Camping Alexa w Chłapowie

camping alexa opinie

Trzy największe plusy campingu Alexa:

Chłapowo, ul. Żeromskiego 44

84-120 Władysławowo

POLSKA

+48 606 39 74 35

 

 

camping la grande cote
camping la grande cote

Gdy zapytaliśmy naszych Czytelników na grupie Campingi w Europie na Facebooku o to jaki kemping powinniśmy nad morzem odwiedzić, to w komentarzach camping Alexa pojawiał się najczęściej. Tak więc nie pozostało nam nic innego jak zapakować się do kampera i ruszyć do Chłapowa.

Położenie campingu Alexa

Alexa znajduje się w Chłapowie, blisko Władysławowa. Kemping położony jest na klifie, dzięki czemu z wielu parceli roztacza się fantastyczny widok na morze. Teren jest płaski i bardzo dobrze utrzymany. Najwięcej cienia znajdziecie w lasku, gdzie możecie rozbić namiot. Przy wjeździe na kemping znajduje się nowoczesna recepcja, gdzie dokonujecie wszelkich formalności związanych z Waszym pobytem.

Kemping Alexa to jeden z nielicznych polskich kempingów nad morzem otwartych cały rok, więc możecie zaplanować pobyt tutaj w dowolnej porze roku.

alexa mapa
Mapa ze strony kempingu

Parcele na Alexie

Na kempingu są trzy rodzaje stanowisk – PARCELA, PARCELA PLUS i PARCELA NADMORSKA.

Zwykła parcela ma od 60 do 80 m2 i przyłącze do prądu. Parcela PLUS dodatkowo przyłącze do wody i odpływu, zaś NADMORSKA, jak sama nazwa wskazuje to miejsca w pierwszej linii brzegowej z genialnym widokiem na Bałtyk. Te ostatnie są również największe ze wszystkich dostępnych na Alexie – mają do 100 m2. 

Na kempingu jest również dostępny jeden domek – postawiony testowo w tym roku. Mamy nadzieję, że spodoba się gościom i właścicielom i wkrótce na Alexie będzie dostępnych więcej mobile homów 🙂

camping Alexa opinie

Plaża na kempingu Alexa

Alexa posiada prywatne zejście na plażę. Schodzi się tu po schodach, więc raczej darujcie sobie wózki, by nie musieć ich dźwigać. Plaża w tym miejscu jest szeroka i idealnie nadaje się zarówno na błogi wypoczynek jak i romantyczne spacery przy zachodzie słońca. Warto wiedzieć, że jak zerwiecie się wcześnie rano to macie szansę w tym miejscu zakupić świeże ryby od rybaków powracających z łowów. Na kempingu wydzielone jest miejsce, gdzie możecie ryby oporządzić.

camping alexa

Atrakcje na kempingu Alexa

Na Alexie nie ma nudy! Jest tu świetny, duży plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kosz do koszykówki, siłownia na świeżym powietrzu i kapitalny mini golf! Do tego dwie nowoczesne świetlice, klub dla dzieci i animacje w sezonie. Jest tu też fajny punkt widokowy z ławeczkami, gdzie można obserwować zarówno wschód jak i zachód słońca 🙂

Przyznamy, że nie spodziewaliśmy się, że na Alexie jest tak fajnie 🙂 Z całą pewnością to kemping na europejskim poziomie.

alexa atrakcje

Udogodnienia na kempingu

Na kempingu działa sklep oraz restauracja Miedzianka, więc głodni chodzić nie będziecie 😉 A jak odnajdujecie radość z gotowania samemu, to do Waszej dyspozycji jest kuchnia z lodówkami i jadalnia. Prysznice i toalety są czyste, nowoczesne i na najwyższym poziomie. Jest też łazienka rodzinna, gdzie możecie w większej przestrzeni „ogarnąć” swoje pociechy. Dla gości udostępnione są też pralki i suszarki. Na kempingu jest tez punkt serwisu kamperów.

Co ważne na Alexę możecie przyjechać z psem, a dla czworonogów przygotowany jest dog park, gdzie mogą radośnie pohasać.

Koniecznie zobaczcie nasz film z Alexy!

Jeśli lubicie rowerowe wakacje, to ścieżek rowerowych w okolicy jest sporo! Świetnym pomysłem jest wycieczka rowerowa na Hel – wzdłuż całego półwyspu poprowadzono trasę dla rowerów, która jest łagodna i nawet najmłodsi świetnie sobie na niej radzą. Wybierzcie się na spacer wzdłuż plaży do Władysławowa czy zapakujcie w auto pojedźcie do Trójmiasta!

Gdańsk z dziećmi

Gdynia z dziećmi

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *