quarteira w portugalii

Wakacje w Portugalii – Quarteira na wybrzeżu Algarve

Portugalia ma jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Jeśli tak jak my kochasz szerokie i piaszczyste plaże, orzeźwiający ocean i boskie widoki, to wakacje w Portugalii będą strzałem w dziesiątkę! Zobacz jakie plaże czekają na Ciebie w Quarteira na wybrzeżu Algarve.

Portugalskie wybrzeże zjechaliśmy w kilka tygodni, poczynając od okolic Faro, przez Lagos, Lizbonę, Cabo da Roca, Costa Nova i Aveiro aż po Porto. Dzisiaj pokażemy Wam najpiękniejsze plaże w okolicy miejscowości Quarteria.

Quarteira w Portugalii

Przez pierwszy tydzień naszego pobytu w Portugalii naszym domem był camping Quarteira położony w miejscowości o takiej samej nazwie. Quarteira jest typowym turystycznym kurortem, z ciągnącym się przez miasto deptakiem przy plaży, pełnym barów, restauracji i sklepów. Jest to jedna z najpopularniejszych wakacyjnych miejscowości w tym rejonie. W samej miejscowości jest kilka plaż, a my pokażemy Wam nasze ulubione.

quarteira w portugalii-

 

Praia do Almargem, Quarteira, Algarve

Pomimo, że plaża znajduje się  blisko centrum  kurortu Quarteira, to jest zaskakująco “dzika” i nietknięta zabudową hotelową. Są tu urocze wydmy porośnięte sosnami. To była jedna z plaż do której mieliśmy najbliżej z naszego kempingu. 

To jedna z najbardziej spokojnych i nienaruszonych plaż 15-kilometrowego odcinka pomiędzy Quarteirą a Faro. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych udogodnień. Plaża zyskała oznaczenie Błękitnej Flagi, w sezonie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, jest serwis plażowy, gdzie możecie wypożyczyć leżaki i parasole, jest bar i toalety. 

Plaża położona jest u stóp szerokiej doliny wyrzeźbionej przez rzekę Ribeira do Almargem, która zamienia się tutaj w lagunę. To małe jezioro za plażą jest domem dla  rzadkich i unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Laguna jest również dobrym miejscem do obserwacji ptaków, ponieważ przyciąga różne ptactwo wodne.

Quarteira. Praia Do Almargem

Więcej zdjęć z  Praia Do Almargem:

Praia do Lagoa, Quarteira, Algarve

Tuż za Praia Do Almargem rozciąga się Praia do Lagoa, urocza plaża będąca ulubionym miejscem okolicznych mieszkańców, którzy w cieniu sosen na wydmach organizują sobie pikniki i spotkania. Rozwieszają hamaki, wyciągają stoliki piknikowe i całą rodziną spędzają tu wolne dni. 

Quarteira Praia Do Lagoa
Więcej fotek z Praia Do Lagoa:

Praia de Quarteira, Algarve

Plaża w centrum kurortu ciągnie się przez 2 kilometry i podzielona jest na kilka mniejszych plaż, które wyznaczają kamienne cyple. Plaża jest szeroka, piaszczysta i ma sporo punktów usługowych i gastronomicznych. My zwykle przychodziliśmy tu na spacery przy zachodzie słońca.

Praia de Quarteira

Zobacz więcej zdjęć z Praia de Quarteira:

Praia do Forte Novo, Quarteira, Portugalia

Czasem chcąc uciec od gwarnego deptaka udawaliśmy w przeciwnym kierunku. Przed Praia do Almargem znajduje się odcinek nazywany Praia de Forte Novo. Tutaj mogliśmy w ciszy i spokoju raczyć się widokiem oceanu o zachodzie słońca i smakiem lokalnego wina 😉 

Quarteira Praia Do ForteNovo

 

Quarteira noclegi

My dotarliśmy do Quarteiry w czasie naszej podróży po Portugalii. Naszym domem były campingi sieci Orbitur. Camping Quarteira położony na obrzeżach miasta świetnie nadaje się na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem Algarve.

Camping Quarteira  – idealna miejscówka do zwiedzania Algarve

W kolejnych wpisach pokażemy Wam perełki wybrzeża Algarve, uznawane za najpiękniejsze plaże w Europie. Zajrzymy też na plaże w okolicach Lizbony, Porto i Aveiro. Do przeczytania!

Post Author: Ola

3 thoughts on “Wakacje w Portugalii – Quarteira na wybrzeżu Algarve

  Mariola

  (18 czerwca 2019 - 17:24)

  ekstra, mogłabym tam tylko leżeć i wypoczywać

   Ola

   (19 czerwca 2019 - 18:48)

   To raj dla wielbicieli błogiego lenistwa na plaży 😉

  Wiktoria

  (20 czerwca 2019 - 12:13)

  Te kaktusy na plaży wymiatają! 😀 Jest gdzieś więcej takich plaż ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *