Camping Bosco Verde

camping bosco verde

Trzy największe plusy campingu Bosco Verde:

Viale Kennedy 5
55049 Torre del Lago Puccini – Viareggio

WŁOCHY

+39 058 359 343

info@campieggioboscoverde.com

Jeśli nie jesteście wymagającymi klientami, marzy Wam się cisza i spokój oraz wypoczynek na łonie natury bez “fajerwerków” w postaci super basenów i ekstra animacji to jedźcie na camping Bosco Verde 🙂 Położony w lesie sosnowym, blisko jednej z ostatnich, nienaruszonych plaż we Włoszech. To genialna miejscówka do zwiedzania Toskanii.

campingi w europie

Położenie campingu Bosco Verde

Kemping znajduje się w Toskanii, w miejscowości Torre del Lago Puccini, około 20 kilometrów od Pizy. Położony jest w połowie drogi między nadmorską przystanią a centrum miasta Torre del Lago, będącego częścią gminy Viareggio słynącej z plaż, klubów nocnych i festiwalu Pucciniego. Festiwal odbywa się tu nie przypadkowo, bowiem właśnie w Torre del Lago mieszkał jeden z najsławniejszych włoskich kompozytorów.

Camping Bosco Verde domki

Domki, namioty i parcele na campingu 

Na kempingu znajdują się przeróżne domki i bungalowy, przeznaczone dla 2, 4 lub 5 osób (w zależności od modelu).  Są też dwuosobowe namioty (z możliwością zamieszkania przez rodzinkę w składzie 2+2). które przypominają trochę wigwamy. Namioty te maja klimatyzację. Na 10 namiotów jest wspólny aneks kuchenny z lodówką. Na terenie kempingu znajduje się również pole namiotowe oraz parcele dla kamperów i przyczep kempingowych.  

Camping Bosco Verde

Camping Bosco Verde Plaża

W ciągu 15 minut pieszo lub dużo szybciej rowerem możecie dotrzeć do najbliższej plaży. Droga prowadzi przez sosnowy las. Nie przegapcie też plaży Lecciona (ok. 3-4 km od kempingu), znanej z tego, że jest jedną z ostatnich plaż we Włoszech, która zachowała swój naturalny stan. 

Camping Bosco Verde plaża

Basen w Camping Bosco Verde

Na kempingu znajduje się nieduży basen, a przy nim można poleżeć na leżakach.

Camping Bosco Verde basen

Atrakcje dla rodziny

Znajdziecie tu mały plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy i miejsce do gry w piłkę nożną, tenisa i siatkówkę plażową. Organizowane są animacje i zajęcia sportowe. Dla dzieci działa mini klub.

 Camping Bosco Verde atrakcje

Udogodnienia

Na kempingu znajduje się sklep, bar, restauracja oraz bezpłatne wifi. Na terenie kempingu mogą przebywać psy, jednak wcześniej trzeba się zapoznać, które rasy czworonogów są zabronione. Na terenie kempingu znajdują się 3 bloki sanitarne.

Camping Bosco Verde

Okolica

Będąc na Bosco Verde koniecznie trzeba się udać na popołudniowy spacer w Pizie, do Lukki czy Sieny. Warto też pokusić się o wycieczkę do Cinque Terre.

Piza. Krzywa Wieża i Plac Cudów

Zwiedzanie Cinque Terre

Post Author: Ola

2 thoughts on “Camping Bosco Verde

  Marcin

  (10 kwietnia 2019 - 09:58)

  Na kempingu nie ma brodzika dla maluchów?

   Ola

   (11 kwietnia 2019 - 00:03)

   Takiego dedykowanego brodzika dla maluchów nie ma. Jest jeden niewielki basen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *