Polska z dzieckiem. Atrakcje dla dzieci na Pomorzu - część 1 - Gdynia

Na początku czerwca, wspólnie z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną i Dzieckiem w Podróży sprawdzaliśmy jakie rodzinne atrakcje znajdziecie na Pomorzu. A jest w czym wybierać! Jeśli planujecie pobyt w okolicy Trójmiasta, Władysławowa, Łeby czy na Helu to nie ma szans, że będziecie się nudzić :) Znajdziecie u nas ściągawkę gdzie znajdują się najlepsze atrakcje dla dzieci, gdzie można poeksperymentować czy zjechać na tyrolce, dlaczego warto wsiąść na rower i popedałować po Helu, czym zachwyciły nas łebskie wydmy i pędzące meleksy, gdzie znajdziecie piękny zamek, dinozaury, podwodny świat, a gdzie przeniesiecie się w czasie o 2000 lat wstecz. Do tego wszystkiego gdzie zjeść i gdzie spać :) To zaczynamy! 


Podróże z dzieckiem - Gdynia

Dziś porwiemy Was na spacer po Gdyni. Samochód zostawiliśmy na parkingu w okolicach kolejki torowej na Kamienną Górę.  Przystanek dolny znajduje się Pl. Grunwaldzkim. W ciągu dwóch minut pokonujecie wagonikiem wysokość 40 metrów. Kilka kroków później zobaczycie panoramę na morze i port. 
Następnie nasze kroki skierowaliśmy w stronę Skweru Kościuszki - reprezentacyjnej ulicy miasta, ulubionego miejsca spaceru turystów i mieszkańców. Przy nabrzeżu podziwialiśmy okręt wojskowy ORP Błyskawica, żaglowiec Dar Pomorza i statki stylizowane na łodzie wikingów. 
Akwarium Gdyńskie opinie

Będąc na nabrzeżu nie można pominąć Akwarium Gdyńskiego. Przeniesiecie się tutaj w podwodny świat pełen kolorowych rybek, żółwi,  uroczych koników morskich czy groźnych muren. Liczba gatunków jest imponująca i z pewnością spędzicie tu kilka fajnych godzin. A jak dodam, że w końcu dowiecie się gdzie jest Nemo (i Dory też) to już chyba nie macie wątpliwości, że warto tu wstąpić ;) Link do strony Akwarium - TUTAJ.

W odległości kilku minut od Akwarium możecie usiąść na piasku i pomoczyć nogi w Zatoce. Plaża miejska w Gdyni, poza standardowymi plażowymi atrakcjami, oferuje również fajny plac zabaw i zaplecze sanitarne. Nam jedynie brakowało tu pryszniców, by móc spłukać piasek ze stóp.Centrum Nauki Eksperyment - czy warto?


Niezależnie od pogody koniecznie musicie wstąpić do Centrum Nauki Eksperyment (KLIK).  My byliśmy tu już po raz kolejny i to miejsce nie przestaje nas bawić, uczyć i zachwycać. Eksperymenty wodne, z niewidocznymi siłami czy ciekawostki dotyczące fauny, flory i ciała człowieka zajmą całą Waszą rodzinę na wiele godzin.


Podróże z dziećmi - Adventure Park Kolibki (opinia)

Jeśli lubicie przygodę, wyzwania, szaleństwa, wiar we włosach i przerażenie w oczach ;) to obierzcie kierunek na Adventure Park Kolibki. Tutaj po raz pierwszy zaliczyliśmy zjazd na dłuuuuuugiej tyrolce :D Do tego czeka na Was szlak domków na drzewach, przejścia po linach, jazda na quadach i autami terenowymi czy paintball. Dla dzieci wyznaczono specjalną strefę z małą tyrolką, wodnym zakątkiem i wieloma linowymi przejściami. W tym czasie rodzice mogą chwilę odetchnąć na wygodnych leżakach. Szczegóły TUTAJ.Tłusta Kaczka - opinie

Szaleństwa w parku linowym wyostrzyły nam apetyt i udaliśmy się do restauracji Tłusta Kaczka - najlepszej w Trójmieście restauracji serwującej dania polskie. To miejsce polecane jest przez Magdę Gessler. My nie jesteśmy krytykami kulinarnymi, a i do znawców smaków nam wiele brakuje ;) W tym względzie jesteśmy zero-jedynkowi. Albo coś jest smaczne, albo nie. A w Tłustej Kaczce było pycha! Normalnie palce lizać :) Wcinaliśmy wszystkie dania aż nam się uszy trzęsły.  Poza dziełami kulinarnymi zachwyciło nasz również wnętrze - sporo drewna, szczypta blasku świec, odrobina bieli, a to wszystko doprawione szkłem i imponującą kolekcją win. Namiary na Tłustą Kaczkę TU.


A teraz filmik z atrakcji w Gdyni! Zapraszamy na seans :) Tylko oglądajcie w HD.Powiązane wpisy:
1. Atrakcje dla dzieci na Pomorzu - część 2 - Władysławowo i Hel

Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)