poznań z dziećmi

Poznań z dziećmi – przepis na Rogale Świętomarcińskie

Dziś w naszym cyklu #Fajne Zwiedzanie podpowiemy Wam jak można zamienić nudne zwiedzanie Poznania w rodzinną superprzygodę, którą długo będziecie wspominać.

Przepis na Rogale Świętomarcińskie – pomysł na zwiedzanie Poznania

Rogale Świętomarcińskie to tradycyjny przysmak stolicy Wielkopolski, szczególnie popularny w dniu św. Marcina, który przypada na 11 listopada. Rogale mogą sprzedawać wyłącznie certyfikowane cukiernie, które przyrządzają ciasto i nadzienie zgodnie ze staropolską recepturą. I to właśnie przepis na Rogale Świętomarcińskie stał się tematem naszej kolejnej Tajnej Misji.

rogale świętomarcińskie

W dniu przyjazdu do Poznania dostaliśmy list od Pyrka i Tyrka – poznańskich koziołków, w którym wyczytaliśmy, że w Poznaniu źle się dzieje. Lucyfer, zły bohater poznańskich legend i władca piekielnych czeluści postanowił ukraść magiczny przepis na Rogale Świętomarcińskie, które na co dzień pilnowane są przez parę sympatycznych jednorożców. W czasie szarpaniny o zwoje, na których zapisana jest magiczna receptura, wiele wyrazów odpadło z papieru i rozsypało się po całym rynku. Poznańskie koziołki prosiły nas o pomoc, by ruszyć zgodnie z mapą i spróbować odnaleźć brakujące fragmenty przepisu.

atrakcje dla dzieci poznań

Wskazówki otrzymywaliśmy od wieloletnich mieszkańców Poznania m.in. od Prozerpiny, Apolla, Marsa czy Neptuna – rzeźb zdobiących fontanny na poznańskim rynku.

poznań atrakcje

Gwarą poznańską przemówiła do nas Studzienka Bamberki, sporo zadań miał też dla nas duch poznańskich kamienic czy Czarna Dama z legendy o organach w Farze Poznańskiej. Wskazówki znajdowały się na Ratuszu, domkach budniczych, odwachu czy Wadze Miejskiej. Musieliśmy przyglądać się zdobieniom kamienic, poznać legendy o poznańskich koziołkach czy królu kruków, łamać szyfry i rozwiązywać zagadki.

zwiedzanie poznania

Pomimo tego, że Lucyfer nie odpuszczał i próbował przerwać naszą Tajną Misję udało nam się odzyskać wszystkie wyrazy i magiczna receptura znów jest kompletna i pilnie strzeżona przez jednorożce. W nagrodę zjedliśmy rogala i kupiliśmy sobie pamiątkowy magnes z Poznania.

rogale świętomarcińskie

Spacer po Rynku w Poznaniu i okolicach zajął nam ponad godzinę. To była świetna zabawa, dokładnie poznaliśmy ciekawostki o poznańskim rynku, jego zabytkach i legendach, które zapamiętamy na długo dzięki Tajnej Misji i czekających na nas wyzwaniach. Jeśli macie ochotę sprawić swoim dzieciom frajdę, przeżyć z nimi świetną przygodę, dowiedzieć się sporo o mieście i pokazać, że zwiedzanie miast to super zabawa to polecamy Wam taki sposób na spacery. O tym jak przygotować takie Fajne Zwiedzanie przeczytacie tutaj:

Fajne Zwiedzanie – jak przygotować, co warto wiedzieć, dużo pomysłów na rodzinne zwiedzanie

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *