Adrspach w Czechach

Zaledwie 30 kilometrów od Polskiej granicy z Czechami znajduje się miejsce wyglądające jakby było żywcem wyjęte z bajki. Nic więc dziwnego, że producenci samych „Opowieści z Narnii” zdecydowali się na nakręcenie w tej osobliwej lokalizacji kilkunastu scen. Magiczna atmosfera, jaką roztacza skalne miasto w Adršpach, gwarantuje bowiem idealne warunki do życia wszelkiej maści faunom, krasnalom czy nawet samemu królowi Narni – Aslanowi.

Czytaj więcej o Skalne Miasto Adrspach w Czechach