plaze algarve

Portimao, Albufeira i Lagos – najpiękniejsze plaże Algarve

Portugalia ma najpiękniejsze plaże w Europie. To miejsca, gdzie klify zderzają się z oceanem Atlantyckim, tworząc niesamowite formacje skalne, łuki i jaskinie. Zobacz najpiękniejsze plaże Algarve w Portimao, Albufeira i Lagos.

Algarve w Portugalii

Podczas naszej podróży po Portugalii, jednym z głównych punktów  wycieczek były najpiękniejsze plaże wybrzeża Algarve. Codziennie wybieraliśmy inną, by móc określić, która według nas powinna zgarnąć tytuł tej najlepszej. I wybór nie był łatwy, dlatego pokażemy Wam wszystkie te, których nie można ominąć 🙂

Praia da Rocha, Portimao

Portimao to miasto w południowej Portugalii, które ma to szczęście posiadać plażę okrzykniętą najładniejszą plażą Algarve. To Praia da Rocha położona około 2 km od centrum miasta. Ściąga w sezonie tłumy turystów spragnionych słońca, piasku i bezkresnego oceanu. W dzień tłum wczasowiczów wyleguje się w promieniach słońca, by wieczorem ruszyć w miasto i korzystać z nocnego życia oferowanego przez Portimao.

Portimao Praia da Rocha

Zobacz Praia da Rocha na naszych zdjęciach:

Praia de Sao Rafael, Albufeira

Albufeira, dawna rybacka wioska, dziś jest znanym kurortem i jedną z najcześciej odwiedzanych przez wczasowiczów miejscowością nad oceanem. Słynie z pięknych plaż, a jedna z nich – Praia de Sao Rafael, położona na obrzeżach miasta uznawana jest za jedną z najlepszych plaż w Europie. Klify, błękitna woda i gorący piasek sprawiają, że to raj dla amatorów letniego wypoczynku. Sporo tu też niewielkich jaskiń, które można eksplorować w czasie odpływu.

 

Albufeira Praia De Sao Rafael

Zobacz więcej zdjęć z Praia de Sao Rafael:

Peneco, Pescadores i Inatel, Albufeira

Bliżej centrum Albufeiry znajdziecie trzy plaże, które nazywane są amfiteatrem miasta. Sporo tu barów, restauracji i miejsc, gdzie wypożyczycie sprzęt wodny.

Praia do peneco

Praia da Batata, Praia dos Estudiantes i Praia do Pinhao, Lagos, Portugalia

Lagos to urocze miasto położone nad oceanem, dawna stolica regionu Algarve. W sezonie przyciąga tłumy urlopowiczów kusząc ich fajnymi plażami. Nie są one duże, ale to co nas urzekło to fakt, że można się nie przedostać przez groty i przejścia w skałach. To takie “przechodnie” plaże 🙂 Żeby dostać się na jedną trzeba przejść przez kilka poprzednich. My tak odwiedziliśmy Praia da Batata, Praia dos Estudiantes i Praia do Pinhao

Zobaczcie jakie są niesamowite:

Algarve noclegi

My dotarliśmy na boskie plaże Algarve w czasie naszej podróży po Portugalii. Naszym domem były campingi sieci Orbitur. Camping Quarteira położony na obrzeżach miasta Quarteira świetnie nadaje się na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem Algarve.

Camping Quarteira  – idealna miejscówka do zwiedzania Algarve

A jeśli wybieracie się do Portugalii i macie w planach zwiedzanie Porto, Lizbony czy Faro to nie zapomnijcie wybrać się na okoliczne plaże – zerknijcie, które Wam polecamy:

Plaże w Porto i w Lizbonie

Post Author: Ola

9 thoughts on “Portimao, Albufeira i Lagos – najpiękniejsze plaże Algarve

  Alicja

  (25 czerwca 2019 - 07:34)

  Wszystkie plaże w Portugalii są piękne, nie byłam na takiej, która by mnie nie zachwyciła 🙂

   Ola

   (26 czerwca 2019 - 08:33)

   Każda jest piękna, to prawda 🙂

  Mariusz

  (26 czerwca 2019 - 13:37)

  Polecacie jakiś nocleg sprawdzony w okolicy ?

   Ola

   (27 czerwca 2019 - 10:33)

   Zerknij na nasza bazę kempingów – tam sporo jest campów w okolicy. My polecamy camping Quarteira, który był naszą bazą wypadową.

  Antonina

  (27 czerwca 2019 - 15:38)

  Wybieramy się w tym roku właśnie, na niektóre plaże. 🙂 Powiedźcie proszę, czy są potrzebne buty do wody? Na fotkach widzę sam piaseczek, ale wspominaliście, że na niektóre plaże trzeba się dostać przez skały. Są to bezpieczne przejścia dla małych dzieci ( 3 i 5 lat) ?

   Ola

   (28 czerwca 2019 - 11:25)

   Zwykle jest piasek, ale czasem buty do wody się przydają, właśnie gdy się chce trochę połazić po skałkach. Ale to bardziej rozrywka dla starszych dzieci. Przejścia sa bezpieczne, bo są wyrzeźbione w skałach – to takie tunele.

  Mariola

  (30 czerwca 2019 - 09:41)

  Pięknie tam. Przypomniał mi się mój pobyt i długie spacery plażą przy skałach w kolorach czerwieni i pomarańczu.

   Ola

   (13 lipca 2019 - 19:56)

   Na romantyczne spacery portugalskie plaże to idealna sceneria 🙂

  januszeontour

  (7 lipca 2019 - 19:58)

  Jak dla nas zabrakło z Lagos Praia Dona Ana i Praia do Camilo, schowanych nieco wśród skał i dzięki temu nie tak bardzo zatłoczonych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *