LAGO IDRO Glamping Boutique

lago idro camping

Trzy największe plusy Lago Idro Glamping Boutique:

Via Carlo Alberto dalla Chiesa, 7-5

ANFO

WŁOCHY

+39 0365 388106

info@lagoidroglampingboutique.com

www.vacanzecolcuore.com/pl

camping la grande cote

Lago Idro Glamping Boutique to jeden z najpiękniej położonych kempingów w północnych Włoszech. A co ważne, w regionie mało odkrytym przez turystów. Zobaczcie koniecznie!

Lago Idro Glamping Boutique – dojazd i położenie

Lago Idro znajduje się w miejscowości Anfo nad jeziorem Idro. Jezioro Idro to  urocze miejsce otoczone przez naturę, idealne na włoskie wakacje. Co ważne, Idro oddalone jest od popularnego jeziora Garda  o zaledwie 40 kilometrów. Dojazd jest prosty, a droga łatwa i przyjemna. Nie musicie się obawiać – nie prowadzi krętymi serpentynami. Sam kemping jest niewielki, najmniejszy ze wszystkich z sieci Vacanze col Cuore.

lago idro glamping boutique-3

 

Domki, namioty i inne cuda na Lago Idro Glamping Boutique

Pomimo tego, że kemping nie jest duży, to ma zatrzęsienie przeróżnych domków i namiotów glampingowych. Od 3, 5 do 6 osobowych domków wakacyjnych, w tym takich, w których możecie zamieszkać z psami. Do tego aż 6 rodzajów namiotów glampingowych! Namioty są różnej wielkości – od 2, przez 4 aż do 6 osobowych. Są tu też parcele położone przy jeziorze z boskim widokiem na okolicę.

Szczególny rodzaj zakwaterowania to school bus! Koniecznie zobaczcie nasz filmik, na którym dokładnie go pokazujemy 🙂

 

Atrakcje na campingu Lago Idro

Zdecydowanie największym plusem kempingu jest bliskość jeziora Idro, które macie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wzdłuż kempingu przebiega niewielki deptak,  przy którym są kamieniste, małe plaże.

lago idro

Do większej, publicznej plaży będziecie mieli jakieś 5 minut wolnym krokiem 😉 Nie zapomnijcie butów do wody, znacznie ułatwią wejście. Przy plaży publicznej możecie wypożyczyć rowerek wodny, SUPy czy deski windsurfingowe.

lago idro

Na kempingu jest też basen, ale jest on mikroskopijnych rozmiarów, raczej do popluskania dla dzieci. Są tu też niewielkie zjeżdżalnie i jacuzzi. Do tego mały plac zabaw, restauracja z pysznym, włoskim jedzeniem, niewielki sklep i Spotty Mini-Club, gdzie maskotka całej sieci Vacanze col Cuore – pies Spotty wyczarował zadaszoną salę zabaw i animacje. 

lago idro

 

Okolica czyli co zobaczyć nad Lago Idro

Lago Idro jest stworzone dla miłośników windsurfingu, żeglarstwa, jazdy rowerem czy wędkowania. Idro ma niewiele ponad 10 km2, a kształtem przypomina odwróconą do góry nogami Gardę. Bardzo ważne jest to, że Idro nie jesteście w stanie objechać autem czy rowerem, gdyż ze względu na skaliste wzniesienia nie przeprowadzono tam drogi. Za to po całym jeziorze pływają statki, które docierają do większych miejscowości. Jak wspominaliśmy, Idro w porównaniu do Gardy jest malutkie, więc rejs z jednego końca na drugi, z przystankami po obu stronach jeziora trwa niecałą godzinę. W Anfo, około 15 minut spacerem od jeziora jest przystań, gdzie docierają statki. Na recepcji kempingu dostaniecie ulotkę z godzinami i trasą rejsów. Bilety kupuje się na pokładzie. Warto wybrać się na wycieczkę czy też na plażowanie do innej miejscowości. My popłynęliśmy sobie na lody 😀

 

Film z Lago Idro Glamping Boutique

Zobaczcie koniecznie naszą relację 🙂 

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *