Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Kraków. Drużyna Smoka. Przewodnik dla dzieci po Krakowie.

Dzisiaj w ramach #FajnegoZwiedzania pokażemy Wam nasz pomysł na rodzinną super przygodę w Krakowie. A pomagać w tym będzie Niezbędnik Poszukiwacza Przygód – przewodnik dla dzieci po Krakowie.

Przewodnik po Krakowie i pomysł na super przygodę

Niewątpliwie najbardziej znanym symbolem Krakowa jest Smok Wawelski, który mieszka u stóp Zamku Królewskiego. Ale w krakowskich legendach występuje sporo innych postaci m.in. Lajkonik, Pan Twardowski czy Diabeł, zwany Czortem. I to właśnie on sporo w Krakowie namieszał. Zobaczcie maila od Smoka Wawelskiego 😉 To strony z Niezbędnika Poszukiwacza Przygód:

niezbędnik poszukiwacza przygód kraków niezbędnik poszukiwacza przygód przewodnik

Punkty Akcji, szyfry, zadania i akcja jak z najlepszego filmu

I tak zamieniacie się w Superposzukiwaczy Przygód i ruszacie na pomoc Drużynie Smoka 🙂 Podczas Waszej Tajnej Misji Wasze dzieci poznają miasto, jego historię, zabytki i legendy. Zadaniem Waszej Rodzinki będzie dotrzeć do 14 znanych z historii osób związanych z Krakowem, których spotkacie w Punktach Akcji. Odnajdziecie ich na rzeźbach, pomnikach i przy zabytkach. Każdy z nich w zaszyfrowany sposób przekaże Wam swój fragment zaklęcia. Ale łatwo nie będzie! W Krakowie jest pełno pułapek zastawionych przez Czorta, a on sam będzie chciał poznać każdy odszyfrowany przez Was wyraz.

przewodnik dla dzieci po krakowie
fajne zwiedzanie

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód – gotowiec dla rodziców

Niezbędnik, poza tym że jest świetnym przewodnikiem dla dzieci, to także gotowiec dla rodziców. Nie musicie się już zastanawiać co warto zobaczyć, jakie zabytki pokazać dzieciom, jak zaplanować trasę zwiedzania. Niezbędnik poprowadzi Was krok po kroku przez centrum Krakowa, pokazując Waszej rodzince najważniejsze miejsca. Na początku książki pokazana jest cała trasa wraz z zaznaczonymi Punktami Akcji. Trasa prowadzi przez Bulwary nad Wisłą, Wawel, ulicę Kanoniczą, Grodzką aż do Rynku. Dla wygody Waszych małych poszukiwaczy przygód, przy każdym Punkcie Akcji jest dokładna mapa pokazująca jak do niego dotrzeć. Na zabawę z Niezbędnikiem powinniście przeznaczyć około 3 – 4 godzin. Oczywiście wszystko zależy od tempa spaceru i czasu rozwiązywania zadań.

przewodnik dla dzieci

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód w Krakowie – książka lub ebook

Niezbędnik Poszukiwacza Przygód to kolorowy, pełen zdjęć i niespodziewanych zwrotów akcji komiks, którego głównymi bohaterami stają się Wasze dzieci, a pomaga im w tym nasz syn Michał i jego kumpel Globtroterek 🙂 Niezbędnik ma ponad 80 stron.

Przewodnik możecie zakupić w wersji papierowej, która świetnie się sprawdza podczas spaceru – tutaj prowadzi się zapiski i notatki. Wygodna oprawa w spiralę nie wymaga zakładki i nie zamyka się sama dzięki czemu nie tracicie czasu na wertowanie i szukanie ostatniej czytanej strony.  Niezbędnik kosztuje zaledwie 29,99 PLN, a wysyłka kurierem lub paczkomatem jest darmowa. 

Jest też wersja elektroniczna, z której możecie korzystać na telefonach lub tabletach. Do zabawy warto wtedy wydrukować dwie strony Niezbędnika, będące Tajnymi Notatkami. Jeśli nie macie gdzie ich wydrukować to zabierzcie za sobą kilka kartek papieru lub mały notatnik. Wersję elektroniczną polecamy tym osobom, które potrzebują go natychmiast 🙂 Po opłaceniu zakupu na Wasz adres e-mail przychodzi link do pobrania Niezbędnika. Niezbędnik w formie elektronicznej kosztuje 24,99 PLN.

Niezbędniki możecie zakupić na stronie www.niezbedniki.com lub na Allegro 

najlepsze przewodniki dla dzieci

Jak korzystać z Niezbędnika Poszukiwacza Przygód?

Jedyne co musicie zrobić by fajnie zwiedzić Kraków to zabrać rodzinkę, wygodne buty, dobry humor, długopis i chęć przeżycia przygody z dziećmi. Niezbędnik zajmie się resztą 🙂 Startujecie w punkcie oznaczonym jako Punkt Akcji numer 1. Niezbędnik warto dać dzieciom do przeczytania przed wycieczką. Pierwsze strony bowiem wprowadzają do zabawy, wyjaśniają zasady gry i dodatkowo dają sporą dawkę wiedzy o Polsce, Małopolsce i Krakowie.

Życzymy Wam super przygody w Krakowie 🙂  Koniecznie dajcie znać gdy przegonicie Czorta!

Post Author: Ola

1 thought on “Niezbędnik Poszukiwacza Przygód. Kraków. Drużyna Smoka. Przewodnik dla dzieci po Krakowie.

    wesoła rodzinka

    (26 kwietnia 2019 - 13:23)

    O przyda nam się coś takiego. Majówka w Krakowie będzie to akurat! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *