Ciekawostki o Londynie i pomysł na rodzinne zwiedzanie.

Dziś opowiemy o rodzinnym zadaniu fotograficznym, jakie mieliśmy do wykonania podczas jednego ze spacerów po centrum Londynu, a jego tematem były ciekawostki o Londynie. Zobacz, jak wykorzystaliśmy je do wspólne, rodzinnej zabawy.

Ciekawostki o Londynie

Planując podróż do Wielkiej Brytanii, wyszperałam w internecie garść ciekawostek o stolicy. I to był świetny pomysł 😉 Nie dość, że dowiedzieliśmy się kilku faktów o mieście, to dodatkowo wykorzystaliśmy je do rodzinnej zabawy fotograficznej. Każdy z rodzinki miał za zadanie zrobić zdjęcia przedstawiające opisywany obiekt czy osobę. Dzięki temu nie umknęło nam wiele szczegółów, których pewnie nie udało by nam się zobaczyć. Wieczorem, po powrocie do hotelu, pokazywaliśmy sobie uchwycone kadry.

 • jednym z symboli Londynu są czerwone budki telefoniczne
 
 • Londyn był pierwszym miastem na świecie, w którym pojawiły się uliczne latarnie.
 • Londyn kojarzy się z piętrowymi, czerwonymi autobusami. Charakterystyczny model Routemaster kursuje na dwóch liniach turystycznych 9 i 15. 
 • Flaga Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nazywana jest Union Jack lub Union Flag. Na fladze widnieje czerwony krzyż św. Jerzego (patrona Anglii) i krzyż św. Patryka (patrona Irlandii) wkomponowany w krzyż św. Andrzeja (patrona Szkocji).
 • Brytyjska poczta słynie ze swoich czerwonych skrzynek pocztowych w kształcie kolumn. Charakterystyczną cechą jest umieszczenie na każdej z nich łacińskich inicjałów monarchy panującego w chwili instalacji danej skrzynki. W przypadku Elżbiety II jest ER II.
 • Kolejnym, charakterystycznym pojazdem na londyńskich ulicach są czarne taksówki.
 
 • Tamiza ma 346 km długości i jest jedną z najdłuższych rzek Wielkiej Brytanii. Poza Londynem, przepływa również przez Oksford i Windsor.
 • Najstarszym systemem metra na świecie jest londyńskie underground. Londyńska sieć metra ma 270 stacji ponad 400 km torów. Pierwszą linią otworzono w 1890 r.
 • Miłośnicy architektury mogą w Londynie cieszyć oko mieszanką nowoczesnego stylu oraz tradycyjnych budowli. Spróbuj znaleźć nowoczesnej tradycyjny budynek obok siebie i umieść go w kadrze.
fot. Michaś
 • Potocznie na angielskich policjantów mówi się Bobby. Jest to zrobienie od imienia Sir Roberta Peel’a, który założył policją w Londynie. Naszym zadaniem było pstryknąć zdjęcie policjantom.
fot.Michaś
 • Londyn poza tym, że jest stolicą UK, spokojnie może zostać określony mianem stolicy świata – stanowi zlepek praktycznie wszystkich kultur globu. Jeśli Londyn byłby krajem, zajmowałby dziewiąte miejsce pod względem liczby ludności w Unii Europejskiej. Corocznie przyciąga około 15 milionów turystów. To za sprawą wielu atrakcji. Jest dużo terenów zielonych, które pozwalają na relaks, restauracji i miejsc rozgry rozrywki, słynnych sklepów, a przede wszystkim zaś światowej klasy zabytków. Zrób zdjęcie turystom 🙂
Zwiedzanie Londynu i wyszukiwanie obiektów z ciekawostek to była super zabawa. Polecamy Wam taką formę zwiedzania miasta, bo nie dość, że się świetnie bawicie, to do tego poznajecie miasto i ćwiczycie dobre kadrowanie 🙂 W taką grę możecie grać wszędzie. Zróbcie tylko listę ciekawostek lub obiektów jakie możecie spotkać na swojej drodze. A więcej o Londynie możecie przeczytać TUTAJ.

Post Author: Ola

6 thoughts on “Ciekawostki o Londynie i pomysł na rodzinne zwiedzanie.

  Wioletta

  (19 marca 2019 - 07:21)

  Świetny blog, bardzo mi się tutaj podoba. Właśnie niedługo wybieram się z rodzinką do Londynu. Mam dwóch synów i wykorzystam twoje porady by pozwiedzać inaczej miasto 😉

   Ola

   (19 marca 2019 - 14:15)

   W Londynie polecamy zabawę w fotografowanie ciekawostek 🙂 Dzięki temu nie umknie Wam wiele szczegółów 😉

  Basua

  (8 lutego 2020 - 08:46)

  Jestem w Londynie ,,,te informacje dużo mi pomogły i ta zabawa w fotki
  Świetna sprawa,dziekuje

  Basua

  (8 lutego 2020 - 08:47)

  Świetna sprawa,dziekuje

   Ola

   (8 lutego 2020 - 13:45)

   Basua super 🙂 Bardzo się cieszymy! Pozdrów królową od nas 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *