camping le china gris - opis, atrakcje, dojazd do paryża

Camping Le Chene Gris w Pommeuse pod Paryżem.

 

Najważniejsze informacje o kempingu Le Chene Gris – o  jego położeniu, wielkości, rodzajach zakwaterowania i atrakcjach dla całej rodziny. Podpowiadamy też co warto zobaczyć w okolicy i jak dostać się z kempingu do Paryża.

Dojazd, położenie i zameldowanie na campingu Le Chene Gris

Kemping Le Chene Gris położony jest 45 km od centrum Paryża w małej miejscowości Pommeuse. Kemping nalezy do sieci Iris Parc. My dojechaliśmy na niego własnym autem. Z Wrocławia trasa wynosi 1250 km. Z dwóch paryskich lotnisk – Orly i Beauvais na kemping jest 60 kilometrów. Można więc śmiało przylecieć do Paryża, wynająć auto lub dostać się na kemping komunikacją miejską. Duża, przestronna recepcja czeka na Was przy bramie kempingu. Musicie mieć ze sobą vouchery i paszporty oraz kilka euro na opłacenie tourist tax.

Wielkość i zakwaterowanie na kempingu Le Chene Gris

Kemping ma 9 hektarów, położony jest tarasowo na niewielkim wzgórzu, wśród drzew. Zakwaterowanie na kempingu obejmuje domki glampingowe, domki standardowe, namioty willowe i dwa rodzaje parceli.

Kempingowe baseny

Na kempingu jest kilka basenów. Brodzik, laguna dla dzieci z wodnym placem zabaw czy basen z możliwością zadaszenia. Na szczęście czepki nie obowiązują 😉

Atrakcje dla dzieci i dla dorosłych

Na Le Chene Gris są place zabaw, stoły do ping – ponga czy miejsce do gry w boule. Kemping oferuje bogaty program animacji.

Udogodnienia
Na kempingu jest sklep, restauracja i bar. Działa tu również wypożyczalnia rowerów. W niektórych częściach kempingu dostępne jest WiFi za dodatkową opłatą.

Okolica

Największym plusem Le Chene Gris jest jego położenie. Wejście na kemping jest dokładnie naprzeciwko stacji kolejowej, z której odjeżdżają pociągi do centrum Paryża, dokładnie na stację Paris Est. Rozkład jazdy pociągów znajdziesz TU (klik).

Warto pozostawić auto na kempingu i poruszać się po stolicy Francji komunikacją miejską, szczególnie metrem.

Zobacz: Nasz pomysł na zwiedzanie bez marudzenia  – Paryż tropem Agenta Złomka

Dodatkowo Le Chene Gris to świetna baza wypadowa do Disneylandu oddalonego o 20 kilometrów od kempingu 🙂

Zobacz: Jeden dzień w Disneylandzie.

Post Author: Ola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *