zabawa w harrego pottera

Fajne zwiedzanie. Świąteczna mikstura Harrego Pottera

Czy Wasze dzieci lubią Harrego Pottera? Pochłania je świat magii, czarów i  zaklęć? To zróbcie im zwiedzanie w duchu Hogwartu! Taki bowiem pomysł pojawił się w trzecim okienku naszego przygodowego kalendarza adwentowego.

Pomysł na Tajną Misję

Na początku zwiedzania pokażcie dzieciom wydrukowanego maila od Harrego, w którym zwraca się do Was z prośbą o pomoc w poszukiwaniu składników na świąteczną miksturę. Składniki do mikstury można znaleźć w mieście, które właśnie planujecie zwiedzić. Należy dotrzeć do zaznaczonych na mapie miejsc, przeczytać ciekawostki o tych miejscach i wykonać zadanie. Dopiero gdy zadanie będzie wykonane, w pobliżu pojawią się składniki na miksturę. Trzeba zebrać je wszystkie. Do maila warto załączyć np. woreczek strunowy czy fiolkę do której dzieci będą zbierać składniki mikstur. 

Co jest potrzebne do zabawy:

mail od Harrego – mail przygotowujecie sami, wpisując w nim miasto, które macie w planach zwiedzić, fajnie jest używać imion dzieci, wtedy historia wydaje się bardziej prawdziwa 😉 W liście powinna być informacja o tym, że należy poruszać się zgodnie z mapą, trzeba zbierać znalezione składniki na świąteczną miksturę (bombki, gwiazdki, renifery) a wszystko potem zostawić np. na parapecie w swoim pokoju

mapa z zaznaczonymi miejscami, które chcecie zobaczyć oraz punktami w których dzieci będą miały do wykonania zadania

ciekawostki o zwiedzanych obiektach, fajnie gdy uda Wam się wygrzebać legendy o jakiś wiedźmach, czarownikach czy magicznych wydarzeniach, które miały miejsce w mieście.

zadania do wykonania – możecie zrobić dzieciom quiz z Harrego Pottera lub wymyślić zadania związane ze zwiedzanymi obiektami np. odnalezienie na fasadzie informacji o zabytku, przeczytanie wpisu w przewodniku itp.

świąteczne konfetti – w czasie gdy dzieci będą rozwiązywać zadanie, Wy wyrzucacie z kieszeni garść konfetti w kształcie gwiazdek, choinek, reniferów, bombek, prezentów itp. Dzieci muszą zebrać wszystkie składniki do swojego worka czy fiolki.

niespodzianka od Harrego – gdy dzieci zdobędą wszystkie składniki na świąteczną miksturę, powinny zostawić ją np. na parapecie w swoim pokoju. Rano w tym miejscu powinny znaleźć list od Harrego Pottera z podziękowaniem za pomoc i drobnym upominkiem np. szalikiem z Hogwartu albo pudełkiem fasolek wszystkich smaków 😉

szalik hogwart

Tajna Misja przez cały rok

W szukanie składników do mikstur Harrego Pottera możecie się bawić cały rok. To mogą być mikstury miłosne na Walentynki (konfetii serca) czy Halloweenowe (konfetti pająki, oczy, duchy). A możecie wymieszać je wszystkie i szukać mikstur na wakacjach!

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *