Camping L’ile des Papes

camping L'ile des Papes opinie

Trzy największe plusy campingu L’ile des Papes:

1497 route départementale 780, Quartier de l’islon 

30400 Villeneuve-lez-Avignon

FRANCJA

+33 490 151 590

ile-des-papes@campeole.com

Świetny, pełen zieleni, otoczony z dwóch stron wodami Rodanu kemping to genialna miejscówka  do zwiedzania Awinionu, z jego monumentalnym Pałacem Papieskim i słynnym Mostem Awiniońskim.

Położenie campingu L’ile des Papes

Camping L’ile des Papes położony jest na wyspie na rzece Rodan,  kilka kilometrów od centrum Awinionu. Jeśli planujecie wpaść z wizytą do miasta, to camping jest świetną alternatywą dla hoteli czy hosteli znajdujących się w mieście. Po całym dniu zwiedzania, będziecie mogli odetchnąć na tarasie domku z lampką lokalnego winka.

 camping L'ile des Papes

Domki i parcele na campingu L’ile des Papes

W ofercie kempingu są parcele, przeróżne domki i bungalowy. Parcele są przygotowane pod kampery, przyczepy i namioty. Jest 140, a część z nich posiada przyłącze do prądu i wody.  Sporo tu również domków, które mogą pomieścić 4, 5, 6 lub 8 osób. Domki maja jedną, dwie lub trzy sypialnie, łazienkę, toaletę, kuchnię, jadalnię i taras. Są również domki przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Są też zakwaterowania wyłącznie z sypialniami i kuchnią, bez łazienki i toalety. Domki są ogrzewane i mają sejfy. Na kempingu sa też namioty glampingowe z dwoma sypialniami, kuchnią, łazienką i toaletą.  Na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla Waszej rodzinki.

camping L'ile des Papes

Basen na campingu L’ile des Papes

Na kempingu znajdziecie dwa odkryte baseny i świetny brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw. Otwarte od początku maja do początku października. Basen przystosowany jest dla  osób niepełnosprawnych. Szorty są zabronione, ale czepki na szczęście nieobowiązkowe. 

camping L'ile des Papes

Atrakcje i animacje 

Nie ma tu miejsca na nudę 🙂 Znajdziecie tu kilka placów zabaw, boisko wielofunkcyjne, dmuchańce, gry elektroniczne, stoły do ping-ponga, salę tv i bezpłatne pole do minigolfa. Działają tu dwa kluby dziecięce, które organizują dla najmłodszych ciekawe zajęcia, zabawy i dyskoteki.

camping L'ile des Papes

Udogodnienia

Kempingowa restauracja czynna jest od kwietnia do połowy października, zaś mini market kempingowy od czerwca do sierpnia. W recepcji i w barze możecie korzystać z bezpłatnego WiFi.  Sanitariaty posiadają toalety, umywalki, prysznice, toalety dla dzieci i prysznic dla psa. Jest też punkt serwisu dla kamperów. Camping jest przyjazny zwierzętom, więc możecie na wakacje zabrać czworonoga. Musi mieć on aktualną kartę szczepień.

Okolica

Poza obowiązkową wizytą w Awinionie, warto wybrać się również do pełnego starożytnych zabytków i słoneczników Arles. My bardzo lubimy również Park Camargue, gdzie na wolności żyją stada pięknych flamingów.

Arles. Pomysł na #Fajne Zwiedzanie z dzieckiem

Park Camargue. Flamingi, byki i konie.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *