W co się bawić z dzieckiem w parku? Nasze zabawy w Parku Szczytnickim.

Wrocławski Park Szczytnicki

To jeden z najstarszych i największych wrocławskich parków. Znajduje się we wschodniej części miasta i zajmuje obszar ponad 110 ha. To zielone płuca stolicy Dolnego Śląska.


Łatwo tu dotrzeć komunikacją miejską, chociaż my preferujemy rowery. Alejki świetnie nadają się na jazdę, szczególnie gdy Wasze dziecko przesiądzie się na własny jednoślad.
  
  

 


Hala Stulecia i Iglica

Do ulubionych miejsc na pewno możemy zaliczyć okolice Hali Stulecia. Monumentalny budynek projektu Maxa Berga powstał w latach 1911-13 dla upamiętnienia setnej rocznicy zwycięstwa wojsk sprzymierzonych nad Napoleonem pod Lipskiem. Ogromna, żelbetonowa kopuła jest największą od czasów starożytnego Panteonu. Hala Stulecia jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie to obiekt sportowo - widowiskowy.
Stojąca przed głównym wejściem 100 metrowa Iglica to pamiątka po Wystawie Ziem Odzyskanych w 1948 r. 

  Fontanna multimedialna Wrocław

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie. 300 dysz zamontowanych w jej obrębie tworzy niesamowity spektakl wody - mgiełki, piany czy gejzerów. Do tego dochodzi muzyka - od klasycznej do popu - w rytm której wiruje woda. Całość daje fantastyczne przedstawienie. Wieczorami odbywają się pokazy z użyciem laserów.

  
Różne oblicza parku

Park Szczytnicki zachwyca nas o każdej porze roku...
  
  


... jednak jesień kochamy najbardziej :) To właśnie wtedy plenery zdjęciowe są najlepsze.
Zabawy w parku z dzieckiem dziećmi

Spędzamy w parku każdą wolną chwilę, więc zabaw przetestowaliśmy sporo :) Z naszymi ulubionymi mamy przyjemność podzielić się z Wami.

Miejsce 10 - Bańki mydlane

Rozległe polany w parku to świetne miejsce do puszczania kolorowych baniek - i tych małych i tych większych. Wspólnie obserwujemy jak wznoszą się wysoko, ponad drzewa.


Miejsce 9 - Zabawa w chowanego

Stara jak świat ;) zabawa w chowanego sprawdza się świetnie, szczególnie wtedy gdy spotykamy się w parku z przyjaciółmi.


Miejsce 8 - Na odwrót

Zabawa polega na podawaniu poleceń, które trzeba wykonać odwrotnie – np. na hasło wstań trzeba usiąść, na hasło stań na lewej nodze – trzeba stanąć na prawej itp. Zabawę należy tak poprowadzić, by każdy z uczestników mógł wydawać polecenia. Spora dawka śmiechu gwarantowana :)


Miejsce 7 - Raz, dwa, trzy - Baba Jaga patrzy

Ustawiamy się w szeregu w wyznaczonym miejscu i wybieramy osobę, która będzie Babą Jagą. Baba Jaga stoi daleko od reszty, jest odwrócona tyłem i mówi: "Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy". W tym czasie pozostali starają się jak najszybciej do niej dobiec. Kiedy Baba Jaga kończy wyliczankę, szybko się odwraca, a reszta zastyga w bezruchu. Kto się ruszył czy nawet mrugnie okiem, wraca na linię startu. Wygrywa ten, kto pierwszy dobiegnie do Baby Jagi.  

Miejsce 6 - Ukryty obrazek

Zabawa rodem z PRL ;) Do tej zabawy używamy kawałka przeźroczystego szkła (które zostaje tylko w rękach rodzica) oraz kamyczki, patyczki, listki, kwiatki i inne skarby. Udajemy się na spacer, wybieramy miejsce gdzie chcemy ukryć obrazek. Wykopujemy w ziemi dołek (uwaga- przyda się mała łopatka!)– układamy na dnie dołka kompozycję z przyniesionych rzeczy, na koniec przykrywamy go szkłem. Obrazek zasypujemy ziemią i zapamiętujemy gdzie go ukryliśmy. Za kilka dni wracamy w to samo miejsce i sprawdzamy czy nadal tam jest.

Miejsce 5 - Wygibasy

Zabawa, która zapewni trochę ruchu podczas spaceru. Przydatnym rekwizytem będzie kostka do gry, ale jak jej nie macie to wystarczy podawać liczbę od 1 do 6.  Jeśli w zabawie uczestniczy więcej niż  3- 4 osoby to proponuję podzielić się na grupy. Zabawa polega na wyrzuceniu kostki i takim ustawieniu osób by liczba części ciała dotykających ziemi odpowiadała liczbie wyrzuconych oczek. Np. jeśli w zabawie biorą udział 3 osoby i wypadnie 4 to jedna osoba stoi na obu nogach, a pozostałe dwie na jednej. Jeśli wypadnie 2 – dwie osoby stoją na jednej nodze i trzecią biorą na ręce ;)  Można kucać, podpierać się rękami, kłaść na plecach, brać się na barana itd.

Miejsce 4 - Tropiciele dzikich zwierząt czyli leśne paparazzi :)

Uzbrojeni w aparaty fotograficzne i obiektywy ze sporym zoomem ruszamy na polowanie dzikich zwierząt. Począwszy od mrówki, biedronki, pająku, skończywszy na wiewiórkach i kaczkach :) Wygrywa ten, kto zrobi zdjęcia większej ilości zwierząt.
Miejsce 3 - Pomoc parkowej wróżce (zabawa jesienna)

Przyznam, że odkąd odkryliśmy tą zabawę to z niecierpliwością czekamy na jesień. Zasady są bardzo proste - na worku/reklamówce naklejam listę rzeczy do znalezienia. Są to przedmioty potrzebne parkowej wróżce, by pamiętała wiosną jakie drzewa i krzewy ma wyczarować.
Wśród skarbów do znalezienia znajdują się kasztany, żołędzie. różnego rodzaju, kształtu i koloru liście, jarzębina itd. Wszystkie skarby składamy w sekretnym miejscu do którego prowadzi mapa, narysowana na drugiej stronie kartki z listą.
Miejsce 2 - Podchody

Genialna, prosta gra terenowa do której warto zaprosić znajomych i przyjaciół. Im więcej osób tym weselej :) Dzielimy się na dwie grupy. Pierwsza - uciekająca - zostawia po drodze ślady, strzałki i zadania. Druga - wyrusza z kilkuminutowym opóźnieniem i ma za zadanie wykonać zadania i odnaleźć grupę pierwszą. Do zabawy przydadzą się kolorowe wstążeczki (do zaznaczania drogi), kartki i długopisy (do przygotowania zadań). Miejsce 1 - Szukanie skarbu

Zabawa świetna, niezależnie od pory roku. Wymaga jednak wcześniejszego przygotowania. Przede wszystkim skarbu :) W naszym przypadku jest to jajko-niespodzianka lub inny drobny upominek, zwykle ukryty w korzeniach, mchu lub zawieszony na gałęzi, ukryty przed oczami przechodniów. Do tej gry potrzebujemy przygotowanej wcześniej mapy w kilku kawałkach - podzielonej na etapy. Po dotarciu do punktu wskazanego na mapie, wręczamy Globtroterkowi kopertę z zadaniem. Jeśli wykona je poprawnie, otrzymuje następny kawałek mapy.
 MIŁYCH ZABAW!

Powiązane posty:


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: kontakt@globtroterek.com lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)Podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem, gry miejskie, zabawa z dzieckiem, podróże z dziećmi, najlepszy blog o podróżach z dziećmi