kolejkowo wrocław opinie

Kolejkowo we Wrocławiu

Jeśli jesteście zapalonymi miłośnikami modelarstwa lub uwielbiacie makiety kolejowe to we Wrocławiu jest takie miejsce, które będzie dla Was rajem. Mowa o Kolejkowie, w którym można zobaczyć Dolny Śląsk z zupełnie innej, perspektywy. 

Kolejkowo we Wrocławiu

Kolejkowo to miejsce, stworzone przez artystów! Można tu podziwiać makietę znanych miejsc Dolnego Śląska – są ulice Wrocławia, obserwatorium na Śnieżce, schronisko Szwajcarka czy centrum Karpacza. Wszystko zostało ręcznie wykonane przez modelarzy. Znajdziecie tu 15 pociągów z 60 wagonami, 3437 figurek ludzi i zwierząt, 215 samochodów, 242 budynki, wśród których znajdziecie dolnośląskie budowle w skali 1:25, różne mosty, tunele czy akweny. Tylko tory dla pociągów mają 510 metrów, a pociągi poruszają się po nich z prędkością 1,5 km/h.

kolejkowo wrocław

W Kolejkowie możecie się poczuć jak King Kongi i bezkarnie podglądać setki małych ludzików w autentycznych codziennych sytuacjach – na zakupach, spacerach, w czasie ślubu, pogrzebu czy nawet w TOI TOIu 😉 Jak się dowiedzieliśmy przygotowanie jednej figurki zajmuje średnio około 6 godzin. Na początek rzeźbi się figurkę w wosku, póżniej przygotowuje się silikonową formę, odlewa się żywicę, a na końcu figurkę maluje się ręcznie.

kolejkowo wrocław

W Kolejkowie jest dzień, który trwa 9 minut, a następnie rozpoczyna się 4 minutowa noc, w czasie której światło zostaje przyciemnione, zapalają się latarnie i światła w oknach. Makieta wygląda wtedy zupełnie inaczej i można wtedy zwrócić uwagę na detale, których nie widać za dnia. Pokażemy Wam to na przykładzie ulicy Bogusławskiego we Wrocławiu 😉

kolejkowo wrocław

Zabawa w Kolejkowie

Wchodząc do Kolejkowa koniecznie weźcie przy kasie przewodnik po makiecie. Nie dość, że przeczytacie o najważniejszych budowlach to jeszcze zostaniecie wciągnięci w świetną zabawę. Mianowicie musicie pobawić się w poszukiwania! Listę osób, rzeczy i zwierząt, które musicie odnaleźć na makiecie znajdziecie w przewodniku. Jak się okazało odnalezienie m.in. 15 psów, 14 krasnali, 9 gołębi, supermana, kozę czy krokodyla wcale nie jest takie proste! Musicie zarezerwować sobie na poszukiwania ładnych kilkadziesiąt minut.

kolejkowo opinie

Warsztaty, spotkania i sala zabaw w Kolejkowie

W Kolejkowie są również dostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych warsztaty modelarskie, gdzie można nauczyć się jak tworzyć makiety i rozwijać swoje zdolności manualne. Warsztaty odbywają się w tygodniu, nie można ich łączyć z oglądaniem makiety. 

Organizowane są również spotkania z różnymi artystami np. znanymi z Tik Toka, w czasie których organizowane są ciekawe konkursy i eventy.

Kupując bilet do Kolejkowa, jednocześnie otrzymujecie wejściówkę do sali zabaw dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym. Sala zabaw również znajduje się w budynku Dworca Świebodzkiego.

Kolejkowo – godziny otwarcia i cennik

Kolejkowo jest otwarte codziennie, w godzinach 10:00 -18:00. Bilet ulgowy kosztuje 17 zł, a normalny 23 zł. Dzieci do 3 lat mają bezpłatny wstęp. Można również wejść z organizowanej grupie, od minimum 15 osób. W takim przypadku bilet ulgowy kosztuje 15 zł, a normalny 21 zł. Grupy zorganizowane muszą mieć wcześniejszą rezerwację.  

kolejkowo

Dojazd do Kolejkowa

Kolejkowo znajduje się w budynku Dworca Świebodzkiego, na placu Orląt Lwowskich 20B, we Wrocławiu. Dojechać tu możecie bezpośrednio tramwajem linii 31,32, OL, OP, 14, 24 lub autobusem linii 127,122,144,148, na przystanek Plac Orląt Lwowskich lub na przystanek Dworzec Świebodzki autobusami linii 106, 148,149. Przy Dworcu Świebodzkim znajduje się niewielki parking dla samochodów, ale zwykle jest on bardzo zatłoczony. Większe parkingi w pobliżu znajdują się m.in. w Narodowym Forum Muzyki lub w DH Renoma. Stamtąd spacerem dotrzecie do Kolejkowa w 10-15 minut.

kolejkowo dworzec

Kolejkowo opinie

To czym urzekło nas Kolejkowo to dokładność i staranność wykonanych modeli oraz humor i pomysłowość artystów, którzy stworzyli makietę, gdzie zarówno dziecko jak i dorosły znajdzie coś dla siebie. I będzie ich bawić zupełnie coś innego 😉 Dzieci z zachwytem oglądają pociągi, a dorośli w tym czasie śmieją się z panny wymachującej stanikiem przed oczami pijanego mężczyzny 😉

kolejkowo czy warto

Takich scenek, które dorośli wyłapią i zinterpretują inaczej niż dzieci jest tu kilka. My poszliśmy do Kolejkowa w towarzystwie przyjaciół z dwuletnim dzieckiem. Maluch był zachwycony makietą i oglądał ją przez 1,5 godziny. A takich szkrabów z otwartą buzią było tu więcej. Michał zaś ze swoim kumplem wkręcili się w poszukiwania rzeczy wymienionych w przewodniku – najlepiej robić zdjęcia telefonem szukanym elementom. Wtedy najłatwiej połapać się czego jeszcze trzeba szukać. No i zostanie fajna pamiątka. Bawcie się dobrze w Kolejkowie!

kolejkowo

Zobaczcie zdjęcia z wrocławskiego Kolejkowa

Post Author: Ola

1 thought on “Kolejkowo we Wrocławiu

    MS

    (4 grudnia 2019 - 12:19)

    Byliśmy w Kolejkowie we Wrocławiu 2 lata temu, świetne miejsce nie tylko dla dzieciaków. Sama stałam jak zaczarowana 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *