Camping Clairefontaine

camping Clairefontaine

Trzy największe plusy campingu Clairefontaine:

16 rue Colonel Lachaud

Pontaillac 17200 Royan

FRANCJA

+33 546 390 811

clairefontaine@campeole.com

camping la grande cote

Camping Clairefontaine we Francji, w miejscowości Royan jest idealną bazą wypadową do odkrywania regionu Charente. W słynnej dzielnicy Pontaillac, 300 m od plaży, ten 5-hektarowy park wakacyjny ma wszystko, co jest  potrzebne do udanych wakacji. 

Domki, namioty i parcele na campingu Clairefontaine

Na campingu Clairefontaine macie do wyboru standardowe domki wakacyjne, bungalowy lub mobile homy. W zależności od wybranego rodzaju zakwaterowania w domku może zamieszkać od 4, 5, 6 do 8 osób. Domki mają dwie lub trzy sypialnie, łazienkę, toaletę, kuchnię, jadalnię i taras oraz ogrzewanie. Są również domki przystosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Jest tu też nasze ulubione lokum czyli namiot glampingowy Maasai, z 2 sypialniami, kuchnią, łazienką, toaletą, ogrzewaniem i sejfem.

Dla kempingowiczów z własnym namiotem lub podróżujących kamperem przygotowano 119 zacienionych parceli, które mają przyłącze do prądu. 

Camping Clairefontaine

Plaża nad oceanem

Camping Clairefontaine znajduje się w kurorcie Royan, zaledwie 300 m od plaży nad Oceanem Atlantyckim. Szeroka i piaszczysta plaża zachęca do wygrzewania się w słońcu i zabaw w wodzie. Wzdłuż plaży znajduje się miejski deptak idealny na spacery i jazdę rowerem.

camping clairefontaine plaże

Atrakcje i animacje Camping Clairefontaine

Na campingu Clairefontaine znajduje się zewnętrzny, podgrzewany basen oraz brodzik dla dzieci. Otwarty jest od początku kwietnia do końca września. Basen przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Dzieci mają też do dyspozycji place zabaw, dmuchańce, salon gier, kort tenisowy, stoły do ping ponga, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej. Animacje odbywają się w klubie dla dzieci. A całe rodziny mogą skorzystać z zajęć sportowych, wieczorków tanecznych, koncertów czy zabawy przy muzyce.

camping clairefontaine animacje

Udogodnienia

Bar z przekąskami i restauracja czynne są od połowy czerwca do połowy września. Szczególnie  pyszne są tu dania z małży i owoców morza. Palce lizać 🙂  Na kempingu jest WiFi za dodatkową opłatą, który dostępny jest na całym kempingu. Jest też pralka, suszarka, możliwość wynajęcia TV  czy wypożyczenia zestawu dla dzieci (wanienka, krzesełko, łóżeczko). Kemping jest przyjazny zwierzętom, możecie więc na wakacje zabrać psa, pod warunkiem że nie jest rasy uznawanej za niebezpieczną oraz ma aktualne szczepienia.

camping clairefontaine udogodnienia

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *