kempingi nowości

Newsy z kempingów 2021 – cz.1

Jak co roku, tak i tym razem na wiosnę zaglądamy na zaprzyjaźnione kempingi i pytamy co u nich słychać ciekawego, jakie szykują nowości i jak przygotowują się do tego trudnego sezonu z koronawirusem.

Koronawirus a wakacje na kempingu

Standardem na każdym kempingu w tym roku będą żele dezynfekujące na każdym kroku, zabezpieczenia z pleksy na recepcji czy w sklepach, dystans społeczny między gośćmi – większe odstępy między leżakami na basenie czy plaży, między stolikami w restauracji. Sporo kempingów wprowadza aplikacje kempingowe dzięki którym zamówicie jedzenie, zapiszecie się na animacje czy sprawdzicie program rozrywek przygotowany dla wczasowiczów. Kempingi podkreślą, by dbac o higienę, dezynfekować ręce, korzystać ze wskazanych miejsc wejścia i wyjścia oraz tablic informacyjnych, które minimalizują kontakt i przepływ ludzi „pod prąd”. Wiele ośrodków wprowadziło odprawy on-line, dzięki którym wszystkie niezbędne do zameldowania dane wpisujecie jeszcze w domu, a na recepcję wchodzicie tylko po klucze, bransoletki czy mapy.

W zależności od przepisów sanitarnych obowiązujących w danych regionach czy krajach, musicie liczyć się z tym, że na basen wpuszczana będzie ograniczona liczba osób, podobnie jak było to w zeszłym roku. Odpowiednie przepisy regulują bowiem liczbę osób na określonym metrażu. Podobnie w przypadku animacji – na niektóre z nich obowiązywać będą zapisy.

polidor

Nowości na kempingach

Zerkniemy teraz na zaprzyjaźnione kempingi w południowej Europie, by zobaczyć jakie nowości przygotowują na zbliżający się sezon.  Na początek zajrzymy nad węgierski Balaton, gdzie znajdują się kempingi sieci Balatonturist.  Na Balatontourist Camping & Bungalows Füred w 2020 roku zakres usług w strefie basenowej został poszerzony o strefę chill-out. Dodatkowo od zeszłego sezonu na kemping można przyjeżdżać z psami, dla których wyznaczono specjalną strefę. W 2021 roku plaża zostanie wzbogacona o kolejne nowe elementy, przeprowadzono tez remont bloku sanitarnego. 

W Słowenii trwają gorączkowe przygotowania do sezonu, korzystając z pięknej pogody, właściciele zaprzyjaźnionego kempingu Menina sadzą drzewa i prowadzą prace remontowe na terenie ośrodka. Powstała w zeszłych sezonach strefa Wellenes jest obsadzana drzewami, w parku linowym zawisły nowe tyrolki, a liczba zakwaterowania powiększyła się o nowe domki. Nowe zakwaterowania znajdziecie też m.in. na campingu Kovacine na chorwackiej wyspie Cres czy na campingu San Benedetto nad włoską Gardą. Na San Benedetto pojawiły się domki inspirowane naturą, które ozdobione są mchem czy drzewami, a przed domkiem czeka na Was jacuzzi z widokiem na Gardę

Na naszym ulubionym Strasko na Pagu również sporo nowości! Powstają dwa nowe place zabaw, wybieg dla psów, winiarnia oraz zupełnie nowa usługa – Taxi Glass Boat Panorama – łódź ze szklanym dnem, która kursować będzie z kempingu do portu w Novalji. Na bliźniaczym kempingu Omisalj na Krku również sporo zmian – pojawi się strefa Welness, nowa restauracja Konoba Timun, poszerzona zostanie strefa sportowa i przebudowane mini zoo.

Całoroczny kemping Polidor położony blisko Poreca w Chorwacji donosi, że maski nadal nie są obowiązkowe na otwartych przestrzeniach, co oznacza, że na kempingu w Chorwacji maseczkę zakłada się tylko w pomieszczeniach zamkniętych – w recepcji, sklepie czy sanitariatach. Co więcej Polidor wprowadził możliwość dokonywania testów płytkowych na COVID na terenie ośrodka oraz codzienne dyżury lekarskie.

Podobną usługę z możliwością wykonania testów wprowadziła grupa Bi Holiday – właściciel Bi Village w Chorwacji i San Francesco koło Caorle we Włoszech. Po wykonaniu testu w ciągu 30 minut wynik otrzymacie mailem. Na kempingach Bi Holiday już w zeszłym roku wprowadzono kempingową apkę Bi4You, dzięki której możecie zapisać się na animacje czy zamówić jedzenie oraz zarezerwować stolik w restauracji. Jeśli szukacie małych, spokojnych kempingów to zerknijcie na ofertę Odmoree – kempingu, który ma kilka parceli i domków. Prowadzony przez sympatyczną rodzinę, jest gotowy na przyjęcie gości, gdyż Odmoree jest kempingiem całorocznym.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć najpopularniejszej wśród Polaków sieci Human Company – właściciela takich cudów jak Park Albatros, Norcenni Girasole czy Altomincio Family Park. Musimy Wam wspomnieć o dwóch sporych nowościach. Pierwszy znajdziecie na Montescudaio Village, które przechodzi sporą metamorfozę. Pojawi się tu m.in. basen – laguna znany z innych kempingów tej sieci z 80 metrową zjeżdżalnią! Do tego nowe domki i atrakcje na terenie całego kempingu. Dla osób dbających o swoją kondycję fizyczną Norcenni Girasole Village przygotował świetną strefę sportową zwaną ANTS.

Na niektórych kempingach Human Company wykonacie test na COVID na terenie ośrodka. Na kilku też będzie możliwość korzystania z kempingowych apek do zamawiania jedzenia czy rezerwacji miejsc na animacjach.

Jeśli szukacie cieszy, spokoju i wytchnienia z widokiem na Toskanię to zobaczcie też kemping Barco Reale, który powitał już wiosnę. Dużo prac remontowych przeprowadzili też właściciele kempingu Stobrec Split, przygotowując na ten sezon odnowiony supermarket czy recepcję. Na Stobrecu jest niewielki basen, a ilość osób, która może na nim przebywać regulowana jest ilością leżaków. Jeśli wszystkie są zajęte, oznacza to, że basen jest pełny i aby na niego wejść, ktoś inny musi zwolnić miejsce. 

Na włoskim kempingu Sabbiadoro położonym nad morzem, w turystycznej miejscowości Lignano Sabbiadoro, znacznie powiększono baseny w zeszłym roku, więc nie spodziewają się utrudnień i ograniczeń, gdyż w zeszłym roku wszyscy goście się bez problemu mieścili. Natomiast w przypadku ograniczeń liczba osób korzystających z aquaparku w tym samym momencie będzie monitorowana. Podobne informacje otrzymaliśmy od uroczego, niewielkiego campingu Del Sole nad jeziorem Iseo. Tu na basen jednocześnie może wejść 59 osób, ale dzięki jednoczesnemu dostępowi do jeziora, właściciele nie przewidują problemów z dostaniem się na basen o dowolnej porze. Jak już jesteśmy na Del Sole to musimy wspomnieć o odnowionej restauracji, które teraz jest w kształcie łodzi! I nowych werandach przy domkach. 

Na koniec naszej podróży po europejskich kempingach zaglądamy do gorącej Hiszpanii, gdzie sezon rozpoczął się już w marcu. Jeden z naszych ulubionych kempingów – camping King’s w Palamos podrzucił nam informację, że na święta wielkanocne przeżył prawdziwe oblężenie 😀 Spragnieni słońca, wypoczynku i kempingu Hiszpanie tłumnie zjechali na kemping, co tylko potwierdza to, że w przypadku poluzowania restrykcji i otwarcia granic w tym roku zainteresowanie kempingami będzie ogromne. Jeśli myślicie o hiszpańskich wakacjach to koniecznie zerknijcie na King’s – mają sympatyczne baseny, nowe spray parki dla dzieci, boiska, place zabaw i na wyciągnięcie ręki jedną z najładniejszych plaż na Costa Brava.

camping kings

Inny kemping – Del Mar w Malgrat de Mar, który przygotował dla Was kapitalny filmik z zaproszeniem na wakacje w Hiszpanii 😉  potwierdza, że u nich także czuć już sezon w powietrzu. Z nowości prezentują fajne miejsce do wodnej zabawy – psikające fontanny, idealne na hiszpańskie upały. Wdrożona została odprawa on-line, w restauracji funkcjonuje elektroniczne menu w postaci kodów QR, istnieje możliwość zamówienia na wynos. W tym sezonie funkcjonuje także możliwość zamówienia śniadania – o wskazanej godzinie świeże pieczywo wraz z dodatkami znajdą się na tarasie Waszego domku czy parceli. Dodatkowo możecie zamówić sobie zestaw powitalny czy produkty „na dzień dobry”, dzięki którym nie musicie gnać do sklepu od razu po przyjeździe. Ponieważ w Hiszpanii kochają grillowanie tak samo jak w Polsce, to w każdym domku na Del Mar czeka na Was BBQ.

Wszystkie nowości, filmy i wiadomości od szefów kempingów zobaczycie na naszym filmie:

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *