Dziennik podróży z Holandii

Dziennik podróży z Holandii

Dzisiaj chcemy Was zachęcić do wspólnego prowadzenia dziennika podróży. To świetna zabawa dla całej rodziny i niesamowita pamiątka, do której chętnie wracamy.
Przed wyjazdem przygotowaliśmy projekt kartek na poszczególne dni. Potem w ruch poszła drukarka i bindownica 😉

Na pierwszych stronach zamieściliśmy mapę z trasą prowadzącą z Wrocławia do holenderskiego Noordwijk.  Dzięki temu podczas podróży na bieżąco mogliśmy sprawdzać jaką trasę już pokonaliśmy i ile drogi jeszcze przed nami. To sprawdzony sposób na zajęcie Globroterka podczas długiej podróży oraz okazja do zapoznania z mapą i kierunkami geograficznymi. Wpisaliśmy co ciekawego widzieliśmy po drodze i ile czasu zajęła nam cała trasa. Powstał też piękny rysunek przedstawiający nasze autko 😉

Codziennie wieczorem uzupełnialiśmy nasz dziennik. Systematycznie pojawiały się informacje jak spędziliśmy dzień, co zwiedzaliśmy, co fajnego się wydarzyło oraz co najbardziej podobało się mamie, tacie i Globtroterkowi. Nasze wpisy uzupełnialiśmy rysunkami.

Dziennik podróży służy również do przechowywania pamiątek – wkleiliśmy tam muszelki znalezione na plaży, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zasuszone płatki tulipanów, pamiątkowe monety czy karty na amsterdamskie metro.
Po powrocie czeka na nas jeszcze wybieranie i wywołanie zdjęć z danego dnia oraz uzupełnienie wpisów barwnymi fotografiami.
Niezbędne narzędzia do prowadzenia dziennika
Jeśli zachęciliśmy Was do spisywania wspomnień z Waszych wyjazdów czy wakacji to musicie zaopatrzyć się w :
– zeszyt lub przygotowane wcześniej samodzielnie kartki podróży
– kredki i flamastry
– nożyczki
– klej
– taśmę klejącą
Miłej zabawy 🙂

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *