Camping Vittoria

camping vittoria opinie

Trzy największe plusy campingu Vittoria:

Strada Sud 340,

45010 Rosolina Mare

WŁOCHY

+39 3409149977

info@campingvittoria.it

camping la grande cote

Camping Vittoria położony na Riwierze Adriatyckiej we Włoszech to miejsce idealne na błogi wypoczynek pod włoskim słońcem, na piaszczystej plaży, na fajnym basenie lub aktywnych wakacji na sportowo czy w czasie zwiedzania. Zobacz co czeka na Twoją Rodzinkę na campingu Vittoria.

campingi w europie

Dojazd i położenie campingu Vittoria

Camping Vittoria znajduje się w miejscowości Rosolina Mare, nad brzegiem Adriatyku, około 20 kilometrów od Chioggi i 70 km na południe od Wenecji. My zawsze przyjeżdżamy tu autem, bo odległość z Wrocławia to około 1200 km. Jeśli natomiast myślicie o wakacjach samolotem, to najbliższe lotnisko znajduje się w Wenecji, a dalsze w Weronie i Bolonii. Natomiast w każdym przypadku po przylocie najlepiej wynająć auto, gdyż komunikacją publiczną dojazd do nadmorskich miejscowości jest dość skomplikowany. Camping położony jest na płaskim, mocno zadrzewionym terenie. Sezon na kempingu zaczyna się w maju, a kończy w październiku. Przyjeżdżając na kemping, auto na czas zameldowania zostawiacie na dużym parkingu przed bramą wjazdową. Na recepcji otrzymacie bransoletki, które zobowiązani jesteście nosić w czasie całego pobytu. Jest to informacja dla ochrony i pracowników, że jesteście gośćmi kempingu. 

camping vittoria map
Mapa ze strony kempingu

Domki i parcele na campingu Vittoria

Camping Vittoria oferuje aż 4 rodzaje domków wakacyjnych. W zależności od wielkości są to domki przeznaczone dla max 4, 5 lub 6 osób (4+2). Domki są w pełni wyposażone, mają sypialnię lub dwie, łazienkę, toaletę i kuchnię połączoną z jadalnią oraz werandę. Większość domków ma klimatyzację, w większości możecie również zamieszkać z niewielkim psem. To co ważne domki wynajmowane są na tydzień lub wielokrotność 7 dni, a zameldowanie i wymeldowanie nastepuje zawsze w sobotę.

Jeśli podróżujecie z własnym namiotem czy kamperem to dyspozycji macie parcele o wielkości do 100 m2, z przyłączem elektrycznym i wodą. Parcele są mocno zacienione przez drzewa, a te pola, które nie są skryte pod drzewami, mają specjalne, sztuczne zacienienie w postaci siatek. Dla osób mieszkających na parcelach przygotowano 8 bloków sanitarnych, w większości przystosowanych dla osób niepełnoprawnych. 

camping vittoria

Atrakcje na campingu Vittoria

Na campingu znajduje się bardzo fajny, duży basen z częścią do pływania i brodzikiem. Dzieciom na bank spodobają się duże i kolorowe zjeżdżalnie do wody. Wokół basenu stoją bezpłatne leżaki. To co ważne, w basenie obowiązują czepki. Kempingowa plaża jest plażą prywatną, szeroką i piaszczystą. Podzielona jest na dwie strefy – jedna z płatnym seriwsem plażowym (leżaki i parasole), a druga do dyspozycji plażowiczów z własnym sprzętem. Morze w tym miejscu ma bardzo łagodne wejście – bardzo długo jest płytko. Dzięki temu to fajne miejsce na zabawy z dziećmi w wodzie, bo raz że bezpiecznie, a dwa woda szybko się nagrzewa. Na plaży jest bar, gdzie możecie wypić coś zimnego czy kupić przekąski. Dla tych co nie lubią lezeć plackiem, przygotowano boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej na piasku. 

Czas dzieciom organizują amnimatorzy w mini i junior klubie. Są zabawy, gry, zawody sportowe, pokazy talentów, konkursy plastyczne i muzyczne. Rodzice w tym czasie mogą skorzystać z zajęć sportowych np. z gimnastyki w basenie. Całe rodziny wieczorami biorą udział w rodzinnych animacjach – wystepach magików, pokazach cyrkowców, koncertach i przedstawieniach.

Jest tu świetny, duży i kolorowy plac zabaw oraz klimatyzowana sala zabaw, gdzie odbywa się część zajęć z animatorami.

camping vittoria baseny

Bary, restauracje i usługi na campingu Vittoria

Na kempingu działa restauracja, gdzie serowowane są potrawy kuchni śródziemnomorskiej, dania z ryb czy pizze. Co ważne w menu znalazły się pozycje dla dzieci oraz produkty bezglutenowe. Włoskie espresso możecie wypić w kawiarni czy barze na plaży. Zakupy zrobicie w kempingowym, dużym i dobrze zaopatrzonym sklepie. My sporo kupowalismy tu owoców i warzyw, bo były bardzo dobre jakościowo i pochodziły z lokalnych upraw. 

Na terenie kempingu możecie korzystać z bezpłatnego WiFi. Zabronione jest używanie otwartego ognia, a co za tym idzie obowiązuje zakaz używania grilla węglowego. Jesli macie ochotę na barbecue to możecie korzystać z grilla gazowego lub elektrycznego. 

Na wakacje możecie zabrać psa, pod warunkiem, że posiada aktualną kartę szczepień i nie należy do rasy psów uznawanej za niebezpieczne. 

camping vittoria atrakcje

Więcej zdjęć z campingu Vittoria

Co zwiedzić w okolicy?

Będąc na campingu Vittoria koniecznie wybierzcie się na popołudniowy spacer do Chioggi, nazywanej młodszą siostrą Wenecji. Korzystając z bliskości Wenecji zaplanujcie całodzienne zwiedzanie tego niesamowitego miasta. Jeśli wybieracie się z dziećmi i obawiacie się, że będą się nudzić i marudzić to skorzystajcie z naszego pomysłu na fajne zwiedzanie i zamieńcie nudny spacer w rodzinną Tajną Misję 🙂 My w Wenecji pomagaliśmy księżniczce odzyskać maskę karnawałową. 

Wenecja z dziećmi – pomysł na rodzinne zwiedzanie

Jesli lubicie zabawy w wesołych miasteczkach to zabierzcie rodzinkę do Mirabilandii, jednego z największych parków rozrywki we Włoszech. Polecamy też wizytę w Bolonii, Ferrarze czy Ravennie.A jak lubicie flamingi to koniecznie wybierzcie się nad jezioro Comacchio, gdzie ptaki te żyją na wolności.

Chioggia - mała siostra Wenecji

Ferrara - włoski Amsterdam

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *