metro barcelona

Metro w Barcelonie

Barcelona to jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Dzieła Gaudiego, piękne widoki, światowej klasy zabytki i niesamowita atmosfera sprawiają, że to najczęściej odwiedzane miasto w Hiszpanii. Komunikacja miejska w Barcelonie jest świetnie zorganizowana. Dzięki temu poruszanie po mieście nie sprawia żadnych trudności i bez obaw można się udać na zwiedzania miasta na własną rękę. 

Metro Barcelona

Pierwsze linie barcelońskiego metra ruszyły blisko 100 lat temu. Od tego czasu system rozbudował się znacznie i obecnie ma 11 linii, które kursują pomiędzy ponad 200 stacjami. Kolejne linie i stacje są w budowie. To najlepszy środek transportu w Barcelonie. Metro jest czyste, szybkie i bezpieczne.  Do tego punktualne i kursuje bardzo często – w szczycie oczekiwanie na pociąg trwa około 3 minut.

Mapa metra w Barcelonie

Mapa metra wygląda tak 🙂 

Mapa metra barcelona
Mapa ze strony www.tmb.cat

 

Podróżując w Barcelonie metrem, ale i nie tylko nim, warto zainstalować na swoim telefonie aplikację TMB. Tam możecie sprawdzić godziny odjazdów, połączenia oraz znaleźć najlepszą trasę do interesującego Was miejsca. Aplikacja do pobrania TUTAJ

Bilety i ceny metra w Barcelonie

Jeśli chodzi o bilety to macie dwie opcje – kupić normalne, papierowe bilety albo karty. Wszystko zależy od tego ile razy będziecie korzystać z komunikacji oraz w ile osób podróżujecie.

 • pojedynczy bilet kosztuje 2,20 euro. Zakupić go możecie w automatach przy metrze oraz w centrum obsługi klienta. Z tym biletem możecie jechać autobusem TMB, metrem (z wyjątkiem stacji metra Aeroport T1 i Aeroport T2 na linii L9 Sud) lub kolejką Montjuic.
 • bilet T-10 – dla naszej trójki zazwyczaj najbardziej ekonomiczną opcją jest zakup biletów T-10  które zezwalają na 10 przejazdów. Jednocześnie na bilecie możecie podróżować całą rodzinką. Po prostu podczas przechodzenia przez bramki, musicie podawać sobie kolejno bilet do skasowania. A w przypadku jazdy autobusem czy tramwajem – kilkukrotnie kasujecie ten sam bilet – każde “cyknięcie” na jedną osobę.  Bilet T-10 kosztuje 10,20 euro.
 • karty Hola Barcelona –  jeśli kupicie kartę możecie jeździć nieograniczoną liczbę przejazdów metrem, ale również innymi środkami transportu np. autobusami, kolejką górska Montjuic czy tramwajami. Kartę można zakupić na 2, 3, 4, lub 5 dni. Jeśli kupicie bilet online macie 10% zniżki. Musicie po przyjeździe zmienić kupon na karty podróżne w automatach w metrze. Gdy nie chcecie kupować przez internet, musicie udać się do automatów biletowych, centrum obsługi klienta (Punkt TMB) lub biur informacji turystycznej. Tam zakupicie karty Hola Barcelona Tave. 2 dniowy bilet to koszt 15 euro, 3 dniowy to 22 euro. Możecie rozpocząć korzystanie z karty o każdej porze dnia. Od tego czasu karta jest ważna określoną ilość godzin (np. na 2 dni – 48 godzin). Karta Hola Barcelona Tavel jest ważna tylko dla jednej osoby. Obejmuje też podróż między lotniskiem, a centrum miasta, więc nie musicie się martwić o bilety jeśli przylatujecie do Barcelony samolotem.
 • airport ticket –  Możecie jeszcze skorzystać z biletu na metro, które dojeżdża do lotniska. Obejmuje linie Aeroport T1 i Aeroport T2 na linii L9 Sud oraz resztę linii metra. Zakupić taki bilet możecie w automatach biletowych metra. Koszt to 4.60€. 

Teraz musicie tylko ustalić co chcecie zwiedzić oraz gdzie będziecie nocować i można bez przeszkód zwiedzać Barcelonę! A co warto zobaczyć oraz pomysł na zwiedzanie Barcelony z dzieckiem przeczytacie tu – Barcelona. Co warto zobaczyć?

Post Author: Ola

2 thoughts on “Metro w Barcelonie

  Klaudia

  (25 lutego 2019 - 07:18)

  Niedługo wybieramy się do Barcelony, artykuł nam się na pewno przyda 🙂

   Ola

   (26 lutego 2019 - 11:59)

   Cieszymy się bardzo. Metro w Barcelonie to świetna opcja poruszania się po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *