camping 2021

Newsy z kempingów 2021 – cz.2

Dziś ponownie zaglądamy na kempingi w południowej Europie, by przekonać się czy mają już wiosnę, jak przygotowują się do tego trudnego sezonu 2021 oraz jakie obostrzenia czekają nas –  turystów przyjeżdżających na kempingowe wakacje.

Co ciekawego słychać nad Gardą?

Na początek porywam Was nad jezioro Garda we Włoszech. To jeden z naszych ulubionych europejskich zakątków. Tutaj pokażemy Wam co ciekawego dzieje się na dwóch kempingach w San Felice Del Benaco, na zachodnim brzegu jeziora.

Zaczniemy od kempingu Europa Silvella. Jak zobaczycie na naszym filmiku przygotowania do otwarcia idą pełną parą. Na kempingu wdrożony jest protokół sanitarny, który jest mocno uzależniony od obowiązujacych przepisów w całym kraju. Np. ilość osób na basenie reguluje zapis, mówiący o przeliczniku 1 osoba na 4 m2. To daje max 225 osób na basenie, ale jak wskazuje manager kempingu, nie stanowi to uciążliwego problemu, gdyż w szczycie sezonu jednorazowo jest tylko około 150-160 kąpiących się w jednym czasie. 

Obecnie na terytorium Włoch poza kempingiem obowiązuje godzina policyjna do godziny 22:00, prawdopodobnie zostanie przedłużona do godziny 23:00 od połowy / końca maja, jeśli nie zostanie całkowicie wyeliminowana w sezonie. Co ważne – poza kempingiem, czyli życie na kempingu w godzinach wieczornych toczy się tak jak zwykle. Ograniczono użycie umywalek w częściach wspólnych, aby zapewnić więcej przestrzeni między ludźmi. W tym roku na Europa Silvella powiększono obszar bezpłatnego WiFi,  który obejmuje obecnie około 85 – 90% całego kempingu. Jest tu też nowe oświetlenie i nowe domki kempingowe.

Zaglądamy też na Fornella Camping &Welness Family, gdzie również sporo się dzieje 🙂  Wszystkie procedury bezpieczeństwa są weryfikowane i sprawdzane pod kątem obowiązujących przepisów. Na terenie kempingu obowiązuje dystans społeczny, wszędzie są dozowniki z płynem, oznaczone wejścia i wyjścia z budynków, by zachowany był „ruch jednokierunkowy”. Z nowości musimy Wam powiedzieć o 12 prywatnych sanitariatach, które staną na parcelach – dzięki temu osoby przyjeżdżające z namiotem czy przyczepą nie muszą korzystać ze wspólnych sanitariatów. 

camping fornella domki

Restrykcje nad morzem

Zostajemy we Włoszech i przenosimy się na camping Rosapineta, gdzie w tym roku każdy gość jest proszony o zrobienie rejestracji samemu – online przez stronę kempingu –  przed przyjazdem rejestruje się dane wszystkich gości, wpłaca całą kwotę. Dzięki temu znacznie skraca się czas obsługi i unika dużych kolejek przed recepcją.  Na chwilę obecną prawo wymaga wprowadzenia limitów na basen, prawdopodobnie godziny otwarcia basenów zostaną podzielone na turę poranną i popołudniową. Kempingowa plaża w większej części jest bez serwisu plażowego. Juz w zeszłym roku kemping umieścił  na niej podstawy do parasoli. Maja one gwarantować bezpieczne odległości miedzy turystami. W każdym razie można tam wkładać bez problemu swoje parasole (każdy domek ma parasol + dwa leżaki, które można zabierać na plażę).  Jedna z kempingowych restauracji – SKY – oferuje pizze na dowóz. Wystarczy zadzwonić, podać numer miejsca na kempingu lub domku. Dodatkowo na recepcji są dwie osoby z Polski, więc bez problemu możecie się tu dogadać 🙂 

rosapineta włochy

Co słychać w Chorwacji?

Zaglądamy też szybko do Chorwacji na camp Galeb, gdzie wciąż cieszą się możliwością chodzenia bez masek na świeżym powietrzu 🙂 Maski obowiązkowe są wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. Galeb ma wdrożone procedury sanitarne, każdy domek jest dezynfekowany przed przyjazdem kolejnych gości, w recepcji zainstalowano pleksy.

Newsy z Holandii

W Holandii, tonącej obecnie w tulipanach zaglądamy na camping Koningshof, gdzie również stawia się na szybką obsługę gości i wszelkie informacje zostaną wysłane mailem przed przyjazdem. Na szczęście budynek główny z recepcją jest duży, dzięki czemu można liczyć się z odległością między osobami. Jak mówi manager kempingu, w zeszłym roku latem, przy pełnym obłożeniu nie było kolejek, a ludzie otrzymywali szybką pomoc. Za pomocą poczty e-mail, Whatsapp lub rozmowy telefonicznej można zamówić dostarczenie produktów ze sklepu lub dań z restauracji do domku czy na parcelę. Sezon już się rozpoczął, bo kemping otwarty jest od marca, więc wszystkie remonty dobiegły końca. Są tu teraz luksusowe stanowiska kempingowe z prywatnymi węzłami sanitarnymi. Prywatne sanitariaty są kompaktowo wyposażone w prysznic, toaletę, suszarkę do włosów i umywalkę. W ten sposób goście nie muszą wchodzić do głównej toalety, ale mają własną małą „łaźnię”. Na zewnątrz znajduje się miejsce do mycia naczyń, które jest dzielone z sąsiadami. Oprócz podłączenia zasilania sprzętu kempingowego istnieje zewnętrzne gniazdo, które jest bardzo przydatne na przykład do ładowania rowerów elektrycznych.

Zakończył się też remont 6 kwater typu glamping. Te modne pokoje są dwojakiego rodzaju. Premium Lodge to przestronne czteroosobowe zakwaterowanie glampingowe o wyjątkowym designie. Po obu stronach znajdują się dwie sypialnie, każda z własną łazienką z prysznicem i toaletą. W salonie znajduje się połączona część wypoczynkowa i jadalna. Otwarta kuchnia jest w pełni wyposażona m.in. w zmywarkę i ekspres do kawy. W drugim typie Safari Lodge może spać 5 osób. Składa się z wnętrza oraz uroczej werandy, którą można zamknąć płócienną markizą. Wewnątrz znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z ekspresem do kawy, łazienka z prysznicem i WC oraz sypialnia z dwoma pojedynczymi łóżkami. Zadaszona weranda ma przyjemną część wypoczynkową z rozkładaną sofą. Tutaj jest również miejsce do spania dla trzech innych osób z łóżkiem piętrowym i jednym łóżkiem pojedynczym.

Nasz ostatni remont to parcele dla samochodów kempingowych. Te specjalne boiska znajdują się na dobrze utrzymanej nawierzchni. Boisko jest w pełni utwardzone, dlatego idealnie nadaje się do cięższego kampera. Obok chodnika znajduje się kawałek trawy, na którym można złożyć markizę i usiąść na trawie. Stanowiska dla kamperów otoczone są zielonymi drzewami i krzewami i są wyposażone w prąd o natężeniu 10 A. Zaopatrzenie w wodę i odpływ szarej wody znajduje się we wspólnym punkcie naprzeciwko stanowisk dla kamperów.

camping Koningshof

Zobaczcie newsy z kempingów na naszym filmie:

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *