punkty widokowe w paryżu

Punkty widokowe w Paryżu

Będąc w Paryżu nie sposób oprzeć się pokusie wejścia na jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków tego miasta. Mówimy oczywiście o wieży Eiffla. Z góry wszystko wygląda inaczej i my sami czujemy się inaczej… zwłaszcza ci którzy mają lęk wysokości 😉 My uwielbiamy spoglądać na miasta z góry. A punkty widokowe w Paryżu to nie tylko Wieża Eiffla. Zobaczcie. Oto nasza lista najlepszych punktów i wież widokowych we francuskiej stolicy.

Wieża Eiffla – najbardziej znany punkt widokowy w Paryżu

Zacznijmy od tej słynnej romantycznej wieży. Wieża zwana jest też “Żelazną Damą”.  Jest najwyższą budowlą w Paryżu. Dzieło Gustava Eiffla powstało w 1889 specjalnie na Wystawę Światową. Początkowo wieża miała być zdemontowana po 20 latach. Wieża znajduje się nad Sekwaną, na krańcu Pola Marsowego. Z wysokości 324 metrów, możecie oglądać panoramę na centrum i okolicę. Wiecie o tym, że Wieża Eiffla pod wpływem temperatury może zmienić swoją wysokość aż o 18 cm, a przy silnym wietrze odchyla się nawet o 7 cm?  Musi być też obowiązkowo malowana co 7 lat by nie złapała ją korozja.  Wieża posiada 3 poziomy z których można podziwiać widoki. 1 poziom – 57 metrów, 2 poziom – 115 metrów i 3 poziom – 276 metrów. Musicie wiedzieć, że przed wejściem każdy przechodzi kontrolę. Sprawdzane są plecaki i torby. Nie można wnosić ostrych przedmiotów (noży, nożyczek, scyzoryków) i szklanych butelek. Na Wieżę nie można wchodzić ze zwierzętami, za wyjątkiem psów przewodników dla osób niepełnosprawnych. 

Ceny biletów na Wieżę Eiffla w 2018

Cena biletów na Wieżę Eiffla zależy od tego na który poziom chcecie się dostać oraz czy wjeżdżacie tam windą czy idziecie po schodach. Najdroższy jest wjazd na szczyt –  kosztuje 25 euro (osoba dorosła) i 12,50 euro młodzież w wieku 12-24 lata, 6,30 euro dzieci w wieku 4-11 lat. Poniżej 4 latach wejście gratis. Gorąco polecamy zakup biletów przez internet. Wskazujecie wtedy dzień oraz godzinę wejścia na Wieżę. Dzięki biletom zakupionym przez internet, unikniecie stania w kolejce do kas. Od razu ustawicie się do kolejki do wejścia. Bilety możecie kupić tutaj.

wieża eiffla

Wieża Eiffla godziny otwarcia

W sezonie letnim możecie zwiedzać Wieżę od 9.30 do 23.45. W innym terminie windy kursują  od 9.30 do 23:45, a ze schodów można korzystać do godziny 18.30.

 

Wieża Montparnasse – najwyższy punkt widokowy w Paryżu

Wieża to wieżowiec i centrum handlowe w sercu Paryża. Z tej wieży najlepiej jest podziwiać miasto nocą. Będziecie mieć widok na oświetloną wieżę Eiffla. Coś wspaniałego! Za dnia w pogodne dni i przy dobrej przejrzystości powietrza możecie natomiast otrzymać dobry widok na Paryż  i okolicę aż do 40 km! Wieża ogólnie wyróżnia się  w otoczeniu, nie tylko wysokością. Wiele osób uważa, że nie pasuje do zastanej tam architektury. Montparnasse ma wysokość 210 metrów, posiada 59 pięter i liczy ponad 1300 schodów. Kto chce wejść po stopniach ? 😛 Punkt widokowy na tej wieży jest największy w całym Paryżu.

Ceny w 2018 roku i godziny otwarcia Montparnasse

Punkt widokowy otwarty jest w godzinach 9:30 – 23:30. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 18 euro, dla studentów 15 euro, a dla dzieci 950 euro. Maluchy poniżej 4 lat wchodzą za darmo, ale musicie pobrać dla nich bilet w kasie. Możecie również wykupić bilet na dwa wejścia tzw. day & night i podziwiać Paryż z lotu ptaka zarówno w dzień jak i w nocy. Bilety kosztują odpowiednio 23, 20 i 16 euro.  Możecie zakupić je przez internet – TUTAJ

paryż

Bazylika Sacre Coeur – punkt widokowy na schodach i kopule

Tutaj znajdują się aż dwa punkty widokowe w Paryżu. Bazylika Sacre Coere (Najświętszego Serca) położona jest na wzniesieniu, na którym leży cała dzielnica Montmartre. Już same imponujące, piękne schody to wspaniały punkt widokowy na panoramę stolicy Francji! Spotkacie tu sporo turystów którzy nie tylko idą oglądać bazylikę, ale również zatrzymują się na słynnych schodach i podziwiają Paryż.  Wejście na schody jest oczywiście bezpłatne. Jeszcze lepszy widok rozpościera się z kopuły Bazyliki Sacre Coeur. Do pokonania zaledwie 300 schodów 😉 Nie ma windy, a wejście kosztuje 5 euro.

 

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny to słynny pomnik we Francji. Wybudowany dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych w wojnach napoleońskich. Znajduje się na placu Charles-de-Gaulle, tuż przy Polach Elizejskich. Ma 51 metrów wysokości i na swoim szczycie posiada taras widokowy. Na pewno będziecie zachwyceni panoramą! Bilety na taras kosztują 12 Euro.

łuk triumfalny

 

Centrum Pompidou

Na ostatnim piętrze Centrum Pompidou znajdziecie taras widokowy. Wstęp na niego kosztuje tylko 5 euro. Możecie tu podziwiać wspaniałe widoki na Paryż – dzielnice la Defense, Wieżę Eiffla oraz wzgórze Montmarte z Bazyliką Sacre Coeur. Ciekawa alternatywa jeśli nie zdążycie wejść na inne punkty widokowe, a nie każdy o tej miejscówce wie. Wy już tak, więc możecie śmiało ruszać do Centrum 🙂 Centrum znajdziecie na Place Georges-Pompidou.

 

Mamy nadzieję, że teraz wiecie gdzie najlepiej zobaczyć panoramę Paryża i nie spoczniecie tylko na odwiedzeniu wieży Eiffla. Punkty widokowe w Paryżu znajdują się w różnych częściach miasta. Jest ich sporo, trzeba tylko je dobrze poszukać 🙂

 

Post Author: Ola

2 thoughts on “Punkty widokowe w Paryżu

  ewcia

  (6 marca 2019 - 08:09)

  Ja zawsze chciałam wjechać na wieżę Eiffela gdy będę w Paryżu 🙂 Inne punkty widokowe jednak zapowiadają się świetnie, teraz mam dylemat 😛 A Wy który punkt najbardziej polecacie z wymienionych ? Gdzie są najpiękniejsze widoki ? 🙂

   Ola

   (6 marca 2019 - 18:46)

   Wieża to must see każdego turysty 😉 My jeszcze lubimy widok z Sacre Coeur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *