Camping Fabulous

Trzy największe plusy campingu Fabulous:

Via di Malafede, 205

00125 Roma RM

WŁOCHY

+39 06 525 9354

fabulous@humancompany.com

www.humancompany.com

camping la grande cote

Szukacie fajnej miejscówki w Rzymie? Marzą się Wam rodzinne, włoskie wakacje? To dobrze trafiliście 😉 Zobaczcie camping Fabulous! To idealna miejscówka do wypoczynku i do zwiedzania Wiecznego Miasta.

Dojazd, położenie i zameldowanie na campingu Fabulous

Camping Fabulous położony jest w 30 hektarowym lesie piniowym na obrzeżach Rzymu. My dotarliśmy na kemping samochodem, a dojazd nie sprawił żadnych trudności. Dzięki temu, że kemping położony jest blisko obwodnicy oszczędziliśmy sobie przyjemności podróżowania po centrum 😉 Jeśli rozważacie przylot samolotem to warto wiedzieć, że kemping położony jest około 20 kilometrów od dwóch rzymskich lotnisk – Ciampino i Fiumicino. Można również wypożyczyć samochód na lotnisku, dojechać na kemping taksówką lub komunikacją miejską. Warto też zapytać bezpośrednio na kempingu czy wciąż istnieje możliwość dojazdu kempingowym busem. Recepcja znajduje się tuż przy wjeździe na kemping. Tam musicie się udać z paszportami i voucherami.

fabulous village

Domki i parcele na campingu Fabulous

Na Fabuolusie macie aż 10 różnych rodzajów domków wakacyjnych, począwszy od małych – takich dla max 3 osób, aż po duże, 6-osobowe. Domki są nowoczesne, wygodne, klimatyzowane i w pełni wyposażone. My lubimy bardzo piętrowy namiot glampingowy Sweet Dreams 🙂 Możecie na Fabuolusa przyjechać również z własnym namiotem, przyczepą czy kamperem, bowiem kemping oferuje 45 parceli. Na kempingu jest bardzo czysto. Zarówno na uliczkach, parcelach, jak i miejscach rozrywki nie ma papierków, czy innych śmieci. Obsługa kempingu na bieżąco dba o to by było czysto. Sanitariaty są czyste, sprzątane praktycznie non-stop. Podzielone są na część męską, damską i dziecięcą. Ta ostatnia jest świetna 😉 – znajdują się tam małe toalety, prysznice, umywalki i małe wanienki dla niemowląt. A wszystko w kolorowych kafelkach. Michaś, pomimo tego, że mieszkaliśmy w domku z własną łazienką, codziennie maszerował pod prysznic do strefy dziecięcej 😉

fabulous village

Baseny na campingu Fabulous

Basen dla dzieci jest fantastyczny! Duża laguna z antypoślizgowym podłożem, ze zjeżdżalniami i “wyspami” powoduje, że ciężko dziecko wyciągnąć na leżak 😀  Do tego jest basen pływacki  i jacuzzi. Basen to kapitalna opcja dla rodzin z dziećmi – możecie przeplatać wypoczynek na kempingu ze zwiedzaniem Rzymu lub wskoczyć do basenu po całodniowym pobycie w Wiecznym Mieście.

fabulous village

 

Atrakcje dla dzieci i dla dorosłych

Poza basenami są tu place zabaw, korty tenisowe, boisko do siatkówki i piłki nożnej oraz mini golf i stoły do ping ponga. Kemping ma bardzo bogaty program animacji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Po kempingu możecie poruszać się rowerami, hulajnogami, na rolkach czy deskorolkach.

fabulous village animacje

Sklepy, bary, restauracje

Na kempingu jest supermarket, restauracja, lodziarnia i bar. W niektórych częściach kempingu dostępne jest bezpłatne WiFi.  Wjazd na kemping jest zamykany. Po kempingu dozwolony jest ruch samochodowy, przy czym obowiązuje ograniczenie prędkości.

fabulous village

Plaża na campingu Fabulous

12 kilometrów od kempingu znajdują się ciągnące kilometrami plaże w Ostii. Możecie podjechać tu autem, bo parkingi przy plaży są ogromne i nie powinniście mieć problemów z zaparkowaniem auta. Na plażę możecie się też wybrać autobusem. Przystanek znajduje się tuż przy kempingu.

plaża ostia

Jak dojechać do Rzymu z campingu Fabulous

Jak Fabulous to oczywiście Rzym i Watykan! Przy kempingu, na ulicy Via Cristofolo Colombo znajduje się przystanek autobusu miejskiego 709 i 070. Obydwoma dojedziecie do stacji EUR Fermi, skąd metro powiezie Was wprost do centrum miasta.  Metro rzymskie składa się z dwóch linii. Jest punktualne, na początku trasy prawie puste 😉 Ale niestety im bliżej centrum tym bardziej robi się tłoczne i pełne słynnych, włoskich kieszonkowców. Warto mieć oczy dookoła głowy i dobrze pilnować cennych rzeczy.

wakacje z psem

 

Camping Fabulous to idealne miejsce na włoskie wakacje! Piękny Rzym w zasięgu ręki, gwarantowana pogoda i kemping o wysokim standardzie. To miejsce w którym odetchniecie od zgiełku miasta, nacieszycie się słońcem i basenami. Czego chcieć więcej? 🙂 Polecamy gorąco!

Zobacz nasz film z campingu Fabulous

Zobacz więcej fotek z campingu Fabulous

Sprawdź ile kosztują wakacje na campingu Fabulous: 

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *