Camping Puntala

camping puntala

Trzy największe plusy campingu Puntala:

Loc. Punta Ala,

58043 Castiglione della Pescaia, Maremma

WŁOCHY

+39 0564922294

info@campingpuntala.it

camping la grande cote
camping la grande cote

Genialny park wakacyjny, którego największym celem jest funkcjonowanie w zgodzie z naturą i zapewnienie kempingowiczom ekologicznych wakacji. To raj dla dzieci, świetne miejsce do wypoczynku dla rodziców i urlop z poszanowaniem Matki Natury.

campingi w europie

Położenie campingu Puntala

Camping Puntala znajduje się na toskańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, na terenie gęstego lasu piniowego. Na kemping część osób przyjeżdża własnym autem, a część przylatuje z Polski samolotem, a następnie wynajmuje auto.  Najbliższe lotnisko znajduje się w Sienie (100 km) i w Pizie (120 km).

camping puntala map
Mapa ze strony kempingu www.puntala.it

Domki, przyczepy, namioty i parcele

Zakwaterowanie na kempingu obejmuje super przyczepy kempingowe Silverfield Caravan z kuchnią, łazienką, toaletą i miejscem do spania dla 2 dorosłych osób i jednego dziecka. Możecie również wybrać typowego mobile homa, który jest dla max 5 – 6 osób. Jeśli jesteście fanami wakacji pod namiotem, to do Waszej dyspozycji są namioty willowe dla 4 osób. Również są tu parcele różnej wielkości, cześć z nich ma podłączony prąd, wodę pitną i kanalizację. Te które nie posiadają takich udogodnień znajdują się zazwyczaj blisko sanitariatów.

camping puntala domki

Camping Puntala plaża

Kempingowa plaża jest piaszczysta, z leżakami i parasolami dostępnymi dla gości kempingu. Na plaży można wypożyczyć sprzęt wodny oraz pograć w siatkówkę plażową. Są tu też bary. Przyjemny piasek sprawia, że dzieci mają tu pole do popisu z budowaniem zamków i tam wodnych 😉 

camping puntala plaża

Atrakcje

Na kempingu znajdziecie plac zabaw dla dzieci, korty do tenisa oraz miejsce gdzie są organizowane pokazy i animacje. Na dzieci czeka również mini klub, gdzie animatorzy z chęcią fajnie zorganizuje im wolny czas 🙂 To co my lubimy tu najbardziej, to park linowy zawieszony w koronach drzew 🙂

camping puntala atrakcje

Udogodnienia

Na kempingu znajduje się mini market, dwie restauracje i sanitariaty z pralkami, toaletami i prysznicami. Sanitariaty są również przystosowane dla osób niepełnosprawnych i mają babyroom. Przy recepcji znajdziecie również bankomat i dostęp do wifi.

Zobacz fotki z campingu Puntala:

Okolica

Będąc na kempingu Puntala zdecydowanie warto wybrać się na Elbę. Do miejscowości Piombino, skąd odpływają promy na Elbę jest 40 kilometrów. Warto również wykorzystać pobyt w Toskanii i zwiedzić największe perełki tego miejsca – San Gimignano czy Sienę.

Elba. Wycieczka do Portoferraio.

Co zobaczyć w San Gimignano?

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *