Camp Katinka

camp katinka

Trzy największe plusy campingu Katinka:

ul. dr. Franje Tudmana 24

23244 Starigrad

CHORWACJA

+385 91 6161 086

mobile@camp-katinka.com

Szukacie cichego, spokojnego kempingu w Chorwacji? Takiego z którego blisko zarówno nad morze jak i  w góry? To dobrze trafiliście 🙂 Zobaczcie camp Katinka w miejscowości Starigrad.

Dojazd i położenie kempingu Katinka

Camp Katinka leży na obrzeżach miejscowości Starigrad, około 40 kilometrów od Zadaru, tuż u stóp Parku Narodowego Paklenica. Kemping jest malutki, położony na płaskim terenie pośród drzew oliwkowych. Z Wrocławia na camp Katinka mamy 1150 km, a trasa prowadzi przez Czechy, Austrię i Słowenię. Do Dalmacji wyjeżdżamy zwykle popołudniu i jedziemy całą noc, by na miejscu być o wschodzie słońca. 

camp katinka

Domki i parcele na campingu Katinka

Jak już wspominaliśmy kemping jest bardzo kameralny, bo znajduje się na nim zaledwie 6 domków wakacyjnych i 14 parceli.  To idealne miejsce dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju. Domki wakacyjne są przeznaczone dla 6 osób, mają dwie sypialnie, dwie łazienki, salon z rozkładaną kanapą dla dwóch osób i aneksem kuchennym wyposażonym w zestaw naczyń, kuchenkę mikrofalową i ekspresem do kawy. Domki są klimatyzowane i na wyposażeniu mają TV satelitarną. Każdy domek ma zadaszoną werandę ze stołem, krzesłami i dwoma leżakami.  Parcele pod namiot, przyczepę czy kampera, mają przyłącze do prądu i wody. 

camp katinka

Plaża przy kempingu

Kemping dzieli od morza zaledwie 150 metrów. Do plaży z kempingu prowadzi ścieżka, którą w kilka minut dotrzecie na plażę, przy której znajduje się boisko do koszykówki, siatkówki plażowej, plac zabaw czy siłownia. Plaża jest kamienista, więc buty do wody obowiązkowe. Na morzu znajdziecie też wodny plac zabaw. 

camp katinka

Sklepy i restauracje w okolicy

Naprzeciwko kempingu znajdziecie spory supermarket, zaś w centrum Starigradu (500 m od kempingu) bary i restauracje. W pobliżu jest też stacja benzynowa i apteka. 

campingi w europie

Zdjęcia z campingu Katinka:

Okolica

Camp Katinka znajduje się zaledwie 800 metrów od wejścia na teren Parku Narodowego Paklenica, jednego z najbardziej znanych ośrodków wspinaczkowych i miejsc na górskie wędrówki w Chorwacji. Warto wybrać się na wycieczkę w góry, pod warunkiem, że macie odpowiednie obuwie, kremy z filtrem, ochronę na głowę i duży zapas wody. Pójdzie też na spacer po wiosce Starigrad, która położona jest na fundamentach starożytnego miasta Argyruntum. Znajdziecie tu m.in. ruiny Starych wież, pochodzących z czasów inwazji tureckiej. W zasięgu auta macie Zadar, Trogir, Split czy Park Narodowy Krka.

Zadar. Co warto zobaczyć?

.

Krka - cud Chorwacji

.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *