
Trzy największe plusy campingu Foz Do Arelho:



Camping Foz do Arelho położony jest w pobliżu Laguny Obidos, zatoki ze słoną wodą i świetnymi plażami. To jedno z turystycznych miejsc na mapie Portugalii, które ściąga zarówno plażowiczów jak i fanów windsurfingu. To też świetna baza wypadowa do zwiedzania perełek Portugalii. Warto zwiedzić w okolicy Lizbonę, Caldas da Rainha i Sintrę. Kemping położony jest w turystycznej części zachodniej Portugalii, pośród przyrody i pięknych plaż o drobnym złotym piasku.
Camping Foz do Arelho, 8 km od miasta Caldas da Rainha, graniczy od północy z Atlantykiem, a od południa z Lagoa de Obidos. Możecie uprawiać sporty wodne na Lagoa de Obidos lub wybrać się na trekking w Paul de Tornada, rezerwacie przyrody na wyspie Berlenga – jedynym rezerwacie morskim w kraju, w Serra do Socorro lub w parku przyrody Serra de Montejunto.
Foz do Arelho to miejsce dla rodzin, które większość wakacji spędzają na zwiedzaniu okolicy lub wypoczynku na plaży, a camping traktują jak bazę wypadową na wycieczki po okolicy. Na samym kempingu jest cisza, spokój i można fajnie wypocząć na łonie natury.
Domki i parcele na campingu Foz do Arelho
Na campingu Foz do Arelho jest 6 różnych modeli domków i bungalowów, które mogą pomieścić od 2, 5 do 6 osób. Domki mają jedną lub dwie sypialnie. Część z nich ma kuchnię i łazienkę, a niektóre modele mają wyłącznie miejsce do spania oraz lodówkę. Domki są ogrzewane, co jest istotne gdyż kemping otwarty jest cały rok, a jesienne czy zimowe noce nad oceanem nie należą do najcieplejszych 😉 Dostępny jest też bungalow (namiot willowy) z dwoma sypialniami i lodówką, ale bez kuchni i łazienki. Jeśli podróżujecie z namiotem lub kamperem, możecie wynająć parcelę.
Plaża w Camping Foz do Arelho
Camping Foz de Arelho nie jest położony bezpośrednio przy plaży. Nad lagunę jest około 1,5 kilometra, a na wybrzeże około 3 kilometrów. Możecie wybierać czy chcecie zanurzyć się w spokojnych wodach zatoki czy falach Oceanu Atlantyckiego na wybrzeżu.
Atrakcje i animacje na campingu Foz de Arelho
Na kempingu jest basen z brodzikiem dla najmłodszych. Znajdziecie tu plac zabaw dla dzieci. W okresie letnim są prowadzone animacje.
Usługi
Na campingu działa restauracja, bar i supermarket, jest też dostęp do samoobsługowej pralni i WiFi. Na wakacje możecie zabrać ze sobą psa.
2 thoughts on “Camping Foz do Arelho”
Dorota
(15 kwietnia 2019 - 08:22)czy psy muszą być na smyczy na kempingu, czy mogą sobie biegać ? Mamy da psy, można wziąć je obydwa czy na kempingu może przebywać tylko jedno zwierze ?
Ola
(16 kwietnia 2019 - 11:12)Psy muszą być na smyczy, ale bez problemu można wziąć dwa 🙂 Najlepiej zgłosić to wcześniej, przy rezerwacji.