Wodospady Krka w Chorwacji – Jak dojechać, cennik, atrakcje

Park Narodowy Krka to piękny zakątek Chorwacji, w którym natura prezentuje się całej okazałości. Wodospady Krka zachwycają tysiące turystów! To miejsce pełne kaskad wodnych, soczystej zieleni oraz spacerowych kładek. To idealna miejscówka na jednodniową wycieczkę podczas wakacji w Dalmacji. Nie zapomnijcie tylko gatek i butów do wody! Przydadzą się wszystkim, którzy zapragną kąpieli w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Chorwacji

Jak dojechać do wodospadów Krka

Najszybciej nad Krka dostać się autostradą. Szukajcie zjazdu z autostrady A1 na Nacionalni Park Krka. Musicie wiedzieć,  że wejść do parku jest kilka i z każdego możecie rozpocząć spacer.  My proponujemy Wam trasę idealną dla rodzin z dziećmi, zawierającą największe atrakcje i zapewniającą miły, niemęczący spacer. Dlatego kierujcie się na  miejscowość Skradin. To niewielkie miasteczko, ale świetnie przygotowane na najazd turystów 😉 Przydrożnych parkingów jest sporo, więc  z zaparkowaniem nie powinniście mieć kłopotów. My zatrzymaliśmy się na jednym z pierwszych parkingów przy wjeździe do miejscowości. Całodniowy parking kosztował 50 kun (ok. 25 zł).

Skradin rzeka Krka

Rzeka Krka – rejs statkiem

Z parkingu poszliśmy w stronę wybrzeża. Spacer przez Skradlin zajął nam około 15 minut. Na wybrzeżu znajduje się punkt informacji turystycznej w której możecie zakupić bilety wstępu do parku.  Warto przejrzeć też stojak z ulotkami i wyszukać przewodnika z mapą w języku polskim 😉  Po zakupie biletów idzie się na przystań, skąd odpływają statki do parku. Rejs jest w cenie biletów. Trwa około 20 minut i według nas jest to najprzyjemniejsza opcja dostania się nad wodospady. Bilety do parku można też zakupić on-line na oficjalnej stronie Parku Narodowego Krka, co pozwala uniknąć kolejek.

Rzeka Krka - rejs statkiem

Statkiem po Krka

Wodospady Krka – fajna trasa zwiedzania z dziećmi

Poniżej podpowiemy jak fajnie spędzić dzień nad wodospadami Krka 🙂 Zobaczcie:

Skradinski Buk

Po dopłynięciu na miejsce kierujcie się do wejścia, przy którym ustawione są punkty gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i sanitariaty. Ale mniejsza z pamiątkami 😉  Tuż za nimi znajduje się największa atrakcja Krka. To wodospad Skradinski Buk – najpiękniejszy i najczęściej fotografowany wodospad w parku. A co najlepsze, pomimo tego, że jesteście w Parku Narodowym, możecie wskoczyć do wody i popływać w rzece! Dlatego właśnie koniecznie weźcie ze sobą ręczniki, kąpielówki i buty do wody. Te ostatnie bardzo się przydają. Wejście do rzeki prowadzi bowiem przez śliskie skały zanurzone w wodzie. My mieliśmy też maski do snoorklingu i się przydały do podglądania rzecznego świata. Pamiętajcie tylko, że Krka to nie tylko kąpiel pod wodospadem, ale przede wszystkim świetne trasy spacerowe. Dlatego nie ma też co brać za dużo rzeczy do plażowania, bo potem trzeba to wszystko nosić 😉

Wodospady Krka

Wodospady Krka Chorwacja

Kąpiel pod wodospadem Krka

Park Narodowy Krka

Jak już się wykąpiecie to gorąco polecamy Wam trasę edukacyjną, która zaczyna się właśnie przy Skadinskim Buku. Pozwoli Wam ona poznać Park Narodowy Krka podczas niesamowitego spaceru.

