Energylandia Zator – cennik, atrakcje, opinie

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Miejsce pełne śmiechu, krzyków i szaleństwa 😀 Są tu odjechane rollercoastery, zakręcone karuzele, wodne place zabaw, splashe i wszystko to, co jest potrzebne do rodzinnej zabawy. Zobaczcie naszą relację z Energylandii i praktyczne wskazówki, które przydadzą się przy planowaniu wycieczki.

Energylandia – dojazd i parking

Park położony jest w Małopolsce, w miejscowości Zator, pomiędzy Katowicami a Krakowem – około 55 kilometrów od obu miast. Najszybszy dojazd prowadzi autostradą A4. Należy zjechać na zjeździe Oświęcim i kierować się po znakach na Zator. Z autostrady odległość do parku wynosi około 20 kilometrów. Droga prowadzi przez okoliczne wioski, a infrastruktura drogowa wokół parku dopiero powstaje. Dlatego jeśli wybieracie się do Energylandii w szczycie sezonu (majówki, długie weekendy, wakacje) to musicie się liczyć, że utkniecie w korku. Szczególnie przy wyjeździe. Obecne drogi lokalne nie są przygotowane na taką ilość aut, stąd mogą wystąpić problemy z płynnym ruchem.

energylandia dojazd

Energylandia mapa

Na początek warto rzucić okiem na mapę, zaznajomić się z rozmieszczeniem stref i poszczególnych atrakcji oraz zaplanować własną trasę, tak by niczego ważnego dla Was nie przeoczyć. Energylandia ma obecnie 35 ha, więc warto poświęcić chwilę na przestudiowanie mapy, by nie musieć biegać z jednego końca parku na drugi.

energylandia mapa 2019
Mapa ze strony www.energylandia.pl

Zator Energylandia – atrakcje i nowości 

Cały park podzielony jest na 5 tematycznych stref, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej opiszemy Wam każdą z nich.

Bajkolandia

Bajkolandia czyli atrakcje przeznaczone dla maluchów i ciut starszych dzieci. To strefa z 21 atrakcjami dla dzieci w wieku 2 -12 lat. Oczywiście dorośli towarzyszą dzieciom podczas przejażdżek na karuzeli czy na małych rollercoasterach. Sporo tu przeróżnych kręciołków!

Jest 9 karuzeli w przeróżnych wariantach – od francuskich karuzeli z konikami, przez karuzelę łańcuchową, po wszelkiego rodzaju pojazdy – statki, auta, autobusy czy samoloty.

Aż 3 rollercoastery dla najmłodszych, w tym rewelacyjny rollercoaster Śmiejżelki Energuś.

Wszelkiego rodzaju jeżdżące pojazdy do których zalicza się traktorki na farmie krasnali czy jeep safari. Pojazdy powoli poruszają się po wyznaczonych trasach. Inną jeżdżącą atrakcją, pełną emocji są samochodziki, znane z lunaparków.

Atrakcje wodne, czyli miejsca, z których nie wyjdziecie suchą stopą 😉 Jest tu karuzela strażacka czy łódki poruszające się po wyspie skarbów.

Jest też kolejka widokowa, z której widać Energylandię jak na dłoni, huśtawka Air Show w kształcie samolotu czy też  zjazd na workach ze zjeżdżalni Arctic Fun.

energylandia karuzele

Energylandia rollercoaster czyli szaleństwa w Strefie Familijnej

Strefa to miejsce do zabawy dla całych rodzin. Poszalejecie tu na rollercoasterach, pochlapiecie się wodą na splashach czy pozderzacie autami 😉 Łącznie jest tu 17 atrakcji przeznaczonych do rodzinnej, wspólnej zabawy. Do naszych ulubionych atrakcji tej strefy należą rollercoastery. Zobaczcie jak wygląda przejażdżka na nich 🙂

Strefa Ekstremalna

Strefa przeznaczona dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych – słowem wszystkich spragnionych szaleństwa i fanom skoków adrenaliny. To 10 odjechanych rollercoasterów i atrakcji mrożących krew w żyłach 😉 W zeszłym roku przejechaliśmy się Shambhalą w hiszpańskim parku rozrywki Port Aventura. To był dotychczas najwyższy i najszybszy rollercoaster w kategorii Hyper Coasterów w Europie. Od lipca 2018 najwyższy i najszybszy jest w Polsce! To właśnie Mega Coaster Hyperion! Ponad 80 metrowy spadek i i prędkość przekraczająca 140 kilometrów na godzinę! Jest moc 😀 Na niektóre z rollercasterów – Viking Roller Coaster i Formuła Roller Coaster mogą już wsiąść dzieci od 120 cm wzrostu. Tak śmiga się na Formule:  

Znaczna większość pozostałych atrakcji przeznaczona jest dla osób powyżej 140 cm. Nas najbardziej “potargał” Mayan, który należy do tych najbardziej hardcorowych – rollercoster pędzący 80 km / h po pętlach i korkociągach. Przeciążenie wynosi 5G!

Innym genialnym urządzeniem jest Speed Roller Coaster – najdłuższy i najwyższy wodny rollercoaster na świecie! Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu tej atrakcji i przejechać się w pierwszym rzędzie 😉 Wrażenia są niesamowite. I choć sporo rollercoasterów już zaliczyliśmy, ten naprawdę powoduje dreszcz emocji. Wjazd windą na 60 metrów, a następnie zjazd w dół z prędkością 110 km / godzinę daje czadu 😉 Zobaczcie!

Water Park

W 2018 roku mocno rozbudowano też strefę wodnej zabawy Water Park. Obecnie to ponad 1800 m2 basenów i wodnych szaleństw! Jest strefa dla maluchów i część poświęcona atrakcjom dla młodzieży i dorosłych. Jest tu aż 10 wodnych zjeżdżalni. To obecnie największy otwarty park wodny w Polsce.

energylandia aquapark

Smoczy Gród

Najmłodszym dzieckiem Energylandii jest 5 strefa, czyli Smoczy Gród. Hitem tego miejsca jest Zadra – nowość sezonu 2019! To najwyższy na świecie drewniany rollercoaster należący do kategorii Wooden Roller Coaster. Nie dość, że jazda trwa blisko 2 minuty, to pędzi ponad 120 km/h. To nasz ulubiony typ rollercastera, w całości zbudowany z drewna i metalu. Podobny znajduje się w niemieckim Europa Parku, ale Zadra bije go na głowę 😀 Poza Zadrą, na którą mogą wsiąść osoby powyżej 140 cm, są tu również atrakcje rodzinne m.in. kolejka i karuzela.

Aqualantis – nowość 2020

W 2020 Energylandia powiększy się o kolejną, 6 już strefę tematyczną. Będzie to Aqualantis z nowym roller coasterem typu Double Coaster o nazwie Abyssus, który rozpędzi się do 100 km/h i zaliczy aż 5 inwersji! Pojawi się też zupełna nowość – Disco Coaster – to połączenie roller castera z kręcą się karuzelą. Na podobnym sprzęcie jeździliśmy we włoskiej Mirabilandii i już nie możemy doczekać się przetestowania go w Polsce 🙂

Energylandia cennik, bilety w 2020 roku

Cena biletu do 20 czerwca 2020 wynosi:

– 129 zł za bilet normalny jednodniowy, 229 zł za dwudniowy

– 79 zł za bilet jednodniowy dla dziecka do wzrostu 140 cm, 139 zł za bilet dwudniowy

– 1 zł za dzieci do 3 lat.

To co jest fajne, to chcąc sprawić dziecku prezent możecie je zabrać w dniu urodzin do Energylandii, a za bilet dla jubilata zapłacicie tylko złotówkę. Oferta dotyczy dzieci do lat 18.

5% zniżki otrzymują posiadacze karty dużej rodziny.

Parking kosztuje 5 zł. Jeśli wybieracie się do Energylandii camperem, możecie zaparkować na stanowisku postojowym z dostępem do wody, prądu i toalet. Cena za dzień wynosi 50 zł.

energylandia opinie

Park rozrywki Energylandia – porady praktyczne

Na teren parku możecie wnosić własne picie i jedzenie, choć sporo jest tu przeróżnych restauracji  – pizzerii, naleśnikarni, pierogarni, lodziarni, punktów z kawą, goframi itp.

W przypadku korzystania z atrakcji wodnych w czasie chłodniejszych dni, warto zabrać ze sobą kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową.

My zabieramy zawsze ze sobą saszetkę na pasek, w której trzymamy portfel, dokumenty czy klucze do auta, a pozostałe rzeczy pakujemy do plecaka. Na wielu atrakcjach zabronione jest zabieranie ze sobą jakichkolwiek toreb. Zostawia się je w wydzielonych szafkach, przy pracownikach obsługi danej atrakcji. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż podczas Waszego przejazdu rollercoasterem, nikt poza obsługą nie ma prawa wejść w pobliże szafek.

Jeśli nosicie okulary to na większości rollercoasterów musicie je zdjąć. Dlatego my, jako starzy okularnicy, polecamy na ten dzień szkła kontaktowe 😉

Minimalny i maksymalny wzrost czy wiek podany przy atrakcjach jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany. Wzrost dziecka można sprawdzić przy miarkach ustawionych przy wszystkich atrakcjach.

Kolejki w parkach rozrywki były, są i będą. Urządzenia mają swoją przepustowość, więc trzeba się liczyć z tym, że szczególnie podczas sezonu, możecie czekać sporo czasu, by skorzystać z atrakcji. To co możemy Wam doradzić to wybrać się do Energylandii na wagary 😉 Np. w maju, czerwcu czy we wrześniu, koniecznie w dni robocze. Wtedy wybawicie się na całego, nie tracąc siły i energii na kolejki.

energylandia

Więcej zdjęć z Energylandii

Energylandia opinie

Energylandia to świetne miejsce do zabawy. Cieszymy się bardzo, że taki park powstał w Polsce i trzymamy kciuki za realizację bardzo ambitnych planów rozwojowych. Śmiało możemy stwierdzić, że inne europejskie parki rozrywki powinny już czuć oddech Energylandii na plecach 😉 Jeśli lubicie parki rozrywki to zerknijcie na naszą relację z innych europejskich parków rozrywki tj. Legoland, Europa Park czy Gardaland.

Parki rozrywki w Europie – opinie, recenzje, porady praktyczne

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *