Camping Luna del Monte

camping luna del monte

Trzy największe plusy campingu Luna del Monte:

Via San Pietro 8, Località Poggio
06010 Monte Santa Maria Tiberina (PG)
Umbria

WŁOCHY

+33 423 81 232

info@campinglunadelmonte.nl

Na szczycie wzgórza, w cieniu drzew i z widokiem na Umbrię czeka na Was camping Luna del Monte, fajne miejsce na błogi odpoczynek na łonie natury.

Położenie campingu Luna del Monte

Kemping znajduje się  w północno-zachodniej części Umbrii, tuż przy granicy z Toskanią. Leży na skraju górskiej wioski Monte Santa Maria Tiberina, na wysokości 680 metrów. Kemping znajduje się więc między Florencją a Rzymem. Do lotniska we Florencji z kempingu jest 127 km.

Domki, namioty i parcele na campingu Luna del Monte

Zakwaterowanie obejmuje murowany domek wakacyjny dla 2-5 osób, z ogródkiem oraz parcele dla namiotów o wielkości 50/70 m2, które są oddzielone żywopłotem. Parcele mają podłączony prąd, a w ich pobliżu znajduje się kran z woda. Jest też kilka parceli dla kamperów i przyczep kempingowych. Są one troszkę większe niż dla namiotów, również posiadają podłączony prąd i kran w okolicy. Znajdziecie tu również namioty safari z fimy Greencamp.

Atrakcje

Na campingu Luna del Monte znajduje się basen o wymiarach 12 × 7 metrów i głębokości 1,40 metra. Niewielki brodzik obok ma wymiary 4 × 4 metry i głębokość 60 cm.  Leżaki i parasole są rozłożone na trawie wokół basenu. Na basenie trzeba mieć niestety czepki, możecie je nabyć w recepcji jeśli takowych nie macie.

Jest tu również plac zabaw dla dzieci, trampolina, rampa wspinaczkowa, rzutki, tenis stołowy i piłkarzyki. W recepcji jest strefa z wifi.

Udogodnienia

Na terenie kempingu znajduje się strefa do grillowania, ustawione  stoły pod altaną, kilka hamaków oraz stoły piknikowe pomiędzy wysokimi sosnami. Obok wejścia na kemping znajduje się restauracja Il Poggio, która oferuje typowe dania regionalne i pizzę. Od połowy maja restauracja czynna jest codziennie w porze lunchu i kolacji. Świeże bułki można zamówić codziennie na następny dnia rano, co bardzo sobie ceniliśmy 🙂 

Okolica

Okolica campingu Luna del Monte zachęca do wycieczek. Zdecydowanie polecamy Wam wycieczkę do Sieny, Florencji i San Gimignano. Warto się też pokusić o wyjazd do San Marino.

Atrakcje San Marino

Urocze San Gimignano

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *