M&M’s World w Londynie i ciekawostki o cukierkach M&M’s

Uwielbiacie jeść m&m’sy? My bardzo! Jeśli też nie potraficie obyć się bez tych słodyczy, warto zastanowić się nad wyprawą do M&M’s World, który znajduje się w Londynie :). Sklep jest ogromny, a mali i duzi słodyczożercy znajdą coś dla siebie.

M&M’s World w Londynie

Sklep  jest bardzo duży, ma powierzchnię 3200 m kwadratowych i znajduje się na 4 piętrach. Całość  jest tak dostosowana by można było tu przyjść  z osobą niepełnosprawną lub z wózkiem dziecięcym.

Sam sklep jest bowiem dużą atrakcją. W środku znajduje się dużo rzeczy do kupienia ze sławnymi cukierkami, od kubków, misiów, długopisów, foremek do ciast, po pościele, poduszki i piżamy. Jest tego tu mnóstwo! W sklepie możecie zobaczyć oczywiście ogromne figurki cukierków, które maszerują za sobą w rządku po pasach. Fajną atrakcją jest możliwość dowiedzenia się jakim kolorem cukierka jesteśmy. Do tego by się dowiedzieć trzeba znaleźć specjalne urządzenie, które odpowie Wam na to pytanie. 

Na pewno każdemu podoba się ścianka, gdzie znajdują się przezroczyste, ogromne tuby.  W nich leżą sobie smaczne m&m’sy. Cukierki są w przeróżnych kolorach i ich odcieniach. Trzeba przyznać, że wygląda to smacznie i spektakularnie 😉 Można oczywiście kupić wszystkie kolory, wystarczy pociągnąć za specjalną wajchę na dole z każdej tuby. Cukierki wlatują do woreczka, który waży się przy kasie. Czy polecamy? TAAAK! BARDZO 😀  Ostrzegamy tylko, że nasypuje się łatwo, ale kwota do zapłaty może już taka słodka nie być 😉

Fajną opcją jest zrobienie spersonalizowanych cukierków. Możecie wybrać kolor, napis lub jakiś obrazek. Ta opcja dostępna jest również przez internet TUTAJ. Na ostatnim piętrze znajduje się ciekawa maszyna, dzięki której będziecie mogli podglądać sklep i jego klientów. Oczywiście wszystko jest bezpieczne i dyskretne, a dzieci mają frajdę 😉

Część gadżetów poświęcona jest serii tematycznej. My trafiliśmy na serię ze Star Warsami. Są też gadżety nawiązujące do Londynu.


Adres i dojazd do sklepu M&M’sSklep z M&M’sami znajduje się na ulicy Leicester Square, 1 Swiss Ct, London W1D 6AP. Najbliższe stacje metra to Piccadilly Circus oraz Leicester Square.
Ciekawostki o cukierkach M&M’s
Na koniec podzielimy się z Wami paroma ciekawostkami o orzeszkach zalanych czekoladą, z kolorową skorupką, które maja już blisko 100 lat!  
M&M’s to skrót nazwy  “Mars & Murrie’s”, czyli nazwiska osób, które wprowadziły na rynek te słodkości – Forresta Marsa i Bruce’a Murriego. Wojskowe cukierki. Tak to M&M’sy!  Gdy Forrest Mars był w Hiszpanii, w czasie wojny domowej, spotkał żołnierzy, którzy jedli czekoladę w cukierkowej skorupce. Dzięki temu, że czekolada pokryta była słodką otoczką to nie rozpuszczała się na słońcu, a dopiero w buzi 😀   Po powrocie z Hiszpanii do domu, Mars stworzył w USA pierwsze M&M’sy.  Nie miały one jednak kolorowej skorupki i na początku zostały wprowadzone tylko dla amerykańskiej armii, gdzie okazały się hitem 🙂 Za jakiś czas ich skorupki nabrały kolorów, a one same zostały wprowadzone do sklepów dla wszystkich amerykanów. Pojawił się w tedy na nich charakterystyczny znak, czyli literka “m”. Kto już marzy i wie, że odwiedzi M&M’s w Londynie ? My już tam byliśmy, ale nie zaszkodzi pojechać tam jeszcze raz 😉

Post Author: Ola

2 thoughts on “M&M’s World w Londynie i ciekawostki o cukierkach M&M’s

  Monika

  (19 lutego 2019 - 09:22)

  To z pewnością miejsce dla moich małych fanów M&Mów! 😀 Chyba musimy z mężem ich zabrać do Londynu, w sumie to sama mam ochotę się tam znaleźć 😉

   Ola

   (20 lutego 2019 - 08:43)

   Wszyscy będą mieć frajdę 😉 My z mężem tez byliśmy zachwyceni 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *