Spis treści
Paryż mapa
Nagrodą za dotarcie do wszystkich punktów oznaczonych na mapie były przygotowane przeze mnie karty – 30 podwójnych kartoników z wizerunkami aut, każde auto z innym numerem. Dzięki temu mamy nowy zestaw do gry w wojnę, piotrusia lub memory 🙂
Spacer po Ile de la Cite
Po wejściu na wyspę skierowaliśmy się na skwer Du Vert Galant – to najbardziej wysunięty skrawek wyspy z tarasem widokowym i przystanią. Po kilku fotkach skierowaliśmy się na jeden z
najbardziej uroczych placyków w Paryżu – Plac Dauphine.
Następnie przechodziliśmy obok Conciergie – najstarszego więzienia w Paryżu, gdzie m.in. na egzekucję czekała Maria Antonina. Koło więzienia znajduje się wieża zegarowa z 1350 roku, na której umieszczono pierwszy publiczny zegar. A po wschodniej stronie plac na którym odbywa się targ kwiatowy.
Obok więzienia mijaliśmy również Sainte Chapelle – kaplicę z XIII w, która wybudowana została na dwóch poziomach – pierwszego skromnego dla służby i drugiego pełnego przepychu dla władców.
Górna część jest cała w witrażach przedstawiających sceny biblijne.
Notre Dame
Dotarliśmy do Notre Dame. Budowa katedry trwała ponad 200 lat i ukończyła się w 1345 roku. Jej potężne wnętrze może pomieścić 9 tysięcy osób.
Przed katedrą znajduje się kilometr zero od którego liczy się odległości wszystkich dróg we Francji. Pod katedrą warto na chwilę zatrzymać się i pokarmić paryskie gołąbki. My to robiliśmy w międzynarodowym towarzystwie 🙂
Lody na wyspie św. Ludwika
Luwr
Luwr mieści się w pałacu, którego początki datowane są na XII wiek kiedy to powstała twierdza zbudowana przez Filipa Augusta. W XIV wieku Karol V zrobił w nim swoją siedzibę. Kolejni władcy rozbudowywali pałac, ale na szczęście pozostał on harmonijną budowlą. W 1989 roku przed Luwrem pojawiła się szklana piramida, która wywołała wiele kontrowersji.
Ogrody Tuileries
Na koniec w ramach relaksu zahaczyliśmy o ogrody Tuileries. To park w stylu francuskim, ze stawami, fontannami i rzeźbami. Powstał w 1570 roku na zlecenie Katarzyny Medycejskiej. W parku znajduje się karuzela i fajny plac zabaw.
8 thoughts on “Paryż z dzieckiem. Pomysł na zwiedzanie bez marudzenia”
Anonimowy
(10 maja 2014 - 22:38)Genialny pomysł na zwiedzanie! Synek chyba bardzo zadowolony?
Mama Globtroterka
(11 maja 2014 - 14:16)Globtroterek zakochany w Paryżu 🙂
Izabela B.
(10 maja 2014 - 23:45)Mieliście chyba ładniejszą pogodę niż my – zazdoszczę. Pomyśł rewelacyjny – gratuluję! Piękne zdjęcia. Pozdrawiam.
Mama Globtroterka
(11 maja 2014 - 14:17)Dziękuję 🙂 Pogoda była w kratkę. Na szczęście opady były przelotne i szybko po nich wychodziło słońce 🙂
Katarzyna Sołtowska
(12 maja 2014 - 06:08)Świetny pomysł 🙂 Chyba każde dziecko byłoby zachwycone. Moja podróż do Paryża odbyła się rok temu w majówkę i jako, że wszyscy byli nieco starsi, to poszukiwaliśmy kadrów z filmu "O północy w Paryżu". Pozdrawiam 🙂
Mama Globtroterka
(12 maja 2014 - 06:22)o musze zapamiętać 😉 za kila lat nam też się zmieni repertuar 🙂
Anonimowy
(12 maja 2014 - 08:17)Witam Mamo Globtroterko,
wspaniały pomysł na wycieczkę. ja mam dziewczynki 9 i 12 lat i planuję wyjazd do Paryża na wiosnę przyszłego roku. Tyle, że my będziemy zwiedzać śladami Rozmarynki Szczęsnej -bohaterki 2 cz. Magicznej cukierni i rozwiązywać tajemnicę Mona Lizy, szukać i rozpoznawać gargulców. Czy Wasz nocleg jest godny polecenia i mogłabyś podać jakieś namiary?
Pozdrawiam
Joanna
Mama Globtroterka
(12 maja 2014 - 09:06)Joanna masz fantastyczną opcję na zwiedzanie 🙂 C do noclegów to my jesteśmy fanami kempingów – korzystaliśmy z oferty Vacansoleil – kemping Le Chene Gris w Pommeuse , nocleg w mobile home. Bardzo dobry dojazd – przy kempingu znajduje się stacja kolejowa i dojeżdżaliśmy pociągiem do centrum Paryża.