Krasnale w Europejskiej Stolicy Kultury czyli kolejna gra miejska we Wrocławiu

Jak co roku, w połowie września, Wrocław opanowują krasnale. Główna część krasnoludkowej imprezy odbywa się w pięknym Parku Staromiejskim. Do jednych z atrakcji imprezy zdecydowanie można zaliczyć grę miejską. W zeszłym roku tematem gry było krasnalowe jedzonko (pisaliśmy o tym TUTAJ). Tegoroczna gra nawiązywała do Europejskiej Stolicy Kultury, którą jest Wrocław w 2016 roku.


Podróże z dzieckiem - gra miejska we Wrocławiu  podróże z dziećmi

W tym roku krasnale ukryły się w cieniu obiektów kulturalnych. Aby do nich dotrzeć należało rozwiązać zagadki, które wskazywały jakie to są miejsca. I tak znaleźliśmy krasnale m.in. w okolicach Galerii BWA, Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego, przy Synagodze Pod Białym Bocianem, w pobliżu Kina Nowe Horyzonty czy przy Narodowym Forum Muzyki. Krasnale miały dla nas przeróżne zadania do wykonania ;) Było rodzinne przedstawienie, śpiewanie wymyślonej przez nas piosenki, malowanie krasnali, kręcenie bioderkami w rytm wybijanej przez nas melodii, konkurencje sportowe czy odgadywanie tytułów bajek. I to wszystko wykonywaliśmy w towarzystwie innych pozytywnie zakręconych rodzinek :)  Dobrych humorów nie popsuła nawet fatalna pogoda.  Na początku rozgrywki nic nie zapowiadała tego, co nastąpiło kilkanaście minut po starcie. Większość konkurencji rozgrywaliśmy w totalnej ulewie. Po zakończonej grze wyglądaliśmy jak po porządnym prysznicu i można nas było wykręcać :) Po zdaniu przemoczonej karty do gry otrzymaliśmy krasnalowe gadżety. Dodatkowo wśród wszystkich drużyn, którym udało się  zakończyć grę w regulaminowym czasie, wylosowano nagrody.
Już nie możemy doczekać się kolejnych edycji, choć pewnie przed kolejną grą zainwestujemy w kalosze :D


Początek imprezy:

I fotka na koniec, z całą naszą mokrą ekipą :D

Przypominamy, że sami również możecie zagrać z rodzinką w grę miejską z naszym Niezbędnikiem poszukiwacza wrocławskich przygód :) I to wtedy kiedy będzie Wam pasować i gdy pogoda nie będzie płatać figli :D O naszym niezbędniku przeczytacie na www.niezbedniki.com 

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany. Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl , kontakt@globtroterek.com lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)