punkty widokowe wrocław

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu to jeden z obowiązkowych punktów pobytu w mieście. Warto zobaczyć Wrocław z lotu ptaka. W stolicy Dolnego Śląska jest parę fajnych punktów widokowych, które chętnie odwiedzają zarówno turyści, jak i mieszkańcy miasta. Oto one.

Sky Tower – najwyższy punkt widokowy we Wrocławiu.

Punkty widokowe we Wrocławiu wyróżniają się na tle atrakcji z innych miast. Sky Tower to najnowszy punkt widokowy we Wrocławiu i jednocześnie najwyższy nie tylko w mieście, ale również i w całej Polsce!  Oprócz punktu widokowego zlokalizowanego na 49 piętrze drapacza chmur, znajduje się tu również hotel z pięknymi widokami na miasto, biura i galeria handlowa. Punkt widokowy jest zlokalizowany na wysokości 200 metrów. Przy dobrej widoczności można nawet zobaczyć masyw Ślęży oraz Sudety, Chełmiec i Śnieżkę. Sky Tower we Wrocławiu powstał w 2014 roku. Wjazd na punkt odbywa się windą, która porusza się z prędkością około 4 m/s.

 • Godziny otwarcia. Punkt widokowy czynny jest od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-21.00, w piątki i soboty od 9:00 do 22:00 a w niedziele od 10.00 do20.00. Ostatni chętni  mogą wjechać na punkt pół godziny przed zamknięciem obiektu. Jednocześnie na punkcie widokowym może być maksymalnie 50 osób w czasie nie dłuższym niż 15 minut.
 • Ceny biletów. Bilety można kupić w Punkcie Informacyjnym Galerii Handlowej Sky Tower. Nie ma możliwości zakupu biletów on-line oraz w przypadku klientów indywidualnych rezerwacji biletów. Rezerwacje obejmują wyłącznie grupy.   Bilet ulgowy kosztuje 12 zł (dla uczniów, studentów, emerytów i osób po 65. roku życia), bilet normalny 18 zł, a dzieci do 3 lat moją wstęp wolny 🙂 Dzieci w wieku poniżej 13 lat są wpuszczane tylko w towarzystwie osób dorosłych.
 • Adres: Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich 95.

sky tower

Katedra na Ostrowie Tumskim – kolejny punkt widokowy

Archikatedra pw. Jana Chrzciciela to najwyższy kościół archidiecezji wrocławskiej.  Na punkt widokowy, czyli platformę na wieży o wysokości 97 metrów, można wjechać windą. Z wieży roztacza się widok na miasto i okolicę.

 • Godziny otwarcia. W zależności od miesiąca wejście na wieżę czynne jest w różnych godzinach. Musicie też wiedzieć, że w przypadku silnego wiatru czy burzy wieża jest zamykana.
  • styczeń – marzec: wtorek – sobota godz. 12.00 – 16.00;
  • kwiecień – maj: poniedziałek – czwartek 9:30 – 16:30, piątek – sobota 9.30 – 17.00, niedziela i święta 14.00 – 16.00
  • czerwiec – wrzesień: poniedziałek – sobota 10:00 – 17:00, niedziela i święta 14.00 – 17.00
  • październik – grudzień poniedziałek 12:00 – 16.30,  wtorek – sobota 10:00 – – 16:30, niedziela i święta 14.00 – 16.00
 • Ceny biletów:  Bilety na punkt widokowy możecie kupić w  przedsionku nawy głównej. Bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy 5 zł.  Są też bilety łączone wraz ze zwiedzaniem katedry (odpowiednio 10 i 8 zł). Możecie też kupić bilety rodzinne w cenie 16 zł (2 dorosłych + dziecko, za każde kolejne dziecko 4 zł).
 • Adres: pl. Katedralny 18  na Ostrowie Tumskim.

katedra wrocław

Punkt widokowy na wieży Kościoła Garnizonowego we Wrocławiu

Przy wrocławskim Rynku, zaraz obok kamieniczek Jaś i Małgosia,  wznosi się piękna Bazylika Mniejsza pw. św. Elżbiety. To Kościół Garnizonowy. Kościół ma wieżę o wysokości 96 metrów, na której znajduje się następne miejsce z listy “Punkty widokowe we Wrocławiu do zaliczenia”. Stąd widać wspaniale Rynek, Ostrów Tumski i okolicę. Na punk widokowy trzeba wchodzić po krętych schodach. Wejście zalecamy więc osobom z dość dobrą kondycją 😉 

 • Godziny otwarcia: Punkt widokowy jest czynny od kwietnia do października, w godzinach od 10:00 do 19:00. Podczas złych warunków pogodowych wieża jest zamknięta.
 • Ceny biletów: Wstęp na wieżę jest płatny 5 zł.
 • Adres: ul. Św. Elżbiety 3

 

wieża widokowa kościół garnizonowy

Mostek Czarownic w kościele św. Marii Magdaleny.

Mostek Czarownic lub inaczej Mostek Pokutnic łączy dwie wieże Katedry św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Dlaczego punkt nosi taką nazwę? Bo związana z nim legenda, mówi o błąkających się tu po zmroku pokutujących duszach. Mostek Czarownic znajduje się na wysokości 45 metrów, wchodzi się na niego po krętych schodach.

 • Godziny otwarcia: codziennie od 10.00 do 19.00
 • Cena biletów:  bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. Bilet ulgowy przeznaczony jest dla dzieci do od 5 do 13 lat oraz dla osób po 65. roku życia.
 • Adres: ul. Szewska 10.

mostek czarownic

Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Z wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego możecie podziwiać panoramę Wrocławia z wysokości 42 metrów. Rozpościera się stąd widok na Wyspę Słodową oraz Stare Miasto.  Dawniej wieża pełniła funkcję obserwatorium astronomicznego. Możecie wykupić  bilet łączony, który upoważnia do zwiedzania przepięknej Auli Leopoldyńskiej oraz Oratorium Marianum – bogato zdobionej sali Uniwersytetu.

 • Godziny otwarcia:
  • maj – wrzesień od poniedziałku do piątku (w środy nieczynne) od 10.00 – 17.00, w weekendy 10.00 – 18.00
  • październik – kwiecień codziennie od 10.00 do 16.00, za wyjątkiem środy – nieczynne
 • Cena biletów:  Cena jest zależna od ilości sal jakie chce się zwiedzać. Bilet normalny kosztuje od 12 do 14 zł, ulgowy od 8 do 10 zł, a bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci 30 zł. 
 • Adres: pl. Uniwersytecki 1

A jak będziecie już w centrum miasta to koniecznie zajrzyjcie na Rynek, Na Jatki i poszukacie krasnali! Zobaczcie nasze wskazówki co warto zobaczyć we Wrocławiu.

Wrocław: atrakcje turystyczne i pomysły na zwiedzanie

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *