ludziki lego

Fajne zwiedzanie. Świąteczne ludziki LEGO

Dziś podrzucamy pomysł na wykorzystanie ludzików LEGO do fajnego zwiedzania z dziećmi. To zabawa dla fanów klocków w każdym wieku. 

Pomysł na Tajną Misję

W dniu zwiedzania przekażcie dzieciom wiadomość, którą otrzymaliście np. mailem czy messengerem od św. Mikołaja. Pisze on, że każdy chce obchodzić święta, nawet ludziki Lego. Zaplanowały, że wybudują z tej okazji nowy domek, który pomieści je wszystkie. Ludziki przez cały rok zbierały klocki, by mieć z czego budować, ale okropny Klockowy Potwór zabrał im zapasy i rozrzucił klocki po całym mieście. Wszystkie ludziki rzuciły się na pomoc, chcąc pozbierać klocki, ale i one zaginęły! Teraz potrzebują Waszej pomocy. Mikołaj ma sporo wskazówek, które podpowiedzą, gdzie znajdziecie ludziki i klocki. Trzeba ruszyć na Tajną Misję! Za każdym razem, gdy dotrzecie do obiektu podanego we wskazówce, w pobliżu trzeba poszukać ludzika lub klocka. Oczywiście taka zabawa wymaga sprytu również od rodziców 😉 Bowiem Waszym zadaniem jest podrzucić ludzika lub klocka (albo jedno i drugie) tak, by dziecko tego nie podejrzało 😉 Dlatego warto też przy każdym zabytku dołożyć zadanie, które odwróci uwagę dziecka.  

lego święta

Co jest potrzebne do zabawy:

– przed całą zabawą musicie zdecydować jaką trasą idziecie, co chcecie zobaczyć i jakie zabytki napotkacie po drodze, bowiem to właśnie przy nich czekać będą ludziki i klocki

ludziki Lego – od zwykłych, klasycznych ludzików, przez postacie z bajek czy gier, wybór jest ogromny! Na bank znajdziecie ulubione postacie Waszego dziecka 🙂 P.S. My kupujemy na Aliexpres 😉

paczka klocków Lego, z których dzieci na koniec zabawy zbudują domek dla ludzików

wskazówki gdzie szukać ludzików i klocków – np. Kolejny Ludzik ukrył się w cieniu gotyckiego kościoła, którego wieża góruje nad centrum Wrocławia. Kościół znajduje się blisko Rynku, a jego blisko 100 metrowa wieża jest jednym z punktów widokowych w mieście. Z wieżą związana jest legenda o aniołach. Podobno w XVI wieku ze szczytu wieży oderwał się hełm i spadł na pobliskie kamienice. Cudem nikt nie zginął. Świadkowie mówili, że hełm przytrzymywały anioły, dlatego wszystkim ludziom udało się uciec. W tej grze warto też wykorzystać zabytki i nawiązać do różnych stylów architektonicznych, wyjaśniając w prosty sposób czym charakteryzuje się gotyk, a czym barok.

ludziki lego

Pomysł na podobne Tajne Misje przez cały rok

W zwiedzanie z ludzikami Lego możecie się bawić o dowolnej porze roku, szczególnie świetnie sprawdza się na wakacjach, bo raz, że zwykle zwiedza się nowe miejsca, a dwa, ludziki nie zajmują wiele miejsca, więc można zabrać je ze sobą w podróż. My w podobny sposób zwiedzaliśmy Pragę, pomagając Patowi i Matowi, kumplom znanym z bajki Sąsiedzi, poskładać ludziki z Minecrafta. Zobaczcie:

Fajne zwiedzanie. Minecraftowy weekend w Pradze

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *