camping le marze opinie

Camping Le Marze we Włoszech – opinie, atrakcje, okolica

Pięknie położony camping Le Marze na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, w cieniu drzew piniowych ze świetnymi animacjami i parkiem linowym. Zobacz 🙂 

campingi w europie

Camping Le Marze – dojazd, położenie i zameldowanie

Camping Le Marze leży w części Parku Narodowego La Maremma,  4 km od nadmorskiego kurortu Marina di Grosseto. Najbliższe lotnisko oddalone jest o 180 km i znajduje się w Rzymie. Kemping otwarty jest od kwietnia do września. W recepcji trzeba pokazać swoje vouchery oraz paszporty. Nie wjedziecie na kempingu podczas sjesty, pomiędzy  godziną 13 a 15:00.

Wielkość kempingu

Położony jest na płaskim terenie, porośniętym gęsto drzewami, ma powierzchnie 20 hektarów i liczy 452 miejsc. Ścieżki i drogi na kempingu są oświetlone, a teren strzeżony.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie obejmuje domki standardowe, namioty willowe oraz parcele.

Do wyboru macie:

  • 5 rodzajów mobile homów, z dwoma sypialniami, jadalnią, kuchnią, łazienką, toaletą i tarasem. W zależności od rodzaju domku, może w nim zamieszkać od 4 do 6 osób. W cenę wliczona jest pościel i końcowe sprzątanie.
  • Dwa rodzaje namiotów willowych, jeden określony jako Hostel Tent – najtańsza opcja przespania się na kempingu; drugi to namiot z kuchnią umieszczoną w osobnej budce kempingowej.
  • Parcele przygotowane są dla max. 5 osób. Pomieszczą kampera, przyczepę lub namiot. Mają podłączony prąd 3 A. Miejsca umieszczone są w gęstym lesie piniowym, który zapewnia przyjemny cień.

camping le marze zakwaterowanie

camping le marze domki

camping le marze parcele

Basen i plaża

Na campingu znajduje się jeden odkryty basen o wymiarach 22 x 8 metrów. Wokół basenu są  bezpłatne leżaki. Na basenie jest ratownik.

Nad Morze Tyrreńskie prowadzi ścieżka przez las. Do przejścia jest ok. 400 metrów. Plaża zdobyła oznaczenie Blue Flag. Na plaży znajdują się płatne leżaki i parasole. Wejście do morza jest bardzo łagodne, dlatego świetnie nadaje się do zabaw z dziećmi.

camping le marze basen

camping le marze plaża

 

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Camping Le Marze dba o rozrywkę swoich gości. Animacje trwają od rana do nocy i przygotowane są dla różnych grup wiekowych. Są zajęcia sportowe, gry, zabawy, mini-disco, występy kabaretów czy magików. Dzieci mogą poszaleć na placu zabaw.

Największą atrakcją kempingu jest park linowy. 7 tras przygotowanych jest dla osób w różnym wieku. Dla małych dzieci są trasy zawieszone na wysokości 80 cm, starsze dzieci mają tory na wysokości 4-6 metrów, a dorośli aż na 11 metrach. Instruktorzy dostępni są cały czas.

camping le marze atrakcje

camping le marze atrakcje

Udogodnienia

Na campingu jest restauracja, bar i bar przy plaży. Sanitariaty są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, posiadają toalety, prysznice i umywalki z ciepłą i zimna wodą, zlewy do prania ręcznego oraz do mycia naczyń. Kemping jest przyjazny zwierzętom. Specjalnie dla psów przygotowano wybieg z przeszkodami, wydzieloną plażę czy prysznice dla zwierząt.

camping le marze restauracja

Okolica

Koniecznie wybierzcie się na Elbę. Ta trzecia co do wielkości włoska wyspa zachwyca krajobrazami. A sam rejs promem będzie świetną przygodą. Zobaczcie.

Do Rzymu dzieli Was 180 km, dlatego warto wybrać się na wycieczkę do Wiecznego Miasta. Kilka pomysłów na zwiedzanie Rzymu z dzieckiem znajdziecie tutaj:

Rzym – najważniejsze zabytki i pomysły na zwiedzanie z dzieckiem

 

Post Author: Campingi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *