camping zaton atrakcje

Atrakcje i animacje na campingu Zaton

Z własnego doświadczenia wiemy, że wybierając się z rodzinką na wakacje na camping warto sprawdzić jakie atrakcje czekają w danym miejscu. Dlatego postanowiliśmy dokładnie sprawdzić dla Was jakie zabawy, animacje i atrakcje oferują poszczególne campingi. Dziś sprawdzamy bardzo popularny wśród Polaków camping Zaton w Chorwacji.

Atrakcje na campingu Zaton w Chorwacji

Zaczniemy od atrakcji wodnych, bo one zwykle są najczęściej uwielbiane przez dzieci 🙂 W 2017 roku na Zatonie otwarto nowy aquapark, którego może pozazdrościć nie jeden kemping 😉 

Kompleks wodny ma kilka odkrytych basenów i atrakcji wodnych. Dla najmłodszych jest świetna część z wodnym placem zabaw pełnym zjeżdżalni i kolorowych urządzeń psikających wodą. Poza tym jest spory brodzik o powierzchni ponad 170 m2  z wodą sięgającą 30 cm. Są też duże baseny dla nastolatków i dorosłych, o głębokości 130 cm oraz mniejsze z łóżkami z hydromasażem. Z basenów rozciąga się świetny widok na morze. Przy basenach basenach znajduje się też taras słoneczny, na którym możecie wynająć leżaki lub rozłożyć się na własnym ręczniku. 

Drugim wodnym hitem Zatonu jest oczywiście plaża. Plaża ciągnie się przez 1,5 kilometra i co jest ważne, jest plażą piaszczystą, co rzadko się zdarza w Chorwacji.  Plaża posiada odznaczenie Błękitnej Flagi. Na plaży znajdują się prysznice i wypożyczalnia leżaków oraz parasoli. Zejście do wody nie jest strome, toteż plaża nadaje się dla dzieci. Dostęp do plaży  jest również dla osób niepełnosprawnych. Na wodzie, przy plaży znajdują się dmuchane atrakcje.

Dla dzieci czekają place zabaw oraz mini klub, gdzie razem z animatorami i maskotką kempingu Zatonino, będą mogły fajnie spędzić czas. Mini klub przygotuje dla nich różne gry, zabawy, konkursy i zajęcia sportowe. Oprócz tego na kempingu działa szkoła pływania, tańca i mini jazdy samochodzikami. Wieczorem organizowane są mini dyskoteki.  Nastolatki również mają swój klub, który organizuje podobne atrakcje, tylko dla starszych wiekowo dzieci, są konkursy, gry na plaży i basenie czy karaoke. Tuż przy basenie znajduje się ogromny amfiteatr, który mieści nawet 750 osób! Odbywają się tu różne koncerty, pokazy, wieczory taneczne i tematyczne czy obchodzone jest hucznie Święto Dalmacji. Po kempingu kursuje ciuchcia, którą możecie podjechać na plażę czy do sklepu. 

Oprócz wymienionych już przyjemności, nie brakuje też sportowych atrakcji. Na kempingu znajdziecie 12 kortów tenisowych, z czego 4 są oświetlone, boisko do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, 2 stoły do ​​ping-ponga, 4 boiska do gry w boule, wypożyczalnię rowerów, bilard oraz rzutki.  Dla chętnych jest prowadzony aerobik i aerobik wodny, można zapisać się również do szkoły jazdy konnej, nurkowania, windsurfingu czy pływania. U nas ogromnym zainteresowaniem Michała cieszyły się wielkie sznurkowe konstrukcje umieszczone na plaży. Naprawdę mega! I piękny teren do mini – golfa. Gorąco polecamy Wam rodzinną rozgrywkę 🙂 

A tu więcej fotek z atrakcji campingu Zaton:

Więcej o campingu Zaton przeczytacie tutaj:

Camping Zaton w Chorwacji

Post Author: Ola

2 thoughts on “Atrakcje i animacje na campingu Zaton

  Paula

  (23 kwietnia 2019 - 08:43)

  Ten kemping jak dla nas jest świetny. Szukam jakiegoś fajnego miejsca do spędzenia wakacji właśnie. W jakim terminie najlepiej wybrać się do Zaton ?

   Ola

   (25 kwietnia 2019 - 01:04)

   My byliśmy w czerwcu – woda w morzu już ciepła, wszystkie animacje się odbywały, sporo Polaków i jeszcze nie ma aż takich tłumów jak w sezonie. No i jest trochę taniej niż w lipcu i sierpniu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *