hu Norcenni Girasole Village

norcenni girasole village

Trzy największe plusy campingu Norcenni Girasole:

Via Norcenni, 7

50063 Figline Valdarno (FI)

WŁOCHY

+39 055 915141

girasole@humancompany.com

www.humancompany.com

Norcenni Girasole kusił nas już od dawna, ale zawsze było nam “nie po drodze”. Tym razem, zwiedzając Toskanię, postanowiliśmy tu zajrzeć 🙂 Zobaczcie co czeka na Was na Norcenni Girasole Village.

Dojazd, położenie i zameldowanie na campingu hu Norcenni Girasole

Camping położony jest pośród malowniczych wzgórz Toskani. My wybraliśmy się tu autem, ale część gości decyduje się na przylot samolotem na wakacje, bo zaledwie 55 km od kempingu, we Florencji znajduje się najbliższe lotnisko. Kemping otwarty jest zwykle od końca kwietnia do początku października. Wjeżdżając na kemping od razu zobaczycie recepcje, do której trzeba się udać ze swoimi paszportami i voucherami.

norcenni girasole

Wielkość i zakwaterowanie na kempingu

Norcenni Girasole Club ma powierzchnię 15 hektarów. Usytuowany jest tarasowo, pośród toskańskich wzgórz, a cień dają liczne na tym terenie drzewa. Możecie wybrać jeden z sześciu modeli domków wakacyjnych, w których – w zależności od rodzaju – może zamieszkać od 5 do 6 osób. Domki są w pełni wyposażone i klimatyzowane, mają sypialnie, łazienki, kuchnie, jadalnie i tarasy. Świetne są piętrowe namioty glampingowe Sweet Dreams dla 4 osób. Na Norcenni możecie również przyjechać z własnym namiotem czy kamperem. Na Norcenii są też do wynajęcia pokoje i apartamenty.

norcenni girasole

Baseny kempingowe

Na kempingu jest 5 różnych basenów, jeden ogrzewany i z możliwością zadaszenia, by brzydka pogodna nie stała się przeszkodą do pluskania. Jego wymiary to 12 x 5 m, a głębokość między od 1,4 do 1,6 m. Są jeszcze dwa odkryte baseny, basen typu laguna, specjalnie dla dzieci z placem zabaw i miękka powierzchnia oraz brodziki. Oprócz tego możecie zjechać na trzech zjeżdżalniach wodnych lub porwać się nurtowi leniwej rzeki.
Czepków nie musicie brać ze sobą, a w szortach można się pluskać. Leżaki i parasole przy basenie są do waszej dyspozycji. Na basenie jest ratownik.

norcenni girasole

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Do atrakcji możemy zaliczyć tutaj duży plac zabaw dla dzieci oraz kilka mniejszych, park przygód, możliwość zagrania w bilard, tenisa, siatkówkę, koszykówkę, mini golfa czy piłkę nożną. Na kemping jest boisko wielofunkcyjne oraz kryty sprzęt fitness. Oprócz tego znaleźć możecie trampolinę, gry elektroniczne, wypożyczalnie rowerów oraz w okolicy przejechać się na grzbiecie toskańskich mustangów w towarzystwie przewodnika.
Animacje są przeprowadzane dla każdej grupy wiekowej w języku włoskim, angielskim, niemieckim oraz holenderskim. Na kempingu działa klub dla dzieci, sa organizowane dyskoteki dla najmłodszych i młodzieży od 16 roku życia.

norcenni girasole

Bary, restauracje i sklepy na Norcenni Girasole

Na kempingu czekają na Was cztery restauracje serwujące pyszne dania włoskie, bary, dania na wynos oraz lodziarnia.  Dostępne jest menu dla dzieci oraz wegetarian. Jeśli chcielibyście zrobić zakupy można się udać do supermarketu oraz  sklepu z pamiątkami znajdującymi się w Norcenni Girasole Club.
Sanitariaty posiadają pralki, suszarki, prysznice z gorącą wodą, umywalki w osobnych kabinach, wanienki dla dzieci oraz maty do przewijania, toalety, toalety dla dzieci oraz osobne zlewy do mycia naczyń i prania.
Skrzynka pocztowa, bankomat, sejf i  faks znajdują się na kempingu. WiFi jest płatne, recepcja  akceptuje karty kredytowe Mastercard i Visa. 

norcenni girasole

A to nasz film z Norcenni z 2020 roku 🙂 

 

Zobaczcie kilka zdjęć z Norcenni Girasole

Co zwiedzać z Norcenni Girasole?

Norcenni Girasole to idealna miejscówka do odkrywania toskańskich perełek. Koniecznie zaplanujcie wycieczkę do Florencji, Sieny, San Gimignano czy Arezzo. Możecie pokusić się też o wypad do Pizy czy Lukki, choć to już dłuższe trasy do pokonania. Niemniej warte poświęconego czasu i kosztów paliwa 😉

 

Niesamowite San Gimignano

Piza i jej zabytki

Sprawdź ile kosztują wakacje na Norcenni Girasole:

norcenni girasole cena

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *