Francja z dzieckiem. Zwiedzanie Cannes na hulajnogach :)

Francuskie Cannes słynie z dwóch rzeczy - Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który ściąga tabuny gwiazd i gwiazdeczek oraz tego, że jak magnes przyciąga na wypoczynek miliony milionerów.  Szczerze? Nie mamy pojęcia co ich tu sprowadza. Dla nas Cannes to jedno z najbrzydszych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Ma tylko jednego wielkiego plusa... za promenadę La Croisette, idealną dla rolkarzy i fanów hulajnogi :)Podróże z dzieckiem - Cannes  podróże z dziećmi

Śmigając po miasteczku mogliśmy przyjrzeć się bliżej temu, co tu się wyrabia ;) Na pierwszy rzut oka widać wszechobecny lans i blichtr. Restauracje przepełnione są elegancko ubranymi mężczyznami, których towarzyszki ubrane są jak z żurnala. Stoły uginają się od schłodzonego szampana i kawioru.  Chyba nigdzie indziej nie widzieliśmy tyle pieniędzy unoszących się na wodzie  - jachty, łodzie i motorówki są bezsprzecznie zachwycające i świadczą o zasobności portfela ich właścicieli. Tylko co ich tu sprowadza? Nie ma tu pięknych widoków, nie ma zabytków, nawet plaża jest "taka sobie". Żaden powód, poza tym, że jest sztucznie wylansowana moda na Cannes, nie przychodzi nam do głowy.Bo przecież chyba nie przylatują czy przypływają tu po to żeby poszaleć na hulajnogach ;) A to jest akurat największa zaleta Cannes - przepiękna, ciągnąca się kilka kilometrów, szeroka, nadmorska promenada! Wzdłuż deptaku rosną palmy, a w ich cieniu skrywają się budki z pysznymi (i najdroższymi - sic!) lodami. Gdzieniegdzie znaleźć można plac zabaw czy karuzelę. My, właśnie dzięki naszym jednośladom, z uśmiechem wspominamy Cannes i popołudniowo-wieczorną przejażdżkę na hulajnogach.


Czy warto jechać do Cannes? 

Zatem jeśli wybieracie się na Lazurowe Wybrzeże i dysponujecie dużą ilością wolnego czasu to jedno popołudnie w Cannes może być miejscem, gdzie odetchniecie od pięknych widoków ;) Jeśli jeździcie na rolkach, wrotkach czy hulajnogach to nie zapomnijcie ich ze sobą zabrać. Natomiast jeśli podczas swojego pobytu chcecie zobaczyć tylko miejsca warte zobaczenia, to Cannes spokojnie możecie sobie odpuścić. Dużo ciekawiej będzie np. w kanionie Verdon czy w Monako.
A teraz chodźcie z nami na hulajnogi :)


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 

Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: kontakt@globtroterek.com lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)

Podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem, gry miejskie, zabawa z dzieckiem, podróże z dziećmi, najlepszy blog o podróżach z dziećmi