benagil cave

Benagil Cave i najpiękniejsze plaże Algarve

Portugalia ma najpiękniejsze plaże w Europie. To miejsca, gdzie klify zderzają się z oceanem Atlantyckim, tworząc niesamowite formacje skalne, łuki i jaskinie. Dziś pokażemy Wam niesamowitą Benagil Cave i plaże, które trzeba zobaczyć będąc na Algarve.

Algarve w Portugalii

Podczas naszej podróży po Portugalii, jednym z głównych punktów  wycieczek były najpiękniejsze plaże wybrzeża Algarve. Codziennie wybieraliśmy inną, by móc określić, która według nas powinna zgarnąć tytuł tej najlepszej. I wybór nie był łatwy, dlatego pokażemy Wam wszystkie te, których nie można ominąć będąc w okolicy Lagoa 🙂

Benagil Cave, Lagoa, Algarve

Zdecydowanie jedna z faworytek do tytułu najlepszej plaży na Algarve. Jest to słynna plaża, którą powinien odwiedzić każdy wypoczywający na Algarve. I choć sama plaża jest urocza, to jednak największy jej skarb kryje się w pobliżu. To jaskinia Algar de Benagil, dostępna tylko od strony oceanu. Można dopłynąć tam motorówką lub… wpław! My dopłynęliśmy tam na materacu 🙂  Wejście do jaskini zmniejsza się przy przypływie, więc trzeba bezpiecznie zaplanować wycieczkę. Wszystko jest jednak do zrobienia, a widoki są fenomenalne 🙂 Jak już obejrzycie jaskinię od strony wody, pokuście się o spacer klifami. Tam zobaczycie słynny otwór, który oświetla Benagil Cave.

benagil

Więcej fotek z Benagil Cave:

Praia da Correodura, Lagoa, Algarve

Idąc wzdłuż klifów nad Benagil podziwialiśmy z góry Praia da Correodura, która jest dostępna tylko od strony oceanu. Można wypożyczyć na plaży przy Benagil kajaki i dopłynąć na tą ustronną plażę, by w ciszy delektować się portugalskim słońcem 🙂

Praia Da CorredouraZobacz więcej fotek z Praia Da Corredoura:

Praia do Carvalho, Lagoa, Algarve

Kolejna świetna plaża w Benagil. Koniecznie trzeba tu zajrzeć! Dojedziecie do niej szutrową drogą. Auto możecie pozostawić na niewielkim placu służącym za parking. Żeby się dostać na plażę otoczoną z trzech stron przez skały, musicie poszukać tunelu wydrążonego w skale. Według legendy, plaża ta należała kiedyś do pirata, który cumował to swój statek, a na ląd wchodził przez tajemne przejścia w skałach.

Praia Do Carvalho

Więcej zdjęć z plaży pirata tu:

Praia da Marinha, Lagoa, Algarve

Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Algarve. Piękne krajobrazy, groty, jaskinie i niesamowity kolor wody. Plaża ta zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień i bardzo często znajduje się na listach TOP 10 najlepszych europejskich plaż. Plaża znajduje się pomiędzy miejscowością Benagil a Vale de Engenhos. Można do niej dojść klifami z plaży Benagil, ale przygotujcie sobie spory zapas wody, krem z filtrem i okrycie głowy.

Praia Da Marinha

Tutaj sporo fotek z Praia Da Marinha:

Praia da Mesquita, Lagoa, Algarve

Tuż obok Praia da Marinha znajduje się dużo mniejsza, często zalewana wodami przypływów Praia da Mesquita. Sporo tu skał, wąskich przejść, jaskiń, a przede wszystkim cud natury – Arco Naturale, czyli skalny łuk, który przyciąga tu tłumy fotografów.

Praia Da Mesquita

Więcej zdjęć z Praia Da Mesquita zobaczysz tu:

Algarve noclegi

My dotarliśmy na boskie plaże Algarve w czasie naszej podróży po Portugalii. Naszym domem były campingi sieci Orbitur. Camping Quarteira położony na obrzeżach miasta Quarteira świetnie nadaje się na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem Algarve.

Camping Quarteira  – idealna miejscówka do zwiedzania Algarve

Portugalskie plaże to cud natury. Zdecydowanie warto je zobaczyć 🙂  W poprzedniej części pokazywaliśmy Wam plaże w okolicach Quarteiry –  Quarteira na wybrzeżu Algarve.

W kolejnych artykułach podpowiemy Wam fajne plaże w okolice Lagos i Albufeiry. Do przeczytania!

Post Author: Ola

5 thoughts on “Benagil Cave i najpiękniejsze plaże Algarve

  Andzia

  (18 czerwca 2019 - 17:22)

  jejku jakie te plaże są piękne 🙂 muszę tam się kiedyś wybrać!

   Ola

   (19 czerwca 2019 - 18:49)

   Warto! To cudeńka 🙂

  Ruda :)

  (19 czerwca 2019 - 09:33)

  Benagil Cave to moje marzenie! jak oglądam takie piękne zdjęcia, jeszcze bardziej jestem zakochana w tym miejscu.

   Ola

   (19 czerwca 2019 - 18:46)

   Trzymamy kciuki, żeby marzenie sie szybko spełniło!

  Olka

  (26 czerwca 2019 - 13:35)

  Byliśmy i jeszcze na pewno wrócimy nie raz, bo warto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *