Gdynia atrakcje – Akwarium, Tłusta Kaczka w Gdyni.

Na początku czerwca, wspólnie z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Dzieckiem w Podróży sprawdzaliśmy jakie rodzinne atrakcje znajdziecie na Pomorzu. A jest w czym wybierać! Jeśli planujecie pobyt w okolicy Trójmiasta, Władysławowa, Łeby czy na Helu to nie ma szans, że będziecie się nudzić 🙂 Znajdziecie u nas ściągawkę gdzie znajdują się najlepsze atrakcje dla dzieci, gdzie można poeksperymentować czy zjechać na tyrolce, dlaczego warto wsiąść na rower i popedałować po Helu, czym zachwyciły nas łebskie wydmy i pędzące meleksy, gdzie znajdziecie piękny zamek, dinozaury, podwodny świat, a gdzie przeniesiecie się w czasie o 2000 lat wstecz. Do tego wszystkiego gdzie zjeść i gdzie spać 🙂 To zaczynamy!

Gdynia atrakcje dla dzieci

Dziś porwiemy Was na spacer po Gdyni. Samochód zostawiliśmy na parkingu w okolicach kolejki torowej na Kamienną Górę.  Przystanek dolny znajduje się Pl. Grunwaldzkim. W ciągu dwóch minut pokonujecie wagonikiem wysokość 40 metrów. Kilka kroków później zobaczycie panoramę na morze i port.

Gdynia atrakcje dla dzieci
Kolejka w Gdynii

Następnie nasze kroki skierowaliśmy w stronę Skweru Kościuszki – reprezentacyjnej ulicy miasta, ulubionego miejsca spaceru turystów i mieszkańców. Przy nabrzeżu podziwialiśmy okręt wojskowy ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza i statki stylizowane na łodzie wikingów.

Gdynia atrakcje
Gdynia
Port Gdynia
Atrakcje w Gdynii

 

Akwarium Gdynia

Będąc na nabrzeżu nie można pominąć Akwarium Gdyńskiego. Przeniesiecie się tutaj w podwodny świat pełen kolorowych rybek, żółwi,  uroczych koników morskich czy groźnych muren. Liczba gatunków jest imponująca i z pewnością spędzicie tu kilka fajnych godzin. A jak dodam, że w końcu dowiecie się gdzie jest Nemo (i Dory też) to już chyba nie macie wątpliwości, że warto tu wstąpić 😉 Link do strony Akwarium – TUTAJ.

Akwarium Gdynia
Akwarium Gdynia atrakcje
Akwarium w Gdynii
Zwiedzanie akwarium Gdynia
Gdynia atrakcje turystyczne
Akwarium Gdynia
Ryby w Gdynii
Gdynia atrakcje dla dzieci
Gdynia atrakcje
Płaszczka Gdynia
Gdynia atrakcje

Plaża w Gdyni

W odległości kilku minut od Akwarium możecie usiąść na piasku i pomoczyć nogi w Zatoce. Plaża miejska w Gdyni, poza standardowymi plażowymi atrakcjami, oferuje również fajny plac zabaw i zaplecze sanitarne. Nam jedynie brakowało tu pryszniców, by móc spłukać piasek ze stóp.

Plaża w Gdyni
plaża Gdynia

Centrum Nauki Eksperyment

Niezależnie od pogody koniecznie musicie wstąpić do Centrum Nauki Eksperyment (KLIK).  My byliśmy tu już po raz kolejny i to miejsce nie przestaje nas bawić, uczyć i zachwycać. Eksperymenty wodne, z niewidocznymi siłami czy ciekawostki dotyczące fauny, flory i ciała człowieka zajmą całą Waszą rodzinę na wiele godzin.

Centrum Nauki Eksperyment
Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni
Centrum Nauki Eksperyment Gdynia
zabawy Centrum Nauki Eksperyment
Centrum Nauki Eksperyment atrakcje
Centrum Nauki Eksperyment atrakcje dla dzieci
Centrum Nauki Eksperyment
Centrum Nauki Eksperyment samochód
Centrum Nauki Eksperyment - wahadło
Centrum Nauki Eksperyment
Centrum Nauki Eksperyment atrakcje dla dorosłych
Centrum Nauki Eksperyment doświadczenia
Centrum Nauki Eksperyment łóżko z igłami
Centrum Nauki Eksperyment zwiedzanie
Centrum Nauki Eksperyment ciekawy pokój

Adventure Park Kolibki

Jeśli lubicie przygodę, wyzwania, szaleństwa, wiar we włosach i przerażenie w oczach 😉 to obierzcie kierunek na Adventure Park Kolibki. Tutaj po raz pierwszy zaliczyliśmy zjazd na długiej tyrolce 😀 Do tego czeka na Was szlak domków na drzewach, przejścia po linach, jazda na quadach i autami terenowymi czy paintball. Dla dzieci wyznaczono specjalną strefę z małą tyrolką, wodnym zakątkiem i wieloma linowymi przejściami. W tym czasie rodzice mogą chwilę odetchnąć na wygodnych leżakach. Szczegóły TUTAJ.

Adventure Park Kolibki
Adventure Park Kolibki atrakcje
Adventure Park Kolibki atrakcje dla dzieci
Adventure Park Kolibki dzieci
Adventure Park Kolibki atrakcje turystyczne
Adventure Park Kolibki park linowy
Adventure Park Kolibki dobre atrakcje
Adventure Park Kolibki
Adventure Park Kolibki dzieci
Adventure Park Kolibki pomorze
Adventure Park Kolibki na Pomorzu
Adventure Park Kolibki Gdynia

Tłusta Kaczka Gdynia

Szaleństwa w parku linowym wyostrzyły nam apetyt i udaliśmy się do restauracji Tłusta Kaczka – najlepszej w Trójmieście restauracji serwującej dania polskie. To miejsce polecane jest przez Magdę Gessler. My nie jesteśmy krytykami kulinarnymi, a i do znawców smaków nam wiele brakuje 😉 W tym względzie jesteśmy zero-jedynkowi. Albo coś jest smaczne, albo nie. A w Tłustej Kaczce było pycha! Normalnie palce lizać 🙂 Wcinaliśmy wszystkie dania aż nam się uszy trzęsły.  Poza dziełami kulinarnymi zachwyciło nasz również wnętrze – sporo drewna, szczypta blasku świec, odrobina bieli, a to wszystko doprawione szkłem i imponującą kolekcją win. Namiary na Tłustą Kaczkę TU.

Tłusta Kaczka Gdynia
Tłusta Kaczka Gdynia restauracja
Tłusta Kaczka Gdynia dobre jedzenie
Tłusta Kaczka w Gdyni
Tłusta Kaczka Gdynia - jedzenie
Tłusta Kaczka Gdynia opinia
Tłusta Kaczka Gdynia dla dzieci

A teraz filmik z atrakcji w Gdyni! Zapraszamy na seans 🙂 Tylko oglądajcie w HD.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *