Camping L’ile des Papes

camping L'ile des Papes opinie

Trzy największe plusy campingu L’ile des Papes:

1497 route départementale 780, Quartier de l’islon 

30400 Villeneuve-lez-Avignon

FRANCJA

+33 490 151 590

ile-des-papes@campeole.com

Świetny, pełen zieleni, otoczony z dwóch stron wodami Rodanu kemping to genialna miejscówka  do zwiedzania Awinionu, z jego monumentalnym Pałacem Papieskim i słynnym Mostem Awiniońskim.

Położenie campingu L’ile des Papes

Camping L’ile des Papes położony jest na wyspie na rzece Rodan,  kilka kilometrów od centrum Awinionu. Jeśli planujecie wpaść z wizytą do miasta, to camping jest świetną alternatywą dla hoteli czy hosteli znajdujących się w mieście. Po całym dniu zwiedzania, będziecie mogli odetchnąć na tarasie domku z lampką lokalnego winka.

 camping L'ile des Papes położenie

Domki i parcele na campingu L’ile des Papes

W ofercie kempingu są parcele, przeróżne domki i bungalowy. Parcele są przygotowane pod kampery, przyczepy i namioty. Jest 140, a część z nich posiada przyłącze do prądu i wody.  Sporo tu również domków, które mogą pomieścić 4, 5, 6 lub 8 osób. Domki maja jedną, dwie lub trzy sypialnie, łazienkę, toaletę, kuchnię, jadalnię i taras. Są również domki przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Są też zakwaterowania wyłącznie z sypialniami i kuchnią, bez łazienki i toalety. Domki są ogrzewane i mają sejfy. Na kempingu sa też namioty glampingowe z dwoma sypialniami, kuchnią, łazienką i toaletą.  Na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla Waszej rodzinki.

camping L'ile des Papes domki

Basen na campingu L’ile des Papes

Na kempingu znajdziecie dwa odkryte baseny i świetny brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw. Otwarte od początku maja do początku października. Basen przystosowany jest dla  osób niepełnosprawnych. Szorty są zabronione, ale czepki na szczęście nieobowiązkowe. 

camping L'ile des Papes baseny

Atrakcje i animacje 

Nie ma tu miejsca na nudę 🙂 Znajdziecie tu kilka placów zabaw, boisko wielofunkcyjne, dmuchańce, gry elektroniczne, stoły do ping-ponga, salę tv i bezpłatne pole do minigolfa. Działają tu dwa kluby dziecięce, które organizują dla najmłodszych ciekawe zajęcia, zabawy i dyskoteki.

camping L'ile des Papes animacje

Udogodnienia

Kempingowa restauracja czynna jest od kwietnia do połowy października, zaś mini market kempingowy od czerwca do sierpnia. W recepcji i w barze możecie korzystać z bezpłatnego WiFi.  Sanitariaty posiadają toalety, umywalki, prysznice, toalety dla dzieci i prysznic dla psa. Jest też punkt serwisu dla kamperów. Camping jest przyjazny zwierzętom, więc możecie na wakacje zabrać czworonoga. Musi mieć on aktualną kartę szczepień.

Camping L'ile des Papes

Okolica

Poza obowiązkową wizytą w Awinionie, warto wybrać się również do pełnego starożytnych zabytków i słoneczników Arles. My bardzo lubimy również Park Camargue, gdzie na wolności żyją stada pięknych flamingów.

Arles. Pomysł na #Fajne Zwiedzanie z dzieckiem

Park Camargue. Flamingi, byki i konie.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *