camping duinrell opinie

Camping Duinrell – baseny, atrakcje, opinia.

Camping Duinrell położony kilka kilometrów od Hagi, w pobliżu drogi łączącej ją z Amsterdamem. Macie stąd “rzut beretem” do obu miast, na plaże Morza Północnego, na pola hiacyntów czy do najpiękniejszego ogrodu Europy – Keukenhof. Właśnie ze względu na kwiaty uważamy, że Duinrell jest jednym z najlepszych miejsc na majówkę. 

campingi w europie

Dojazd, położenie i zameldowanie na campingu Duinrell

Kemping Duinrell położony jest w miejscowości Wassenaar, na wybrzeżu Morza Północnego, około 7 kilometrów od Hagi. Do pięknej, piaszczystej plaży jest 4 km. Znajduje się w przepięknym, starym parku. Pełno tu drzew i kwitnących na wiosnę krzewów i kwiatów. Ten kemping po prostu tonie w zieleni!

Na kemping możecie dolecieć samolotem – lotnisko Schiphol w Amsterdamie oddalone jest o 35 kilometrów.  My zawsze przyjeżdżamy na Duinrell własnym autem. Z Wrocławia mamy dokładnie 1000 kilometrów autostradą 😉

WAŻNE! Niezależnie od tego czy rezerwuje się zakwaterowanie bezpośrednio na stronie kempingu czy przez touroperatora, koniecznie musicie mieć ze sobą zdjęcie paszportowe każdego członka wyjazdu. Po przybyciu na kemping udajecie się do recepcji z paszportami, voucherem i właśnie zdjęciami. Dostajecie wtedy imienną przepustkę ze zdjęciem. Tylko z nią możecie korzystać z atrakcji kempingu – parku wodnego i parku rozrywki 😀 I jeszcze jedno istotne info – w dniu przyjazdu zakwaterowanie dostaniecie popołudniu (zwykle to godz. 15-16). Ale gdy pojawicie się wcześniej i zameldujecie na recepcji to możecie zostawić auto na parkingu przed kempingiem i już zacząć korzystać z atrakcji.

Kemping otwarty jest od marca do listopada.

Wielkość kempingu

Duinrell to duży kemping, sąsiadujący z parkiem rozrywki i parkiem wodnym Tiki Bad. Położony jest na płaskim terenie w cichej dzielnicy uroczego miasteczka Wassenaar.

Zakwaterowanie na kempingu Duinrell

Zakwaterowanie na kempingu obejmuje domki, namioty willowe i parcele. Jest też hostel dla grup zorganizowanych. Domki są 2 i 3 sypialniane. Z podziałem na segment budget, comfort i premium. Co jest istotne, domki są ogrzewane. Namioty willowe są też dostępne w opcji glampingowej. Przy niektórych domkach wyznaczone są miejsca do parkowania. Przy innych obowiązują parkingi centralne. Na czas wypakowania rzeczy możecie podjechać pod domek / namiot. Potem musicie przeparkować auto.holandia, pole kwiatowe, tulipany, hiacynty, kemping duinrell opinie,

Park wodny Tiki Bad

Na terenie kempingu znajduje się park wodny Tiki Bad z basenami, leniwą rzeczką, brodzikiem i ogromną liczbą zjeżdżalni! Na niektóre z nich obowiązują ograniczenia wzrostowe. W cenie pobytu macie możliwość korzystania z Tiki Bad na określonych zasadach. W zależności od rodzaju zakwaterowania w cenie macie np. 2 godziny dziennie. Dlatego warto dopytać dokładnie o zasady bezpłatnego korzystania z Tiki Bad. Oczywiście do woli możecie korzystać z opcji płatnej.

Park rozrywki Duinrell

Na terenie kempingu znajduje się Park rozrywki Duinrell. Nie jest duży, ale ma bardzo fajne atrakcje i Wasze dzieci będą zachwycone. Słowo 🙂 Koniecznie musicie przeznaczyć na zabawę w parku sporo czasu 😉 A atrakcje parku macie w cenie pobytu.

holandia, pole kwiatowe, tulipany, hiacynty, kemping duinrell opinie,

Atrakcje dla dzieci, atrakcje dla dorosłych

Poza Tiki Bad i parkiem rozrywki na terenie kempingu są place zabaw, mini kręgle, ścieżka treningowa z ćwiczeniami, tenis stołowy czy sala z grami. Po kempingu możecie poruszać się rowerami, hulajnogami, na rolkach czy deskorolkach.

holandia, pole kwiatowe, tulipany, hiacynty, kemping duinrell opinie,

Udogodnienia

Na kempingu jest spory supermarket, restauracje i bary. Działa tu również wypożyczalnia rowerów. Polecamy Wam bardzo przejazd fantastycznymi ścieżkami rowerowymi do oddalonego o kilka kilometrów Katwijk czy do Hagi.

Do niektórych domków i namiotów możecie przybyć ze swoimi czworonożnymi pupilami. Na terenie kempingu zwierzęta muszą być trzymane na smyczy.

W niektórych częściach kempingu dostępne jest WiFi za dodatkową opłatą.

holandia, pole kwiatowe, tulipany, hiacynty, kemping duinrell opinie,

Czystość kempingu

Na kempingu jest bardzo czysto. Zarówno na uliczkach, parcelach, jak i miejscach rozrywki nie ma papierków, czy innych śmieci. Obsługa kempingu na bieżąco dba o to by było czysto.

Bezpieczeństwo

Wjazd na kemping jest zamykany. Szlaban podnosi ochroniarz, który wpuszcza wyłącznie auta kempingowiczów. Podczas meldowania otrzymacie specjalną kartę pozwalającą Wam na wjazd na teren kempingu.

Po kempingu dozwolony jest ruch samochodowy, przy czym obowiązuje ograniczenie prędkości.

Co zwiedzać w okolicy campingu Duinrell?

Poza wspomnianą już wycieczką rowerową do Katwijk czy Hagi, koniecznie wybierzcie się do Amsterdamu. My polecamy zwiedzanie miasta na rowerach 🙂

Zobacz: 10 naj w Amsterdamie! Rodzinne, rowerowe zwiedzanie stolicy Holandii.

Jeśli Wasz pobyt wypada na wiosnę koniecznie musicie pojechać do ogrodu Keukenhof, który otwarty jest tylko dwa miesiące w roku – od połowy marca do połowy maja. W tym czasie tonie w tulipanach!

Zobacz: Keukenhof – najpięknieszy ogród w Europie

 

Podsumowanie – nasza opinia o campingu Duinrell

Camping Duinrell to genialne miejsce na majówkę. W zasięgu auta macie największe holenderskie atrakcje. Jak dołożycie do tego park rozrywki i kapitalne kempingowe baseny to macie gotowy przepis na super miejscówkę. Polecamy bardzo gorąco!

Post Author: Ola

2 thoughts on “Camping Duinrell – baseny, atrakcje, opinia.

  Majka

  (7 lutego 2019 - 08:46)

  Cześć! 🙂 Mam pytanie do Was. Planujemy z mężem tygodniowy wypad do Holandii jak tylko będą kwitnąć tulipany i jak zobaczyłam Wasz wpis o tym kempingu i przeczytała, pomyślałam super, pojedziemy tam i jeszcze oprócz naszego 4 letniego synka weźmiemy też psa 😀 Problem w tym, że obawiamy się, że może być zimno, zwłaszcza w nocy, a nie napisaliście czy w glampingach jest ogrzewanie? Nie chcemy się pochorować. Co więc polecacie nam domek czy glamping? Pozdrawiam cieplutko! 🙂

   Ola

   (7 lutego 2019 - 16:46)

   My spaliśmy w standardowym domku i mieliśmy ogrzewanie w postaci grzejników. Dawały radę 😉 Chwila moment i było ciepło. Na majówkę odradzamy natomiast namioty – to zdecydowanie za zimno. Kiedyś się tak wybraliśmy i spaliśmy we wszystkim co się dało i jeszcze dogrzewaliśmy kuchenką 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *