Dynia Go! Odjazdowa gra miejska we Wrocławiu - relacja

Dyniowe szaleństwo na wrocławskim Psim Polu

Grę miejską dla mieszkańców wrocławskiej dzielnicy Psie Pole przygotowaliśmy we współpracy z dyrekcją Szkoły i Przedszkola Marco Polo we Wrocławiu. Gra odbyła się w ramach Festiwalu Święto Dyni. Dzień gry zaczęliśmy wcześnie rano. Na całej trasie gry rozsypaliśmy 2000 małych, szczerzących się dyniek. Wcześniej ostrzegliśmy nasze Drużyny, że te złośliwe dyńki sporo namieszają w naszej grze. I tak się stało ;) 

Gra miejska Wrocław gry miejskie wrocław

Pomimo deszczu chłodu nasze Drużyny dzielnie stawiły się w punkcie startu :) Punktualnie o 10.00 ruszyły do gry.

Zadaniem drużyn było dotarcie do 7 Fanów Dyni, którzy czekali na nie w różnych punktach Psiego Pola. Po drodze należało wytężać wzrok i szukać ukrytych, małych dyniek. Każda znaleziona dynia dawała drużynie dodatkowy punkt.Zadania u Fanów Dyni były bardzo różne. Wymagały wiedzy, umiejętności i współpracy każdego członka drużyny. Do najtrudniejszych zadań należał dyniowy quiz - pytania wymagały sporo dyniowej wiedzy. U innego Fana Dyni należało się wykazać umiejętnością szybkiej nauki języków obcych - drużyna miała kilka minut, by nauczyć się wyrazu "dynia" w 10 różnych językach. Były konkursy sprawnościowe, polegające na przenoszeniu pestek dyni i napełnianiu nimi słoików. Zawodnicy grali również w kręgle, które oczywiście trzeba było strącić dynią ;) 

Do najśmieszniejszych zadań należała dyniowa sesja zdjęciowa - Drużyny miały 30 sekund, by "przyozdobić" się dyniowymi gadżetami. Po 30 sekundach Fan Dyni naciskał przycisk migawki. Całą sesję możecie zobaczyć na filmiku, na końcu posta.

Po zdaniu karty do gry wręczaliśmy Drużynom dyplomy Superłapaczy Dyni oraz słodkie upominki w dyniowych woreczkach. Popołudniu, podczas Festiwalu Święto Dyni, wspólnie z Panią Dyrektor szkoły i przedszkola Marco Polo, nagrodziliśmy zwycięzców.
5 Drużyn, które zdobyły największą liczbę punktów otrzymało nagrody. Dodatkowo, wśród pozostałych Drużyn, Globtroterek wylosował 5 Drużyn, które otrzymało Niezbędnik poszukiwacza wrocławskich przygód - zestaw do rodzinnej gry miejskiej po wrocławskim Rynku i okolicach. Wyniki Drużyn dostępne są TUTAJ.W tym miejscu bardzo dziękujemy wszystkim, bez pomocy których nie udałoby się nam zorganizować Dynia Go!
- Kawiarni i pracowni artystycznej Stara Piekarnia za przygarnięcie naszych Drużyn pod swój dach i zorganizowanie punktu gry w ciepłych, pachnących wnętrzach kawiarni oraz świetnym wolontariuszkom z "Klubu na Psiaku", które pomogły nam się ogarnąć organizacyjnie ;)  Zarówno "Stara Piekarnia" jak i "Klub na Psiaku" to inicjatywy Fundacji Opieka i Troska
- Szkole Podstawowej nr 44,  Szkole Podstawowej nr 98 oraz Szkole Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 2 i przedszkolu "Columbus" za fantastycznych animatorów!
- Fioletowej Sowie za ufundowanie nagród dla naszych zwycięskich Drużyn
- Szkole Marco Polo i Przedszkolu Marco Polo za genialną współpracę :)

Zobaczcie jak się bawiliśmy :)

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :)  
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: kontakt@globtroterek.com lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)

Podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem, gry miejskie, zabawa z dzieckiem, podróże z dziećmi, najlepszy blog o podróżach z dziećmi