 • Ścieżka startuje przy drewnianym pomoście. Szlak prowadzi wzdłuż wodospadów, następnie przecina rzekę, by wrócić do punktu wyjścia.  Cała trasa zajmie Wam około 60 – 90 minut. Nie najlepszym pomysłem jest tu pchanie się z wózkiem. Po drodze jest trochę schodów do pokonania, a w sezonie na wąskich kładkach kręci się sporo turystów. Dla malucha i Waszej wygody znacznie poręczniejsza będzie chusta.

Trasy spacerowe Krka

Wodospady Krka w Chorwacji

 • Szlak prowadzi drewnianymi kładkami. Jest bardzo dobrze oznakowany, a po drodze miniecie punkty widokowe i młyny wodne. Zawsze możecie też zerknąć na mapy, które znajdziecie np. we wspomnianym już wcześniej polskojęzycznym przewodniku. Poniżej wrzucamy mapkę z oficjalnej strony Parku Narodowego.

Wodospady Krka mapa

 • Podczas spaceru  będziecie mieli okazję podglądać tutejszą przyrodę – ryby, płazy, gady czy ptaki. O gatunkach roślin i zwierząt będziecie mogli przeczytać na mijanych tablicach edukacyjnych.

Park Narodowy Krka

 • Trasa kończy się w miejscu, w którym się zaczyna, czyli przy Skradinskim Buku.

Skradinski Buk

 • Drogę powrotną również musicie odbyć statkiem. Dlatego pamiętajcie, żeby wcześniej sprawdzić o której odpływa ostatni statek do Skradin.

Rzeka Krka z lotu ptaka

Wodospady Krka – cennik w 2018 roku

W 2018 roku, w szczycie sezonu wakacyjnego (lipiec – sierpień)  za bilet zapłacicie 200 kun za osobę dorosłą i 120 kun za dziecko i młodzież od 7 do 18 lat. Dzieci do 7 lat wchodzą na teren parku za darmo. Taniej jest w maju, czerwcu, wrześniu i w październiku – odpowiednio 110 kun (dorośli) i 80 kun (dzieci i młodzież). Średni kurs kuny w marcu 2018 to około 50 – 55 groszy. Czyli bilet do Krka w sezonie to koszt około 100 zł za osobę dorosłą i ok. 60 zł za dziecko.

Wodospady Krka – czy warto jechać z dziećmi?

No pewnie, że warto! Macie tu wszystko czego potrzeba do zapewnienia dziecku dnia pełnego wrażeń – rejs statkiem, kąpiel pod wodospadem, piękne widoki  i spacer z wypatrywaniem przeróżnych zwierząt. Nasz Michaś był zachwycony możliwością wspinania się na niewielki wodospad, który mijaliśmy po drodze. Liczcie się tylko z tym, że dzieci mogą się trochę wytarzać w błocie 😀 No, ale zgodnie ze starą ludową prawdą – brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 😉 Zawsze możecie kazać mu się odmoczyć pod wodospadem przed powrotem 😉

Zresztą – zobaczcie sami nasz film o Krka 🙂

Planujecie wakacje w Dalmacji?  Zobaczcie koniecznie:

Zwiedzanie Trogiru – podchody w mieście jako świetny sposób na zwiedzanie bez marudzenia 🙂 

 

Post Author: Ola

3 thoughts on “Wodospady Krka w Chorwacji – Jak dojechać, cennik, atrakcje

  Mariola

  (13 lutego 2019 - 23:32)

  Super wodospady. Byłam sporo lat temu, przyjemnie było sobie przypomnieć.

   Ola

   (13 lutego 2019 - 23:33)

   My bardzo lubimy 🙂 To, że można po długim spacerze wskoczyć do rzeki jest świetną opcją 😉 Pozdrawiamy!

  Joasia

  (7 marca 2019 - 07:58)

  Ale tam pięknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *