Francja z dzieckiem. Kanion Verdon - samochodem, rowerem wodnym i wpław

Kanion Verdon to jedno z najpiękniejszych miejsc we Francji. Niepozorna rzeka Verdon, spływająca z Alp, wyżłobiła w wapiennych skałach przełom, który przyciąga miłośników przyrody, fotografów, fanów górskich wędrówek i wspinaczki skałkowej. My podziwialiśmy kanion ze szczytów okolicznych gór i z poziomu rowerka wodnego, a na koniec wskoczyliśmy do chłodnej wody :)


Podróże z dzieckiem - kanion Verdon samochodem podróże z dziećmi

Kanion oddalony jest od Lazurowego Wybrzeża o ok. 80 km. Na objazd kanionu ruszyliśmy z miejscowości Comps-sur-Artuby, następnie drogą D-71 zaczęliśmy wjeżdżać na okoliczne góry. Warto mieć zatankowany samochód, gdyż o stacje benzynowe ciężko po drodze. Przyda się zapas wody i odważny kierowca, który nie przestraszy się górskiej drogi. Sama droga jest dość kręta, ale bardzo dobrze utrzymana. Co jakiś czas znajdują się punkty widokowe i zatoczki, gdzie można zaparkować. Z niektórych punktów rozciągają się piękne widoki. Inne są niestety zarośnięte i nic nie widać :(

Podróże z dzieckiem - kanion Verdon rowerem wodnym

Gdy już nacieszyliśmy oczy widokami z góry, przyszedł czas na bliższe spotkanie z rzeką. Z trasy widokowej zjechaliśmy drogą D957 do jeziora Lac de Sainte Crox. Przed wjazdem na most nad rzeką, znajdują się wypożyczalnie rowerków i kajaków. Polecamy wypożyczenie roweru wodnego! Piękne widoki gwarantowane. W kanionie znajduje się wiele miejsc, gdzie można wskoczyć do chłodnej wody. Jak dobrze bodziecie wypatrywać to znajdziecie i liny na których można się bujać nad wodą. To świetne dwie godziny zabawy i dobrze wydane 35 euro za wypożyczenie sprzętu. Polecamy pobyt tutaj popołudniu, gdyż w godzinach przedpołudniowych panuje spory ruch i lawirowanie między innymi rowerami i kajakami może być uciążliwe. 
Na wycieczkę warto zaplanować cały dzień. Zobaczcie jak my go spędziliśmy :)
Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 

Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany. Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl , kontakt@globtroterek.com lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :) 


Podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem, gry miejskie, zabawa z dzieckiem, podróże z dziećmi, najlepszy blog o podróżach z dziećmi