Camping Paestum

camping paestum

Trzy największe plusy campingu Paestum:

Via Gino Birindelli, snc

84025 Eboli

WŁOCHY

+39 0828 691 003

info@campingpaestum.it

Camping Village Paestum znajduje się w południowej części Włoch, w Kampanii, około 80 km za Neapolem. To idealne miejsce na wakacje, by cieszyć się promieniami włoskiego słońca i odpoczywać na plaży. Sprawdźcie, co jeszcze oferuje camping Village Paestum 🙂

campingi w europie

Domki i parcele na campingu Paestrum

Kempingowe parcele podzielone są na kilka rodzajów. Są standardowe parcele o powierzchni 80 m2  z przyłączem elektrycznym. Są też tzw. Super Pitch liczące 120 m2, z prądem, łączem satelitarnym i wifi. Są też tzw. pół-parcele, na których może przebywać maksymalnie po dwie osoby. Nie obejmują one podłączenia elektrycznego. 

Oprócz parceli możecie na czas wakacji zamieszkać w domkach wakacyjnych – mobile homach lub bungalowach. Bungalowy są dla 4 lub 6 osób, wszystkie posiadają kuchnię, łazienkę oraz dwa pokoje, jeden z dużym łóżkiem małżeńskim, a w drugim znajdują się łóżka piętrowe. Każdy domek dodatkowo posiada werandę ze stołem i krzesłami. W budynku znajdziecie też klimatyzację, tv i wifi. 

Mobile homy  są dla 2, 4 lub 6 osób. W zależności od wielkości domku, jest tu jedna lub dwie sypialnie, kuchnia i łazienka. Domki mają telewizor, klimatyzację i TV. Przyczepy kempingowe  tzw. maxicaravany są dla max 6 osób. Posiadają trzy pokoje, w tym sypialnie z łóżkiem małżeńskim, sypialnie z dwoma osobnymi łózkami oraz sypialnie z rozsuwaną sofą. Kuchnia znajduje się na werandzie, na zewnątrz, jest natomiast zadaszona. 

Camping Paestum

Plaża na campingu Paestum

Na plaże jest około 450 metrów. To co nam się bardzo podobało na plaży to taki dziwny piasek, który w dotyku był jak gąbka 🙂 Plaża jest strzeżona i świetnie nadaje się na błogi wypoczynek. Na plaży działa snack bar i lodziarnia. Obszar podzielony jest na 7 części, oznaczony odpowiednio literami od A do F. W sektorze A – D możecie wynająć leżaki i parasole. Strefa E to plaża dla psów, a strefa F to taka część plaży, którą najbardziej lubimy – możecie się tu rozłożyć gdzie chcecie i na czym chcecie. Nie ma tu leżaków ustawionych w równym rządku.

Atrakcje

Basen na campingu Paestum jest całkiem spoko 😉 Jest basen ze zjeżdżalniami dla starszych dzieci, brodzik dla maluchów i basen rodzinny, gdzie możecie poszaleć w wodzie.  Na basenie są leżaki i parasole, ale dodatkowo płatne. Na basenie obowiązują czepki i zakaz kapieli w szortach. Na kempingu są też  boiska do piłki nożnej, do gry w bule, siatkówkę plażową, koszykówkę, tenisa czy nawet stół do tenisa stołowego oraz pokój gier. Dzieci mogą ciekawie spędzić czas w mini klubie, a wieczorem udać się na dedykowaną dla nich dyskotekę. Na kempingu znajduje się również scena gdzie są prowadzone animacje dla gości. Co ważne, na kempingu można zapisać się za opłata na wycieczkę po okolicy. 


Usługi i udogodnienia

Na kempingu znajduje się restauracja, pizzeria, bar oraz sklepik na plaży. Jeśli chcecie zrobić zakupy, to możecie wybrać się do mini marketu. Dodatkowo można skorzystać z usług fryzjerskich na kempingu.  Na Paestum  znajdują się również bloki sanitarne, jest ich 5. Posiadają toalety, prysznice i umywalki z ciepła wodą, zlewy do mycia naczyń i prania ręcznego oraz pralki. Znajdziecie również punkt pierwszej pomocy. Na terenie kempingu można podłączyć się do wifi, które jest bezpłatne w wyznaczonych strefach. Na wakacje można przyjechać z psem, również czworonogom jest dedykowana specjalna część plaży. 

Zobacz więcej fotek z campingu Paestum

 

Okolica

Poza Neapolem i wdrapaniem się na Wezuwiusza, koniecznie wybierzcie się do historycznych Pompei i Herkulanum. Jeden dzień warto zarezerwować na rejs na boskie Capri i kolejny na Wybrzeże Amalfi! 

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *