Camping Florenz

camping Florenz

Trzy największe plusy campingu Florenz:

Viale Alpi Centrali,

199 44020 Lido degli Scacchi – Comacchio

WŁOCHY

+ 39 0533 380 193

info@holidayvillageflorenz.com

camping la grande cote

Marzą Wam się włoskie wakacje nad morzem? Zobaczcie camping Florenz położony na wybrzeżu Adriatyku, z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Camping Florenz to także kemping bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – są tu specjalnie przygotowane domki, winda w basenie i cały szereg udogodnień.

Położenie campingu Florenz

Camping Florenz znajduje się nad Morzem Adriatyckim, 45 kilometrów od Rawenny i Ferrary. Położony jest w pobliżu jeziora Comacchio, które stanowi miejsce lęgowe dla setek flamingów żyjących tu na wolności. 

Camping Florenz mapa
Zakwaterowanie na campingu Florenz

Na kempingu znajdują się parcele o powierzchni od 40 do 75 mktóre wyposażone są w przyłącza elektryczne i wodne, a niektóre nawet są z przyłączem odpływowym. Parcele są ulokowane w różnych miejscach, a do najlepiej położonych należą parcele w centralnej części przy basenie i te ulokowane tuż przy morzu. Możecie wynająć również jeden z 12 różnych modeli domków wakacyjnych przeznaczonych dla 2, 4 lub 5 osób. Część domków posiada widok na morze. Łazienki mają 1 lub dwie sypialnie, 1 lub 2 łazienki, kuchnię, jadalnię i taras. 

camping florenz domki

Plaża kempingu Florenz

Przy kempingu znajduje się szeroka i piaszczysta plaża, na której od końca maja do początku września jest ratownik. Możecie tutaj korzystać z takich atrakcji jak siatkówka plażowa, tenis, katamaran, żeglarstwo i kajakarstwo. Na plaży znajdują się płatne leżaki i parasole. Wydzielona jest też plaża dla psów.

camping florenz plaża

Camping Florenz – basen

Na terenie kempingu znajduje się basen, który składa się z dwóch części: jedna ma  50 cm – jest przeznaczona dla dzieci, a druga jest już głębsza i ma do 1,5 m głębokości. Basen jest strzeżony przez ratownika, można z niego korzystać w godzinach od 10:00 do 13:00 i od 15:00 do 19:00. Trzeba mieć ze sobą czepek.

camping florenz nasal

Atrakcje na campingu Florenz

Na campingu Florenz znajduje się mini klub i junior klub, gdzie Wasze pociechy będą mogły świetnie spędzić czas! Prowadzone również są zajęcia fitness, tańce dla dzieci oraz wieczorne wydarzenia. Nikt tu nie będzie się nudzić. Oprócz tego znajdziecie 2 boiska multisportowe, jedno do gry w piłkę nożną, pokój z grami oraz plac zabaw dla dzieci. Dorośli mogą również udać się do SPA.

camping florenz

Udogodnienia

Kemping ma swój sklep, salon fryzjerski, restauracje i bar. Znajdziecie również punkt pierwszej pomocy i bloki sanitarne. Kemping przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

camping florenz nocą

 

Okolica

Będąc na campingu Florenz warto wybrać się na wycieczkę do Chioggi, Ferrary, Bolonii czy Ravenny. My nawet pokusiliśmy się o wypad do San Marino. To kawałek drogi, ale widoki i niskie ceny w sklepach wynagrodziły nam długi czas podróży 🙂 

Chioggia. Mała siostra Wenecji.

Co zobaczyć w Ferrarze?

Zobacz stronę campingu

Post Author: Ola

2 thoughts on “Camping Florenz

  Dori

  (12 kwietnia 2019 - 09:09)

  Fajny kemping, na tym jeszcze nie byliśmy i chyba czas to zmienić 🙂

   Ola

   (16 kwietnia 2019 - 11:16)

   Polecamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *