park staromiejski wrocław

Park Staromiejski we Wrocławiu

Jest taki zakątek w centrum Wrocławia, gdzie wśród zieleni i przy dźwiękach francuskiej karuzeli czas płynie znacznie wolniej 🙂 To świetne miejsce na rodzinne spacery i spotkania ze znajomymi. Zobacz Park Staromiejski i przekonaj się, że to magiczne miejsce.

Park Staromiejski we Wrocławiu. Położenie i parkingi.

Park Staromiejski położony jest pomiędzy Promenadą Staromiejską a ul. Teatralną. Przylega do budynku Wrocławskiego Teatru Lalek, kilka kroków od ul. Świdnickiej – jednego z największych deptaków w mieście. Auto możecie zaparkować w kilku miejscach:

  • płatne miejsca postojowe znajdziecie wzdłuż ul. Teatralnej i ul. Podwale. Jednak miejsc nie ma dużo i czasem potrzeba dużo szczęścia, żeby gdzieś się wcisnąć; koszt postoju na takim parkingu to (ceny z 2018 roku)  – pierwsza godzina to 3 zł, druga 3,15, trzecia 3,30, każda kolejna 3 zł. Miejsca płatne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9-18. W weekendy bezpłatnie. 
  • duży parking znajduje się w Centrum Handlowym Renoma (wjazd od ul. Czystej) – pierwsza godzina bezpłatnie, druga i trzecia – 3 zł, kolejne – 4 zł
  • pod Narodowym Forum Muzyki, wjazd od ul. Zamkowej lub Krupniczej – 4 zł za godzinę, 1 zł za każde rozpoczęte 15 minut

Atrakcje Parku Staromiejskiego

Park otoczony jest pięknym, kutym ogrodzeniem. Park jest zamykany na noc. Wejście do ogrodu możliwe jest w godzinach 7-22. Do tego obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt oraz jazdy rowerem po parkowych alejkach.  Dzięki tym zakazom dzieci mogą bezpiecznie biegać po całym parku. W ciepłe dni możecie położyć się na trawie i patrzyć w niebo, bez obaw że wstaniecie z kupą we włosach 😉  

W parku postawiono francuską karuzelę. Ale jak się jej przypatrzycie bardzo uważnie to zobaczycie, że jest bardziej wrocławska niż francuska. A to dlatego, że namalowane na niej obrazki przedstawiają wrocławskie symbole – Most Grunwaldzki, Halę Stulecia czy Uniwersytet. 

park staromiejski wrocław

Obok karuzeli znajduje się kapitalny plac zabaw, wyłożony bezpieczną, gumową powierzchnią. Nie można po niej chodzić w szpilkach. Plac zabaw wygląda jak przeniesiony z bajki. Jest tu domek ze zjeżdżalnią, huśtawka, karuzela, piaskownica i kręciołki. W parku, przy karuzeli można też zakupić watę cukrową czy popcorn.

park staromiejski wrocław

Przy scenie letniej Teatru Lalek jest bardzo ładna fontanna. Na środku znajduje się rzeźba chłopca z łabędziem. W parku jest też przystanek Bajkobusu. To mobilna scena Teatru Lalek. Bajkobus  w miesiącach letnich zatrzymuje się na specjalnych przystankach w mieście i odbywają się wtedy przedstawienia na świeżym powietrzu.

park staromiejski fontanna

W parku znajdziecie też niewielką ptaszarnię, w której można podziwiać urocze gatunki np. gołębi ozdobnych.

park staromiejski

Wokół parku zamieszkało kilka krasnali. Przed wejściem do Teatru Lalek jest fontanna z krasnoludkami wodnymi. Znajdziecie tu Ogrodnika, Aktora, Parasolnika, Wierzbownika, Zbierającego Wodę, Puszczającego Stateczki i Karmiącego Ptaki. Od strony Promenady Staromiejskiej spotkacie krasnala pstrykającego selfie, a blisko wejścia do parku, od strony ul. Piotra Skargi – Oddludka.

krasnal park staromiejski

Przewodnik po Wrocławiu dla dzieci – Niezbędnik Poszukiwacza Przygód

Jeśli podróżujecie z dzieckiem to koniecznie kupcie Niezbędnik Poszukiwacza Wrocławskich Przygód! To kapitalny przewodnik po mieście, z gotową trasą zwiedzania, największymi zabytkami, ciekawostkami i miejskimi legendami. To gotowiec dla rodziców. Już nie musicie sami  planować wycieczki, a Wasze dziecko nie będzie marudzić podczas zwiedzania. Przeciwnie, przeżyje wspaniałą przygodę, która na długo zapadnie mu w pamięci oraz nauczy wiele o Wrocławiu. Zostanie Superposzukiwaczem Przygód i weźmie udział w Tajnej Misji! Część Tajnej Misji odbywa się również w Parku Staromiejskim. Wasze dziecko zaprzyjaźni się z rodzinką wrocławskich krasnali, złamie szyfry, odkryje tajemnice, wykona zadania i pomoże zorganizować urodzinową imprezkę dla Papy Krasnala. Tylko uważajcie na krasnala Wredziocha! Zrobi wszystko, żeby przyjęcie się nie odbyło. Niezbędnik Poszukiwacza Przygód do kupienia na www.niezbedniki.com

przewodnik dla dzieci po Wrocławiu

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *