London Eye

London Eye

London Eye powstało w 1999 roku. Od tego czasu zdążyło na stałe wpisać się w krajobraz miasta i stać się jednym z jego symboli.

London Eye – atrakcja w Londynie

London Eye stoi na brzegu Tamizy, tuż przy moście Westminsterskim prowadzącym w stronę Big Bena i Parlamentu. Ten diabelski młyn ma wysokość 135 metrów i posiada 32 kabiny pasażerskie. Pełen obrót trwa 30 minut, a kabiny poruszają się tak powoli, że zwiedzający wsiadają i wysiadają bez zatrzymywania się koła. Z kabin rozpościera się fantastyczny widok na miasto i Tamizę.  Dzięki temu z łatwością mogliśmy odnaleźć zwiedzane wcześniej obiekty.
Diabelski Młyn Londyn
London Eye widoki

Kabiny są przestronne i klimatyzowane. Znajdują się w nich multimedialne ekrany na których można wyklikać informacje o widzianych z góry obiektach.

London Eye w kabienie

Cena i bilety na London Eye

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje ok. 25 funtów. Dzieci płacą 20 funtów. Warto kupić bilet on-line, bo jest on wtedy kilka funtów tańszy. Można też nabyć bilety łączone z np. rejsem po Tamizie. Szczegółowy cennik znajdziecie na oficjalnej stronie London Eye, gdzie możecie również zarezerwować bilety. Polecamy taką opcję, bo unikniecie długiego stania w kolejce. Link TUTAJ

A na koniec krótki filmik z przejażdżki 🙂 Kto frunie z nami?

Post Author: Ola

1 thought on “London Eye

    Mikołaj

    (8 marca 2019 - 07:52)

    Też byliśmy, fajnie było. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *