Energylandia Zator – cennik, atrakcje, opinie

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Miejsce pełne śmiechu, krzyków i szaleństwa 😀 Są tu odjechane rollercoastery, zakręcone karuzele, wodne place zabaw, splashe i wszystko to, co jest potrzebne do rodzinnej zabawy. Zobaczcie naszą relację z Energylandii i praktyczne wskazówki, które przydadzą się przy planowaniu wycieczki.

Jak najlepiej dostać się do parku rozrywki?

Park położony jest w Małopolsce, w miejscowości Zator, pomiędzy Katowicami a Krakowem – około 55 kilometrów od obu miast. Najszybszy dojazd prowadzi autostradą A4. Należy zjechać na zjeździe Oświęcim i kierować się po znakach na Zator. Z autostrady odległość do parku wynosi około 20 kilometrów. Droga prowadzi przez okoliczne wioski. Infrastruktura drogowa wokół parku dopiero powstaje. Dlatego jeśli wybieracie się do Energylandii w szczycie sezonu (majówki, długie weekendy, wakacje) to musicie się liczyć, że utkniecie w korku. Szczególnie przy wyjeździe. Obecne drogi lokalne nie są przygotowane na taką ilość aut, stąd mogą wystąpić problemy z płynnym ruchem.

Energylandia Zator z lotu ptaka

Energylandia mapa

Na początek warto rzucić okiem na mapę, zaznajomić się z rozmieszczeniem stref i poszczególnych atrakcji oraz zaplanować własną trasę, tak by niczego ważnego dla Was nie przeoczyć.

energylandia mapa

Zator Energylandia – atrakcje i nowości 

Cały park podzielony jest na 4 tematyczne strefy, w skład których wchodzi:

Bajkolandia

Bajkolandia czyli atrakcje przeznaczone dla maluchów i ciut starszych dzieci. To strefa z 20 atrakcjami dla dzieci w wieku 2 -12 lat. Oczywiście dorośli towarzyszą dzieciom podczas przejażdżek na karuzeli czy na małych rollercoasterach. Sporo tu przeróżnych kręciołków:

  • 9 karuzel w przeróżnych wariantach – od francuskich karuzel z konikami, przez karuzelę łańcuchową, po wszelkiego rodzaju pojazdy – statki, auta, autobusy czy samoloty;
  • Aż 3 rollercoastery dla najmłodszych, w tym rewelacyjny rollercoaster Energuś
  • Atrakcje “jeżdżące” do których zalicza się traktorki na farmie krasnali czy jeep safari. Pojazdy powoli poruszają się po wyznaczonych trasach. Inną jeżdżącą atrakcją, pełną emocji są samochodziki, znane z lunaparków.
  • Atrakcje wodne, czyli miejsca, z których nie wyjdziecie suchą stopą 😉 Jest tu karuzela strażacka czy łódki poruszające się po wyspie skarbów.
  • Jest też kolejka widokowa, z której widać Energylandię jak na dłoni, huśtawka “Air Show”  w kształcie samolotu czy też  zjazd na workach ze zjeżdżalni Arctic Fun.

Energylandia latające huśtawki

Energylandia Funny Cars

Energylandia Podniebne statki

Energylandia Karuzela Sisi

 

Energylandia rollercoaster czyli szeleństwa w Strefie Familijnej

Strefa to miejsce do zabawy dla całych rodzin. Poszalejecie tu na rollercoasterach, pochlapiecie się wodą na splashach czy pozderzacie autami 😉 Łącznie jest tu 15 atrakcji przeznaczonych do rodzinnej, wspólnej zabawy. Do naszych ulubionych atrakcji tej strefy należą rollercoastery. Zobaczcie jak wygląda przejażdżka na nich 🙂

Energylandia atrakcje

Dragon w strefie familijnej Energylandia

Strefa Ekstremalna

Strefa przeznaczona dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych – słowem wszystkich spragnionych szaleństwa i fanom skoków adrenaliny. To 10 odjechanych rollercoasterów i atrakcji mrożących krew w żyłach 😉 Na niektóre z nich – Viking Roller Coaster i Formuła Roller Coaster mogą już wsiąść dzieci od 120 cm wzrostu. Znaczna większość pozostałych atrakcji przeznaczona jest dla osób powyżej 140 cm.  Zobaczcie jak się śmiga 100 km / h na Formule 😉 

Zdecydowanie najbardziej hardcorowy jest Mayan – rollercoster pędzący 80 km / h po pętlach i korkociągach. Przeciążenie wynosi 5G!

Z innych polecamy Space Gun i Space Booster 😉

Energylandia atrakcje Space Gun i Space Booster

Speed Roller Coaster,  Mega Coaster Hyperion i Water Park – nowość w 2018 roku

Speed Roller Coaster  to najdłuższy i najwyższy wodny rollercoaster na świecie! Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu tej atrakcji i przejechać się w pierwszym rzędzie 😉 Wrażenia są niesamowite. I choć sporo rollercoasterów już zaliczyliśmy, ten naprawdę powoduje dreszcz emocji. Wjazd windą na 60 metrów, a następnie zjazd w dół z prędkością 110 km / godzinę daje czadu 😉 Zobaczcie!

Energylandia zdjęcia z uroczystego otwarcie Speed Roller Coastera.

Energylandia Speed Roller Coaster

Energylandia rollercoaster

Energylandia atrakcje 2018 rok

 

Inną atrakcją otwartą w lipcu 2018 roku jest  Mega Coaster Hyperion. W zeszłym roku przejechaliśmy się Shambhalą w hiszpańskim parku rozrywki Port Aventura. To był dotychczas najwyższy i najszybszy rollercoaster w kategorii Hyper Coasterów w Europie. Od lipca najwyższy i najszybszy jest w Polsce! To właśnie Mega Coaster Hyperion! Ponad 80 metrowy spadek i i prędkość przekraczająca 140 kilometrów na godzinę! Jest moc 😀

W 2018 roku mocno rozbudowano też strefę wodnej zabawy Water Park. Obecnie to ponad 1800 m2 basenów i wodnych szaleństw! Jest strefa dla maluchów i część poświęcona atrakcjom dla młodzieży i dorosłych. To obecnie największy otwarty park wodny w Polsce.

Energylandia cennik, bilety w 2019 roku

Cena biletu do 19 czerwca 2019 wynosi:

  • 119 zł za bilet normalny jednodniowy, 219 zł za dwudniowy
  • 69 zł za bilet jednodniowy dla dziecka do wzrostu 140 cm, 119 zł za bilet dwudniowy
  • 1 zł za dzieci do 3 lat.

To co jest fajne, to chcąc sprawić dziecku prezent możecie je zabrać w dniu urodzin do Energylandii, a za bilet dla jubilata zapłacicie tylko złotówkę. Oferta dotyczy dzieci do lat 18.

5% zniżki otrzymują posiadacze karty dużej rodziny.

Parking kosztuje 5 zł.

Park rozrywki Energylandia – porady praktyczne

Na teren parku możecie wnosić własne picie i jedzenie, choć sporo jest tu przeróżnych restauracji  – pizzerii, naleśnikarni, pierogarni, lodziarni, punktów z kawą, goframi itp.

energylandia
Lodziarnia

W przypadku korzystania z atrakcji wodnych w czasie chłodniejszych dni, warto zabrać ze sobą kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową.

My zabieramy zawsze ze sobą saszetkę na pasek, w której trzymamy portfel, dokumenty czy klucze do auta, a pozostałe rzeczy pakujemy do plecaka. Na wielu atrakcjach zabronione jest zabieranie ze sobą jakichkolwiek toreb. Zostawia się je w wydzielonych szafkach, przy pracownikach obsługi danej atrakcji. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż podczas Waszego przejazdu rollercoasterem, nikt poza obsługą nie ma prawa wejść w pobliże szafek.

Jeśli nosicie okulary to na większości rollercoasterów musicie je zdjąć. Dlatego my, jako starzy okularnicy, polecamy na ten dzień szkła kontaktowe 😉

Minimalny i maksymalny wzrost czy wiek podany przy atrakcjach jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany. Wzrost dziecka można sprawdzić przy miarkach ustawionych przy wszystkich atrakcjach.

Kolejki w parkach rozrywki były, są i będą. Urządzenia mają swoją przepustowość, więc trzeba się liczyć z tym, że szczególnie podczas sezonu, możecie czekać sporo czasu, by skorzystać z atrakcji. To co możemy Wam doradzić to wybrać się do Energylandii na wagary 😉 Np. w maju, czerwcu czy we wrześniu, koniecznie w dni robocze. Wtedy wybawicie się na całego, nie tracąc siły i energii na kolejki.

Energylandia to świetne miejsce do zabawy. Cieszymy się bardzo, że taki park powstał w Polsce i trzymamy kciuki za realizację bardzo ambitnych planów rozwojowych. Śmiało możemy stwierdzić, że inne europejskie parki rozrywki powinny już czuć oddech Energylandii na plecach 😉 Jeśli lubicie parki rozrywki to zerknijcie na naszą relację z innych europejskich parków rozrywki tj. Legoland, Europa Park czy Gardaland.

Europejskie parki rozrywki – opinie, recenzje, porady praktyczne

Świetnej zabawy i do zobaczenia gdzieś na rollercoasterze 🙂

Maskotki Energylandii

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *