Przegląd europejskich kempingów - Duinrell w Wassenaar

Kemping Duinrell w Wassenaar (opinie)

Kemping Duinrell położony jest 15 kilometrów od Hagi, w pobliżu drogi łączącej ją z Amsterdamem. Macie stąd "rzut beretem" do obu miast, na plaże Morza Północnego, na pola hiacyntów czy do najpiękniejszego ogrodu Europy - Keukenhof. Właśnie ze względu na kwiaty uważamy, że Duinrell jest jednym z najlepszych miejsc na majówkę. 
 
Pola hiacyntów w okolicach NoordwijkKeukenhof

Kemping  położony jest w przepięknym, starym parku. Pełno tu drzew, kwitnących na wiosnę krzewów i kwiatów. Ten kemping po prostu tonie w zieleni!Sam kemping jest bardzo duży, ma wydzielone miejsca dla domków kempingowych, namiotów willowych i parceli. Jeśli będziecie mieszkać w mobile homach, samochody zostawicie na dużych centralnych parkingach na terenie kempingu. Na kempingu funkcjonuje supermarket i restauracje. Możecie też wypożyczyć rowery i popedałować fantastyczną, nadmorską ścieżką rowerową do Katwijk.
Duinrell - atrakcje

Nie ważne domki, nie ważne supermarkety. Najfajniejszy na kempingu jest plac zabaw,  park rozrywki i aquapark Tiki-Bad! Jeśli mieszkacie na terenie kempingu macie nieograniczony wstęp na rollercoastery, karuzele czy elektryczne samochodziki. O parku rozrywki Duinrell pisaliśmy TUTAJ Gdy park zostanie zamknięty, można do woli szaleć na placu zabaw albo wybrać się do aquaparku, gdzie liczba zjeżdżalni i basenów zadowoli każdy gust :)

Kilka praktycznych wskazówek
Na kemping musicie zabrać ze sobą zdjęcia - takie do dowodu lub legitymacji. Przy zameldowaniu otrzymacie imienne przepustki, na które musicie wkleić własne podobizny :)
Sam kemping jest spory, dlatego na szybkie zakupy do sklepu zwykle podjeżdżaliśmy na hulajnogach. Więc jeśli macie własne jednoślady, to warto je ze sobą zabrać. Polecam też spacer po okolicy - miasteczko Wassenaar to senne, spokojne miejsce, pełne przepięknych domów i willi.

Powiązane wpisy:
1. Park rozrywki Duinrell
2. 10 NAJ Amsterdamu
3. Wycieczka rowerowa do Katwijk
4. Holandia w miniaturze - Madurodam w Hadze
5. Smerfy w Delft :)
6. Keukenhof - najpiękniejszy ogród Europy


Wyłączyliśmy komentarze, gdyż nie nadążaliśmy z odpisywaniem na nie :) 
Nie chcielibyśmy żeby ktokolwiek z naszych Czytelników poczuł się zaniedbany ;) Jeśli macie pytania odnośnie podróży, kempingów, parków rozrywki czy gier i zabaw śmiało piszcie do nas maila: globtroterek@op.pl lub wiadomość prywatną na Facebooku www.facebook.com/globtroterek Tam odpowiadamy najszybciej jak się da :)